Forex Signals Podsumowanie sesji w USA, 2 stycznia – Produkcja pozostaje w głębokiej recesji w Europie, pomimo niewielkiej poprawy w grudniu

Rynki były dość niepewne, co zrobić po wyborach w Wielkiej Brytanii i porozumieniu w sprawie pierwszej umowy handlowej między USA i Chinami, która zostanie wkrótce oficjalna. Po początkowym optymizmie inwestorzy wrócili z nogami na ziemię, zdając sobie sprawę, że oba wydarzenia nie zmienią się zbytnio, stąd cicha akcja cenowa przez kilka tygodni, prowadząca do ostatniego tygodnia 2019 r. Przepływy pieniężne wpłynęły na rynki w w ostatnim tygodniu rynki zwróciły się przeciwko dolarowi, a pieniądze przepłynęły w szczególności do bezpiecznych przystani, takich jak ZŁOTO. Dziś wydaje się, że rynki ponownie handlują nastrojem, który wydaje się pozytywny, ponieważ aktywa ryzykowne rosną w górę, podczas gdy bezpieczne przystanie cofają się.

Dzisiaj z Europy ukazały się końcowe raporty produkcyjne. Plik dane liczbowe za grudzień wykazał niewielką poprawę, ale mimo to produkcja nadal mocno się skurczyła. Niektórzy członkowie EBC zwracali uwagę na ożywienie gospodarcze, po kilku zielonych pędach, które widzieliśmy ostatnio w danych, ale poprawa była dość anemiczna i dzisiejsze raporty o produkcji tylko to pokazują. Będzie to żmudna walka, która będzie próbą odwrócenia gospodarki, zwłaszcza jeśli w tym roku zaczną obowiązywać amerykańskie cła na europejskich producentów.

Sesja europejska

  • Połączenie giełdy Szanghaj-Londyn zostało zawieszone – Reuters podał, że Chiny tymczasowo zawiesiły program Shanghai-London Stock Connect. Raport cytuje pięć znających sprawę źródeł, mówiąc, że Chiny tymczasowo zablokowały transgraniczne notowania między giełdami w Szanghaju i Londynie z powodu napięć politycznych z Wielką Brytanią w sprawie Hongkongu. Chińskie ministerstwo spraw zagranicznych oświadczyło, że nie jest świadome specyfiki zawieszenia linków giełdowych. Nie komentowali też pytań dotyczących podpisywania umów handlowych w fazie pierwszej.

  • Końcowy wskaźnik PMI dla przemysłu w strefie euro – Dzisiejszy końcowy odczyt dotyczący produkcji z Francji, Niemiec i strefy euro był nieco wyższy niż w pierwszym czytaniu, zwiększając się odpowiednio o 50,4, 43,7 i 47,5 punktu. We Włoszech i Hiszpanii aktywność produkcyjna spadła dalej, a wskaźnik PMI spadł do 47,4 punktu z 47,5 w listopadzie i do 46,2 z 47,6 punktu w Hiszpanii.

  • PMI dla przemysłu w Wielkiej Brytanii – W Wielkiej Brytanii produkcja wzrosła do 47,5 punktu, ale to wciąż recesja. „Sektor wytwórczy w Wielkiej Brytanii pogorszył się pod koniec 2019 r. Produkcja spadła w najszybszym tempie od siedmiu i pół roku, ponieważ spadł napływ nowych zamówień i spadły zapasy bezpieczeństwa Brexitu. Przy słabym popycie i utrzymującym się osłabieniu zaufania, zakupy nakładów zostały gwałtownie ograniczone, a zatrudnienie spadło dziewiąty miesiąc z rzędu..

Sesja w USA

  • Roszczenia z tytułu bezrobocia w USA – Początkowo liczba nowych bezrobotnych w USA wyniosła 222 tys., Wobec oczekiwanych 220 tys. Poprzedni tydzień wyniósł 222 tys., Ale został zrewidowany w górę do 224 tys. Dalsze roszczenia również były wyższe i wyniosły 1728 tys. W porównaniu z oczekiwanymi 1680 tys.
  • Redukcja zatrudnienia w Challengerze w USA – Redukcja zatrudnienia w USA w grudniu wyniosła -25,2%, w porównaniu z 16,0% w listopadzie. Zwolnienia spadły do ​​32,84 tys. Z 44,57 tys. W listopadzie. To kolejna pozytywna wiadomość dla zatrudnienia w USA.
  • Zaufanie konsumentów CB w USA – Właśnie ujawniono zaufanie konsumentów CB w USA. Oczekiwano, że wśród amerykańskich konsumentów zaufanie wzrośnie do 128,0 punktów. poprawił się do 126,5 punktu z 125,5 poprzednio, ale mimo to nie spełnił oczekiwań. Obecna sytuacja również uległa poprawie do 170,0 pkt ze 166,9 pkt w zeszłym miesiącu. Oczekiwania jednak nieznacznie spadły do ​​97,4 punktu z 97,9 w zeszłym miesiącu.

Handel w zasięgu wzroku

Zwyżkowy AUD / USD Jeszcze raz

  • Trend utrzymuje się przez ponad 2 miesiące
  • Wzrost nabiera dalszego rozpędu
  • 100 SMA zapewnia wsparcie
  • Wycofywanie wydaje się zakończone
100 SMA utrzymuje się na wykresie H1

Kurs AUD / USD był zwyżkowy od początku tego miesiąca, ponieważ USD zmienił się w bessę po słabszym raporcie o amerykańskim ISM, który pokazał, że w listopadzie sektor ten popadł w głębsze spadki. Dynamika wzrostowa osłabła iw trzecim tygodniu ta para cofnęła się w dół. Jednak nastroje poprawiły się jeszcze bardziej po tym, jak Stany Zjednoczone i Chiny uzgodniły transakcję w fazie pierwszej, pomagając ryzykownym aktywom, takim jak rynki akcji i dolary towarowe..

W ubiegłym tygodniu dolar spadł w dół przed nowym rokiem, w wyniku czego AUD / USD stał się jeszcze bardziej zwyżkowy przez około tydzień. Dziś jednak obserwujemy spadek tej pary, ponieważ USD w końcu znajduje pewne oferty. Jednak 100 SMA (zielony) utrzymało spadek na wykresie za I półrocze i ta para wcześniej odbiła się od tej średniej ruchomej. Cena nie ucieka dokładnie po odbiciu, co dało nam trochę czasu na otwarcie sygnału kupna teraz, mając nadzieję, że trend wzrostowy wkrótce się wznowi.

Na zakończenie

Po wymianie dolara w zeszłym tygodniu, gdy inwestorzy dostosowali swoje pozycje na nowy rok, a międzynarodowe korporacje przenosiły gotówkę tam, gdzie jej potrzebują, rynki powróciły do ​​handlu nastrojami. Wiadomość, że Chiny tymczasowo zawiesiły program Shanghai-London Stock Connect, nieco pogorszyła nastroje, stąd spadek aktywów ryzykownych.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector