Forex Signals Podsumowanie sesji w USA, 6 sierpnia – Nastroje poprawiają się po dzisiejszych pozytywnych danych ekonomicznych

Nastroje stały się dość negatywne w zeszły czwartek po tym, jak Donald Trump napisał na Twitterze o dodatkowych cłach na chiński import. Chiny argumentowały, że dotrzymały obietnic dotyczących kupowania amerykańskich produktów rolnych, ale wiemy, że w zeszłym tygodniu doszło do skutków rozmów handlowych, które odbyły się w Chinach, więc wojna handlowa znów się toczy. Nastroje na rynkach finansowych pogorszyły się po tych tweetach, co spowodowało, że aktywa ryzykowne spadły, podczas gdy bezpieczne przystanie zdecydowanie wzrosły w ciągu ostatnich kilku dni. Złoto osiągnęło 6-letnie maksima podczas gdy USD / JPY spadł o 400 pipsów.

Chociaż dziś wydaje się, że nastroje uległy pewnej poprawie, ponieważ dolary towarowe kontynuują powrót w górę, który rozpoczął wczoraj, podczas gdy bezpieczne przystanie cofają się, z USD / JPY cofając się o ponad 150 pipsów wyżej dziś rano podczas sesji azjatyckiej. Powodem tego są dane gospodarcze napływające dziś z Azji i Niemiec. Eraport o zatrudnieniu z Nowej Zelandii był imponujący, gdy stopa bezrobocia spadła o 3 punkty, a wskaźnik zarobków wzrósł w II kwartale o 0,8%. Niemieckie zamówienia w przemyśle zanotowały niezły wzrost w czerwcu, ale główne dane napłynęły z Japonii, gdzie średnie zarobki i wydatki gospodarstw domowych okazały się znacznie lepsze niż oczekiwano. To poprawiło nastroje i rynki próbują teraz zdecydować, czy pozostać w trybie pozytywnym, czy ponownie zmienić negatyw.

Sesja europejska

 • European Services PMI – Podczas gdy produkcja w Europie jest w naprawdę trudnej sytuacji, usługi radzą sobie lepiej. Dzisiejszy raport PMI dla usług strefy euro pokazał, że w lipcu sektor ten nie zmienił się mniej więcej. W Niemczech i Hiszpanii, gdzie usługi były najsilniej osłabione w zeszłym miesiącu, ale we Francji i Włoszech sektor ten poprawił się, pozostawiając w strefie euro 53,2 punktu, gdzie było w zeszłym miesiącu..
 • LBCh przysięga, że ​​nie manipuluje juanem – Ludowy Bank Chin, który jest bankiem centralnym, powiedział wcześnie rano w komentarzu, że sprzeciwia się oskarżeniom ze strony USA o manipulowanie walutą. Oskarżenie wiąże się z jednostronnością i protekcjonizmem, które poważnie szkodzą globalnym regułom. Kurs juana zależy od podaży i popytu na rynku, a Chiny nie zaangażują się w konkurencyjną dewaluację. W Chinach nie ma kwestii manipulacji walutą i nie będziemy używać juana jako narzędzia do rozwiązywania sporów handlowych. USD / CNY podskoczył wczoraj powyżej 7. Zastępca gubernatora LBCh Chen Yulu dodał, że Chiny nigdy nie wykorzystywały swojej waluty jako narzędzia konkurencji. Ma nadzieję, że USA rozwiążą spór handlowy w racjonalny sposób.
 • FED’s Daly jest przeciwny agresywnym obniżkom stóp – Prezes San Francisco Fed Mary Daly skomentowała dziś rano, mówiąc, że agresywne obniżki stóp procentowych nie są uzasadnione bez dowodów na silniejsze spowolnienie gospodarcze. Negatywne skutki globalnego wzrostu usprawiedliwiały zeszłotygodniową obniżkę stóp. Wzrosła niepewność handlowa, co może spowolnić inwestycje biznesowe. Nie widzi gospodarki zmierzającej w kierunku recesji, ale widzi ciągłe przeciwności w handlu, niższe stopy procentowe innych banków centralnych mogą uzasadniać niższe stopy.
 • Kilka pozytywnych komentarzy w sprawie Brexitu ze strony UE – Komisja Europejska wypowiedziała się dziś na temat Brexitu. Powiedzieli, że UE jest otwarta na rozmowy, jeśli Wielka Brytania chce wyjaśnić swoje stanowisko w sprawie Brexitu. Komisja pozostaje gotowa do rozmów w sprawie brexitu w nadchodzących tygodniach, podczas gdy UE jest przygotowana na brexit bez porozumienia, ale twierdzi, że nie jest to preferowana opcja
 • Odpowiedzi Wielkiej Brytanii dla UE – Brytyjczyk Michael Gove powiedział dziś wcześniej, że są gotowi i chętni do negocjacji umowy Brexit. Możemy negocjować nową umowę, ale jest zasmucony odmową UE do jej negocjowania.

