Forex Signals Podsumowanie sesji w USA, 12 listopada – Spokojne rynki w oczekiwaniu na przemówienie Donalda Trumpa

Rynek finansowy był w tym tygodniu dość spokojny. W zeszłym tygodniu byliśmy świadkami przyzwoitej akcji cenowej na wszystkich głównych parach, głównie po stronie USD. W październiku kurs USD stał się dość niedźwiedzi, po tym jak był zwyżkowy przez ponad rok. Ale pogorszenie się gospodarki USA, zwłaszcza w sektorze produkcyjnym jak pokazał raport ISM, sytuacja odwróciła się w stosunku do dolara. FED również obniżył stopy procentowe po raz trzeci z rzędu w zeszłym miesiącu i mimo że na razie skończyli z obniżkami stóp, zostawili otwarte okno na dalsze obniżki zamiast podwyżek stóp.

Jednak spadek kursu dolara zatrzymał się pod koniec października iw zeszłym tygodniu kurs dolara stał się dość zwyżkowy. Jednak wczoraj i dziś na rynkach panowała cisza, gdy czekamy, aż prezydent USA Donald Trump wygłosi przemówienie na temat handlu dziś po południu w Klubie Ekonomicznym w Nowym Jorku. Prawdopodobnie skomentuje negocjacje handlowe między Chinami a Stanami Zjednoczonymi oraz częściowe porozumienie handlowe. Chociaż handlowcy również chętnie słyszą, czy Trump opóźni cła na import europejskich samochodów. Plotki mówią, że może odłożyć je ponownie na kolejne sześć miesięcy.

Podczas sesji europejskiej opublikowaliśmy raport o zarobkach i zatrudnieniu w Wielkiej Brytanii, który był nieco sprzeczny. Stopa bezrobocia znów spadła do 3,8%, co jest dość niskim poziomem. Ale z drugiej strony, zarobki drugi miesiąc z rzędu spadły o dwa punkty, a były nowe miejsca pracy spadły ponownie o ponad 50 tys. we wrześniu, co następuje po kolejnym dużym spadku w sierpniu. Tak więc raport o zatrudnieniu nie wydaje się tak optymistyczny jak kilka miesięcy temu.

Sesja europejska

  • Coeure EBC chce kontynuować luzowanie ilościowe – Członek rady zarządzającej EBC, Benoit Coeure, powiedział wcześnie rano, że jesteśmy zdecydowani kontynuować luzowanie ilościowe tak długo, jak będzie to konieczne. Ma to na celu wzmocnienie akomodacyjnego wpływu naszych stóp procentowych. Można rozważyć rozszerzenie dostępu do bilansu EBC. Jego komentarze brzmią gołębi, ale zależy od tego, kogo rozumie przez „nas”.
  • Raport o zarobkach w Wielkiej Brytanii – Raport o brytyjskich wynikach został opublikowany wczoraj, pokazując, że zyski w Wielkiej Brytanii ponownie ostygły we wrześniu, spadając do 3,6% z 3,8% oczekiwanych, po spadku z 4,0% do 3,8% w sierpniu. Poprzednia liczba wynosiła 3,8%, ale została zrewidowana do 3,7%. Średnie tygodniowe zarobki bez premii również spadły do ​​3,6% 3 m / r z 3,8% poprzednio.
  • Raport o zatrudnieniu w Wielkiej Brytanii – Stopa bezrobocia MOP również spadła do 3,8% z 3,9% poprzednio. Jednak zmiana zatrudnienia wyniosła -58 tys. Wobec oczekiwanych -102 tys. W październiku liczba bezrobotnych zmieniła się o 33,0 tys. Tak więc stopa bezrobocia spadła w zeszłym miesiącu, ale liczba miejsc pracy ponownie spadła. To największy spadek od trzech miesięcy do maja 2015 r.
  • Strefa euro i nastroje gospodarcze Niemiec ZEW – Nastroje gospodarcze w Niemczech i strefie euro pogarszają się od ponad roku, spadając w sierpniu do około -44 punktów. Ale w ostatnich dwóch miesiącach widzieliśmy poprawę, przy czym wskaźnik ten wyniósł -23 punkty w zeszłym miesiącu. W tym miesiącu spodziewano się dalszej poprawy nastrojów gospodarczych do około -12 punktów, ale poprawiły się one dalej, nastroje w Niemczech wyniosły -2,1 punktu, a nastroje w strefie euro wyniosły -1,0 punktu..

Sesja w USA

  • Więcej wsparcia dla chińskiej gospodarki od rządu – skomentował chiński premier Li Keqiang w państwowych mediach. Powiedział, że wzmocnią wsparcie dla realnej gospodarki. Rząd przyspieszy modernizację sektora wytwórczego, utrzyma stabilną politykę makroekonomiczną, aby osiągnąć cele na 2019 r. I będzie skuteczniej wykorzystywać antycykliczne środki dostosowawcze.
  • De Guindos z EBC pozostawia otwarte drzwi do dalszego Easing – Członek EBC, De Guindos, wypowiedział się jakiś czas temu na temat Boersen-Zeitung, mówiąc, że zdecydowanie nie wyczerpaliśmy wszystkich naszych możliwości. Doskonale zdajemy sobie sprawę z ubocznych skutków naszej polityki pieniężnej, w przyszłości będziemy poddawać je jeszcze dokładniejszej analizie. Obecnie rzeczywistym zagrożeniem jest wydłużona faza wyjątkowo niskiego wzrostu. Oczekiwania inflacyjne wykazały ostatnio wyraźny spadek, ale jeszcze się nie zakotwiczyły. Przyjęcie wrześniowego pakietu politycznego było i pozostaje absolutnie właściwą decyzją.
  • Prezydent USA Trump przemawia w sprawie handlu – Prezydent USA Donald Trump będzie dyskutował o polityce handlowej kraju w swoim przemówieniu w Economic Club of New York. Nie ma pewności, czy dotknie stosunków handlowych z Chinami, ale oczekuje, że rynki będą trzymać się każdego słowa, które wypowie w przemówieniu, niezależnie od tego.

Handel w zasięgu wzroku

Zwyżkowy GBP / USD

  • W tym tygodniu trend stał się byczy
  • Polityka idzie na korzyść GBP
  • Magisterium odbyło się wcześniej jako wsparcie

50 i 200 SMA zapewniło dziś solidne wsparcie dla GBP / USD

Kurs GBP / USD był dość zwyżkowy w ostatnich tygodniach, ponieważ perspektywy scenariusza Brexitu bez umowy znacznie się pogorszyły. Jednak trend zmienił się w zeszłym tygodniu, gdy uwaga zwróciła się na dolara. Ale wczoraj widzieliśmy wzrost w górę i dziś ta para pozostaje zwyżkowa po odbiciu się od 50 SMA (żółty) i 200 SMA (fioletowy) na wykresie H1. Nigel Farage robi wszystko, co w jego mocy, aby pomóc Partii Konserwatywnej, więc na razie polityka jest uparta dla GBP.

Na zakończenie

Kurs GBP / USD przeżywał dziś kolejkę górską, spadając po raporcie o miękkim zatrudnieniu, zwłaszcza po spadku liczby nowych miejsc pracy. Ale sytuacja się odwróciła po komentarzach Nigela Farage’a dotyczących wyborów. Pozostałe pary pozostają dość spokojne, ponieważ zbliżamy się do zaplanowanego później przemówienia Donalda Trumpa.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector