Forex Signals Podsumowanie sesji w USA, 2 sierpnia – Safe Havens są beneficjentami nowych taryf w Chinach

Wczoraj dolar był zwyżkowy, który rozpoczął się w środę wieczorem po posiedzeniu FED, które nie było tak gołębie, jak oczekiwały rynki. Plik FED obniżył stopy procentowe o 25 pb, ale rynki liczyły na obniżkę stóp o 50 pb lub nawet lepiej, FED zostawiła otwarte drzwi do dalszych obniżek stóp. W rezultacie, po spotkaniu, kurs USD stał się dość zwyżkowy, wspinając się na całej tablicy o prawie 100 pipsów, ale po popołudniowych raportach o amerykańskim przemyśle dolar zaczął się odwracać. Ostateczny wskaźnik PMI dla przemysłu okazał się nieco lepszy niż oczekiwano i oddalił się od stagnacji, ale poziom ISM dla przemysłu jeszcze bardziej złagodniał i zmierza teraz w kierunku kurczenia się.

To zaczęło odwracać spadek dolara po południu, ale duży ruch nastąpił późnym wieczorem po tym, jak Donald Trump ogłosił podwyżkę ceł na Chiny o 10% z pozostałych 300 miliardów dolarów towarów importowane przez USA. Było to trochę zaskoczeniem, gdy rynki oczekiwały umowy handlowej między dwoma gigantycznymi krajami. Brak pozytywnego wyniku spotkania między dwoma zespołami handlowymi w Chinach w tym tygodniu był sygnałem, że negocjacje mogły się rozpaść, ale rynki nie oczekiwały nowych taryf, więc było to niespodzianką, która obniżyła dolara początkowo przez całą planszę, ale potem przerodziło się to w ucieczkę do bezpiecznych przystani. USD / JPY i EUR / CHF zmieniły się teraz naprawdę niedźwiedzie ZŁOTO wzrósł wczoraj o około 60 USD.

Sesja europejska

  • Włoska sprzedaż detaliczna i produkcja przemysłowa – Sprzedaż detaliczna okazała się ujemna w ostatnich trzech odczytach we Włoszech, spadając łącznie o 1,0% od marca do maja. Jednak sprzedaż detaliczna odnotowała w czerwcu przyzwoity skok o 1,9%, a po trzech negatywnych miesiącach wcześniej wygląda jeszcze lepiej. Produkcja przemysłowa również była ostatnio bardzo słaba, spadając o 1,8% w marcu i czerwcu. W maju odnotowaliśmy wzrost produkcji, ale dziś oczekiwano spadku o 0,4% w czerwcu. Produkcja rzeczywiście spadła, ale o 0,2%.
  • Sprzedaż detaliczna w strefie euro – Dane gospodarcze ze strefy euro w ostatnich miesiącach osłabiają się, zwłaszcza produkcja przemysłowa. Zaufanie konsumentów również się pogarszało, ponieważ szersze prognozy gospodarcze w Europie wyglądają ponuro. Chociaż dzisiaj widzimy naprawdę pozytywne dane z raportów sprzedaży detalicznej. Zaksięgowano sprzedaż detaliczną przyzwoity skok o 1,1% w czerwcu po spadku w maju. Skok sprzedaży detalicznej to dobry znak na nadchodzące tygodnie.
  • Chiny odpowiadają na amerykańskie taryfy celne – Ministerstwo Spraw Zagranicznych Chin powiedział dziś rano, że piłka jest teraz w sądzie USA. Chińskie ministerstwo handlu również zgodziło się, że Chiny podejmą środki zaradcze, jeśli amerykańskie cła wejdą w życie. Są bardzo niezadowoleni z ostatniego ogłoszenia taryf celnych w USA i zdecydowanie się temu sprzeciwiają. Mają nadzieję, że USA jak najszybciej naprawią swoje błędy. Eskalacja handlu przez Stany Zjednoczone nie jest zgodna z globalnymi interesami i ma nadzieję, że obie strony będą w stanie rozwiązać spór na zasadzie równości
  • UK Construction PMI – Ostatnio różne sektory brytyjskiej gospodarki skurczyły się, a budownictwo miało to miejsce w lutym. W czerwcu nastąpiło dalsze pogłębienie spadku aktywności budowlanej, a wskaźnik PMI spadł do 43,1 pkt. Oczekiwano, że sektor ten powinien się nieco poprawić w lipcu, a wskaźnik PMI oczekiwano na 46 pkt, ale nie trafił, dochodząc do 45,3 pkt, co nadal oznacza głęboki spadek.