Sesja w USA

 • Trump tweetuje na temat handlu – Prezydent USA Donald Trump jakiś czas temu napisał na Twitterze o handlu i amerykańskich rolnikach:

  „Jak dowiedzieli się w ciągu ostatnich dwóch lat, nasi wspaniali amerykańscy rolnicy wiedzą, że Chiny nie będą w stanie ich skrzywdzić, ponieważ ich prezydent stanął po ich stronie i zrobił to, czego nie zrobiłby żaden inny prezydent – i zrobię to ponownie w następnej kolejności rok, jeśli to konieczne! ”

  „Ogromne kwoty pieniędzy z Chin i innych części świata napływają do Stanów Zjednoczonych ze względów bezpieczeństwa, inwestycji i stóp procentowych! Jesteśmy na bardzo mocnej pozycji. Do USA przybywają również duże ilości firm. Piękna rzecz do oglądania! ” 

 • Przemówienie FED-a Bullarda – Bullard z Rezerwy Federalnej powiedział AFP, że stopy procentowe w USA są „we właściwym sąsiedztwie” i będziemy obserwować dane. Dodał, że FED nie powinien reagować na „wojnę handlową wet za wet”. Kilka pozytywnych komentarzy od najbardziej gołębich członków FED.
 • Oferty pracy JOLTS – Oferty pracy w JOLTS odbywały się w godzinach 7.30-7.40 w ciągu ostatnich kilku miesięcy. W czerwcu nowe miejsca pracy wyniosły 7,45 mln, ale zostały zrewidowane do 7,37 mln. W zeszłym miesiącu osiągnęły poziom 7,32 miliona, nie spełniając oczekiwań na poziomie 7,50 miliona. Dziś oczekuje się, że wyniesie 7,34 mln.

Handel w zasięgu wzroku

Zwyżkowy AUD / USD Jeszcze raz

 • Trend jest nadal dość niedźwiedzi
 • Wycofanie jest zakończone
 • 20 SMA ponownie stwarza opór
 • Podstawy są niedźwiedzi dla Australijczyka

 

20 SMA ponownie odwraca tę parę w dół

Kurs AUD / USD spadł dwa tygodnie temu, gdy kupujący w USD powrócili i od tamtej pory trend jest dość silny. trend przyspieszył w minionym tygodniu i wczoraj zanotował nowe minima. Ale w ciągu ostatnich kilku sesji spadek się zatrzymał i widzieliśmy powrót do góry, gdy dolar słabnie w wyniku eskalacji wojny handlowej. Ale powrót jest teraz zakończony, a stochastyczny prawie wykupiony i 20 SMA (szary) ponownie zapewnia opór. Poprzednia świeca H4 zamknęła się jako doji, co jest sygnałem odwrócenia. Już wcześniej brakowało nam tej pary, ale jeśli przegapiłeś tę transakcję, jest to świetna okazja, aby wejść na krótką pozycję.

Podsumowując

W czerwcu zamówienia w fabrykach wzrosły w Niemczech, co jest pozytywnym sygnałem dla sektora produkcyjnego w Niemczech i strefie euro, ponieważ sektor ten jest w poważnych tarapatach. Być może to będzie punkt zwrotny, ale jest jeszcze za wcześnie, by to stwierdzić, bo to tylko jeden dobry miesiąc. Powinniśmy poczekać na dane o produkcji w tym miesiącu z Europy.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map