Forex Signals Podsumowanie sesji w USA, 13 sierpnia – Mieszane dane ekonomiczne w dzisiejszych czasach, co powoduje dezorientację rynków

Dane gospodarcze słabną na całym świecie, zwłaszcza w ostatnich miesiącach. Dzisiaj opublikowaliśmy kilka ważnych raportów ekonomicznych, które wykazały rosnącą słabość, ale dziś widzieliśmy również przyzwoite dane. Zaczęło się od Zatrudnienie w Wielkiej Brytanii i raport o zarobkach. Stopa bezrobocia tykała wyżej, ale nadal jest na przyzwoitym poziomie zarobki podskoczyły wyżej po raz kolejny o trzy punkty w czerwcu, po skoku, który widzieliśmy w maju. Tak więc dzisiejsze dane z Wielkiej Brytanii były całkiem pozytywne.

Ale nie możemy tego powiedzieć w przypadku strefy euro. Plik Nastroje gospodarcze ZEW z Niemiec i strefy euro od kilku miesięcy jest ujemna, a dziś zanurkowała dalej na ujemnym terytorium. Zarówno dane ze strefy euro, jak i Niemiec pokazały, że nastroje spadły do ​​najniższego poziomu od 2011 roku, co oznacza, że ​​obie gospodarki mogą teraz popaść w recesję. Oczekuje się, że niemiecki raport o PKB pokaże jutro spadek w drugim kwartale, ale trzeci kwartał również nie wygląda jak na razie zbyt dobrze, więc recesja jest na dobrej drodze. Raport o inflacji z USA był imponujący, a zarówno główny, jak i bazowy CPI wzrósł w zeszłym miesiącu o 0,3%, ale zyski również odnotowały duże spowolnienie, więc traderzy zaczęli drapać się po głowach.

Sesja europejska

 • Raport o zatrudnieniu w Wielkiej Brytanii – Raport o zatrudnieniu opublikowany dziś rano pokazał, że stopa bezrobocia wzrosła jednak do 3,9% z 3,8% poprzednio. Zmiana zatrudnienia również przekroczyła oczekiwania i wyniosła 115 tys. Wobec oczekiwanych 60 tys., A lipcowa zmiana liczby bezrobotnych wyniosła 28,0 tys. Wobec oczekiwanych 42 tys. Poprzednia liczba wyniosła 38,0 tys., Ale została zrewidowana w dół do 31,4 tys. Tak więc ten raport jest bardziej pozytywny niż negatywny.
 • Raport o zarobkach w Wielkiej Brytanii – Raport o zarobkach był nawet lepszy niż raport o zatrudnieniu. Zyski wzrosły do ​​3,7% 3Mo r, zgodnie z oczekiwaniami w czerwcu, z 3,4% w maju, podczas gdy maj został zrewidowany w górę do + 3,5% z 3,4% poprzednio. Imponujące były również średnie tygodniowe zarobki (bez premii). 3,9% z 3,8% oczekiwanych 3m / rw porównaniu z 3,6% poprzednio. To naprawdę solidne dane dotyczące zarobków.
 • Kilka miesięcy temu nastroje gospodarcze pogorszyły się. Wcześniej dziś opublikowano informacje o nastrojach gospodarczych w Niemczech i strefie euro, a nastroje te uległy dalszemu pogorszeniu. Oto liczby:
 • Nastroje gospodarcze Niemiec ZEW Obecny -13,5 wobec oczekiwanych -6,3
 • Poprzedni -1.1
 • Nastroje gospodarcze Niemiec ZEW Oczekiwania -44,1 vs oczekiwane -28,0
 • Przed -24,5
 • Nastroje gospodarcze ZEW w strefie euro Oczekiwania -43,6
 • Wcześniej -20.3
 • Chiny przysięgają, że nie dotknęły juana – Urzędnik LBCh wypowiedział się na temat juana za pośrednictwem Reutera. Powiedział, że chiński juan jest obecnie na odpowiednim poziomie. Ruchy juana niekoniecznie prowadzą do nieuporządkowanych przepływów kapitału. Jesteśmy zszokowani, że Stany Zjednoczone określiły Chiny jako „manipulatora walutowego”.
 • Sesja w USA

  • Raport o inflacji w USA – Raport o inflacji w USA został opublikowany jakiś czas temu i wyglądało na to, że po pozytywnym raporcie z zeszłego miesiąca znów znalazł się na plusie. Główny CPI wzrósł o 0,3%, zgodnie z oczekiwaniami w lipcu. Jednak bazowy CPI przekroczył oczekiwania na poziomie 0,2% i zamiast tego wzrósł o 0,3% w zeszłym miesiącu. CPI w USA r / r wzrosło do 1,8% wobec oczekiwanych 1,7%, w porównaniu z 1,6% w czerwcu. Bazowy CPI z wyłączeniem żywności i energii również wzrósł do 2,2% wobec oczekiwanych + 2,1%.
  • Raport o zarobkach w USA – Dane o inflacji były całkiem niezłe, chociaż wyniki nie są tak dobre. Realne średnie godzinowe zarobki spadły do ​​1,3% r / rz 1,5% wcześniej. Realne średnie tygodniowe zarobki spadły do ​​zaledwie 0,8% r / rz 1,2% poprzednio.
  • Trump Tweeting na temat taryf – Donald Trump jakiś czas temu opublikował kolejny tweet na temat handlu i ceł. „Poprzez masową dewaluację ich waluty i wpompowywanie ogromnych sum pieniędzy do ich systemu, dziesiątki miliardów dolarów, które otrzymują Stany Zjednoczone, są prezentem od Chin. Ceny nie wzrosły, nie ma inflacji. Rolnicy zarabiają więcej niż wydaliby Chiny. Fałszywe wiadomości nie będą zgłaszane! ”

  Handel w zasięgu wzroku

  Niedźwiedzi NZD / USD

  • Trend jest niedźwiedzi
  • Wydaje się, że cofnięcie w górę się skończyło
  • MA stawiają opór

  Pomimo ostatniego skoku trend pozostaje niedźwiedzi

  Kurs NZD / USD był spadkowy od trzech tygodni, a trend spadkowy w miarę upływu czasu nabiera tempa. W tym czasie średnie kroczące świetnie sobie radziły jako opór, obniżając cenę. Chociaż teraz widzimy skok po plotkach, że Chiny i Stany Zjednoczone mogą wkrótce odbyć kolejne spotkanie / telefon, aby kontynuować negocjacje handlowe. Cena wzrosła w górę, ale obecnie znajduje opór na 50 i 100 SMA, co wydaje się dobrym miejscem na spóźnienie się z przepływem.

  Na zakończenie

  Dane ekonomiczne były dziś nieco mieszane, a rynki handlowały w wąskich przedziałach. Ale zsynchronizowane komentarze z USA i Chin właśnie teraz, dotyczące dalszych rozmów w nadchodzących tygodniach i opóźnienia w najnowszych taryfach z USA. To dobra wiadomość, która natychmiast poprawiła nastroje na rynkach finansowych.

  Mike Owergreen Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map