Sesja w USA

  • Stopa bezrobocia i zarobki w USA – W USA oczekiwano, że stopa bezrobocia spadnie do 3,6%, ale pozostała na niezmienionym poziomie 3,7%. Zatrudnienie poza rolnictwem w USA w lipcu zbliżyło się do oczekiwań na poziomie 164 tys. Wobec oczekiwanych 165 tys. Wskaźnik aktywności zawodowej podskoczył do 63,0% z 62,9% wcześniej, co wydaje się być przyczyną, że tym razem stopa bezrobocia nie spadła. Jednak średnie godzinowe zarobki m / m wzrosły o 0,3% wobec oczekiwanych + 0,2%. Średnie godzinowe zarobki r / r również wzrosły do ​​3,2% z 3,1%. Stan niepełnego zatrudnienia spadł do 7,0% z 7,2% poprzednio, co jest kolejnym dobrym znakiem.
  • Zamówienia fabryczne w USA – Zamówienia w fabrykach były w ostatnich miesiącach dość niestabilne w USA. W lutym odnotowaliśmy 0,5% spadek, po czym w marcu nastąpił skok o 1,9%. Ale w kwietniu i maju zamówienia spadły łącznie o 1,0%. Dzisiejszy raport ma wykazać kolejne odwrócenie i wzrost zamówień w fabrykach o 0,6%.
  • Nastroje konsumentów zrewidowanej w JM w USA – Nastroje konsumentów znacznie się osłabiły w I kwartale br., Gdy wskaźnik ten spadł do 93 pkt, ale poprawił się w II kwartale. Chociaż w czerwcu sentyment rozczarował osiągając 97,9 pkt. Nastrój poprawił się nieco w zeszłym miesiącu, osiągając 98,4 punktu i oczekuje się, że dziś zostanie zrewidowany do 98,5 punktu..

Handel w zasięgu wzroku

Zwyżkowy GBP / USD

  • Trend jest niedźwiedzi
  • 50 MSA zapewnia opór
  • Wycofanie jest zakończone

Wskaźnik stochastyczny jest teraz wyprzedany na wykresie H4

Kurs GBP / USD stał się bardzo niedźwiedzi, ponieważ teraz staje się coraz bardziej oczywiste, że nowy premier Boris Johnson nie wnosi nic nowego do stołu negocjacyjnego Brexitu z UE. W rezultacie funt się załamał i wczoraj ta para zmierzała do 1,20. Jednak słabsze dane o produkcji w USA, a także niespodziewana zapowiedź dotycząca taryf spowodowały, że dolar spadł, a GBP / USD cofnął się w górę. Dzisiaj widzimy kolejny słaby powrót, który wygląda bardziej jak konsolidacja, a 50 SMA (żółty) zapewnia opór na szczycie, więc wygląda na to, że jest to dobra okazja, aby zająć krótką pozycję na tej parze.

Na zakończenie

Raport o zatrudnieniu w USA został opublikowany. Stopa bezrobocia nie spełniła oczekiwań i pozostała na poziomie 3,7%, co nadal jest bardzo dobrym miejscem, ale wynikało to głównie ze wzrostu wskaźnika aktywności zawodowej. Zyski okazały się lepsze od oczekiwań, co jest pozytywnym sygnałem dla gospodarki amerykańskiej i rosnącego obecnie dolara.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector