Forex Signals Podsumowanie sesji w USA, 12 grudnia – Rynki nadal handlują FED i wybory w Wielkiej Brytanii, ponieważ EBC i SNB nie zaoferowały dziś niczego nowego

W tym tygodniu rynki były dość spokojne, z tendencją do bezpiecznych przystani, co wskazuje na niewielką niepewność wśród inwestorów. Wynika to z ogłuszającego milczenia w handlu w USA i Chinach, podczas gdy niektórzy handlowcy spodziewali się, że umowa w fazie pierwszej zostanie jutro aktywna, jak zasugerował Bloomberg. Jest jeszcze czas do jutra, ale inwestorzy nadal są ostrożni. Czekali również na spotkanie głównych banków centralnych w połowie tygodnia. FED utrzymał wczoraj stopy procentowe na niezmienionym poziomie, ale prezes Powell powiedział, że nie zaczną podnosić stóp, dopóki nie zobaczą stałej inflacji. Może to zająć trochę czasu, więc po tym kurs dolara spadł i nadal pozostaje niedźwiedzi.

Dzisiaj spotkanie z narodowym bankiem Szwajcarii odbyło się przed Europejskim Bankiem Centralnym. Nie zaoferowali nic nowego i nie zagrozili interwencją na CHF, która wywołałaby pewną zmienność, więc nie grozili im żadna akcja cenowa. Podobna sytuacja miała miejsce w euro po posiedzeniu EBC i konferencji prasowej. Nowa prezydent Christine Lagarde również to powiedziała inflacja musiałaby być bliska 2% aby rozważyli zakończenie programu QE i podniesienie stóp procentowych. Poza tym rynki koncentrują się również na wyborach w Wielkiej Brytanii, więc dopóki wyniki nie zaczną się pojawiać, rynki pozostaną dość spokojne.

Sesja europejska

 • Strefa euro Październikowa produkcja przemysłowa – Październikowa produkcja przemysłowa wyniosła -0,5% wobec oczekiwanych -0,5%. Wcześniej wyniósł + 0,1%, ale został zrewidowany w dół do -0,1%. Produkcja przemysłowa WDA r / r była nieco lepsza od oczekiwań na poziomie -2,2% vs 2,4% oczekiwanych. Miesiąc poprzedni wyniósł -1,7%, ale został zrewidowany do -1,8%.
 • Przemówienie Jordana SNB – Prezes SNB Jordan powiedział po posiedzeniu, że szwajcarska inflacja zmieni się na ujemną, jeśli zaostrzymy politykę pieniężną. Szwajcarska sytuacja gospodarcza przemawia za kontynuacją dotychczasowej polityki pieniężnej, bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na kursy walutowe pozostaje zróżnicowanie stóp procentowych. Dlatego musimy brać pod uwagę uwarunkowania międzynarodowe. Stawki ujemne pozostaną tak długo, jak będzie to konieczne. Nie jesteśmy zainteresowani utrzymaniem ujemnych stóp procentowych, jeśli nie są one konieczne, i zmienimy nastawienie polityczne, jeśli zmieni się perspektywa inflacji.
 • Decyzja w sprawie stóp EBC – EBC wstrzymał stopy procentowe zgodnie z oczekiwaniami na poziomie 0,0%, a stopy depozytowe na poziomie -0,50%. W komunikacie stwierdza się, że stopy mają pozostać na obecnym lub niższym poziomie, dopóki perspektywy inflacji nie zbliżą się do poziomu wystarczająco bliskiego, ale poniżej 2%. Cóż, do tego czasu minie dłuuugo czasu, co powinno utrzymywać euro na bujnym poziomie. Skup obligacji będzie kontynuowany do chwili, gdy stopy zostaną podniesione. EBC oczekuje, że luzowanie ilościowe będzie trwać tak długo, jak będzie to konieczne, aby wzmocnić akomodacyjny wpływ stóp.

Sesja w USA

 • Konferencja prasowa Europejskiego Banku Centralnego – Nowy prezes EBC Lagarde powiedział, że pierwsze oznaki stabilizacji spowolnienia wzrostu. Napływające dane wskazują na utrzymującą się stłumioną presję inflacyjną. Nadal potrzebna jest bardzo akomodacyjna polityka. Jesteśmy gotowi, aby dostosować wszystkie instrumenty w razie potrzeby. Łatwiejsze warunki kredytowania dla firm i gospodarstw domowych będą wspierać ekspansję strefy euro, trwające narastanie krajowej presji cenowej, a tym samym silną konwergencję inflacji z naszym średniookresowym celem. 
 • EBC weryfikuje prognozy wzrostu i inflacji – Europejski Bank Centralny opublikował korekty dotyczące wzrostu PKB i inflacji na ten rok i 2020. Prognozy wzrostu z EBC:
 • 2019 1,2% w porównaniu z 1,1% wcześniej
 • 2020 1,1% w porównaniu z 1,2% wcześniej
 • 2021 1,4% w porównaniu z 1,4% wcześniej
 • 2020 1,4% (pierwsza prognoza na 2022 r.)
 • Raport PPPI w USA – Raport o indeksie cen producentów (PPI) z USA został opublikowany jakiś czas temu, w którym główny PPI nie spełnił oczekiwań na poziomie 0,2% i zamiast tego spadł o 0,2%, po 0,3% wzroście w zeszłym miesiącu. Bazowy PPi również nie spełnił oczekiwań na poziomie 0,2%, spadając na poziomie 0,0%.
 • Handel w zasięgu wzroku

  Zwyżkowy AUD / USD

  • Trend utrzymuje się przez około 2 miesiące
  • Wyciąganie dolnej części jest zakończone
  • 100 SMA zapewniło solidne wsparcie na wykresie H4
  • Byczy wzór cofania zadziałał dobrze

  Kupujący przyszli dziś na 100 SMA

  Kurs AUD / USD dokonał zwyżkowego odwrócenia na początku października, co wyglądało jak kolejny powrót w górę, zanim sprzedający zepchnęli dalej w dół. Sprzedawcy wrócili i odwrócili cenę niżej, ale w listopadzie nie byli w stanie osiągnąć nowych minimów, co oznacza, że ​​trend jest nadal zwyżkowy. Ta para ponownie spadła na początku tego tygodnia, ale spadek zatrzymał się tuż przy 100 SMA (zielony), co przełożyło się na solidne wsparcie dla tej pary. Uformował się nad nim bycze odwrócenie wykresu, z kilkoma świecami doji / młotkiem, a potem nastąpiło odwrócenie. teraz kupujący znów mają kontrolę.

  Na zakończenie

  Tak więc wszystkie rynki koncentrują się teraz na wyborach w Wielkiej Brytanii, ale akcja cenowa z wczorajszych komentarzy FED przeniosła się również na dzisiejszy, ponieważ dolar nadal spada. SNB i EBC stwierdziły również, że nie będą myśleć o podwyższaniu stóp do czasu wzrostu inflacji, co zajmie dużo czasu, ale inwestorzy oczekiwali tego od nich, więc euro i CHF nie zareagowały.

   

  Mike Owergreen Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
  Adblock
  detector