Forex Signals Podsumowanie sesji w USA, 4 października – Po spadku stopy bezrobocia w USA wciąż jest nadzieja na dolara

W tym tygodniu kurs dolara okazał się dość niedźwiedzi. Oczekiwano, że raport ISM o produkcji we wtorek miał pokazać, że sektor ten wychodził z kryzysu w sierpniu, po tym jak spadł poniżej 50 punktów w lipcu. Ale, wskaźnik ten dalej spadał, co zwiększyło obawy, że sektor wytwórczy może zmierzać w kierunku recesji, podobnie jak w strefie euro. Następnie wczorajszy wskaźnik PMI ISM dla sektora nieprodukcyjnego znacznie spadł i zbliżył się do stagnacji. Działalność pozaprodukcyjna w Stanach Zjednoczonych utrzymuje się całkiem nieźle, pomimo globalnych trudności gospodarczych. Ale teraz zmierzał w kierunku stagnacji, a handlowcy słusznie stali się jeszcze bardziej niedźwiedzi w stosunku do dolara, co oznacza, że ​​gospodarka amerykańska może zmierzać tam, gdzie reszta świata zmierza od ponad roku..

Tak więc, dolar był niedźwiedzi przez cały tydzień, a sytuacja wydawała się naprawdę ponura dla dolara, ponieważ szanse na obniżkę stóp procentowych przez FED ponownie wzrosły. Ale dzisiejszy raport o zatrudnieniu okazał się lepszy niż oczekiwano, z spada stopa bezrobocia o dwa punkty do 3,5%. Chociaż po dwóch dobrych miesiącach zarobków we wrześniu spadły one bez zmian, jak pokazał dzisiejszy raport. Ale spadek stopy bezrobocia wystarczył, aby zatrzymać spadek dolara i wysłać go o 30 pipsów wyżej. Ale Buck nie wyszło jeszcze z kłopotów. Zobaczmy, czy trend w tym tygodniu zmieni się w przyszłym tygodniu.

Sesja europejska

  • Urzędnicy Hongkongu zwiększają przyczepność – Lider Hongkongu Lam skomentował niedawne zamieszki, mówiąc, że jest to okazja do poważnego niebezpieczeństwa. Do tej pory 400 protestujących eskalowała przemoc, protesty prowadzące do obaw o przyszłość miasta, przemoc nasiliła się i bardziej rozpowszechniła się w ciągu ostatniego tygodnia. Wandalizm przenosi się teraz z budynków użyteczności publicznej do sklepów, odsetek uczniów wśród aresztowanych wzrósł we wrześniu do 38%. Rząd powołał się na uprawnienia nadzwyczajne, maski na twarz zostaną zakazane na mocy uprawnień nadzwyczajnych, a zakaz będzie obowiązywał od soboty. Spodziewa się, że prawo maskowe powstrzyma radykalne zachowania. Będą wyjątki dla niektórych osób, które będą musiały nosić maski. Honk Kong wszedł w stan zagrożenia.
  • Niemieckie budownictwo ożywa we wrześniu – W tym roku gospodarka w Niemczech znacznie się osłabia, a działalność produkcyjna i przemysłowa znajduje się w recesji. Chociaż sektor budowlany zanotował we wrześniu kilka pozytywnych danych. PMI dla budownictwa podskoczył w ostatnich miesiącach do 50,1 punktu z 46,3 punktu w lipcu, co oznacza, że ​​sektor ten wraca do ekspansji.
  • UE pozostawia otwarty koniec dla umowy Brexit – Komisja Europejska skomentowała dziś za pośrednictwem Reutera. Powiedzieli, że nie ma ostatecznego terminu na osiągnięcie porozumienia w sprawie Brexitu z Wielką Brytanią, ale realistycznie dowiemy się na spotkaniu ministrów UE-27 w Luksemburgu w przyszły wtorek, czy poczyniono wystarczające postępy w osiągnięciu porozumienia na szczycie KE..
  • Rzeczniczka prasowa Johnsona komentująca Brexit – Rzeczniczka premiera Wielkiej Brytanii również wypowiedziała się dziś na łamach Reutera. Powiedziała, że ​​północnoirlandzka minister spotka się dziś z irlandzkim ministrem spraw zagranicznych. Oczywiste jest, że wszystkie strony chcą umowy Brexit, gotowej do rozmowy w dowolnym momencie w weekend. PM postrzega propozycje jako szeroką strefę docelową, w której transakcja może nabierać kształtu i opublikuje tekst prawny, a my przekażemy go poufnie i rozważymy publikację.

Sesja w USA

  • Stopa bezrobocia w USA – Opublikowano raport o zatrudnieniu z USA, a stopa bezrobocia straciła dwa punkty, spadając do 3,5% z 3,7%, gdzie utrzymywała się przez kilka miesięcy. Frekwencja pozostała na niezmienionym poziomie 63,2% zgodnie z oczekiwaniami, podobnie jak w ubiegłym miesiącu. Spadek stopy bezrobocia był zaskoczeniem, a dolar odwrócił się w górę. Niedostateczne zatrudnienie w U6 straciło trzy punkty, spadając do 6,9% z 7,2% wcześniej.
  • Zmiana zatrudnienia poza rolnictwem w USA – We wrześniu zatrudnienie poza rolnictwem spadło do 136 tys. Wobec oczekiwanych 145 tys. Chociaż poprzednie zatrudnienie poza rolnictwem, które wynosiło 130 tys., Zostało skorygowane w górę do 168 tys., Więc zatrudnienie wróciło na właściwe tory.
  • Średnie zarobki w USA – Średnie godzinowe zarobki w USA również spadły na poziomie 0,0% m / m za sierpień, z 0,4% w lipcu i wobec oczekiwanych 0,3%. Średnie godzinowe zarobki r / r również spadły do ​​2,9% z 3,2% poprzednio. To nie jest dobry znak, ale przynajmniej przychodzi po dwóch mocnych miesiącach na zarobki.

Handel w zasięgu wzroku

Byczy NZD / USD

  • W tym tygodniu trend stał się byczy
  • Nastrój poprawił się dla tej pary
  • 20 SMA podnosi cenę

20 SMA ponownie zapewniło dziś wsparcie

Kurs NZD / USD był niedźwiedzi przez długi czas, ale w tym tygodniu stał się zwyżkowy, ponieważ USD stale spada. Nastrój do tej pary poprawił się, a trend wzrostowy jest dość silny, ponieważ SMA 20 (szary) zapewnia wsparcie i pcha cenę w górę na wykresie za I półrocze. Straciliśmy szansę na zajęcie długiej pozycji na tej parze, kiedy spadła ona niżej po publikacji raportu o zatrudnieniu w USA, ponieważ odwrócenie wzrostu nastąpiło dość szybko. Ale możemy zająć dużo czasu, gdy nadejdzie następne zniesienie poniżej 20 MSA.

Na zakończenie

Sytuacja dla dolara poprawiła się nieco po publikacji raportu o zatrudnieniu jakiś czas temu. Buck osiągnął pewne zyski, ale nie wydaje się, że będzie dalej rosnąć. Waluty ryzyka, takie jak AUD / USD i NZD / USD wracają, ale przynajmniej ogólny nastrój na rynkach nieco się poprawił.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector