Forex Signals Podsumowanie sesji w USA, 7 lutego – Zaufanie inwestorów i nastroje pogarszają się w związku z obawami dotyczącymi koronawirusa

Obawy przed koronawirusem powróciły i ponownie utrzymują rynki podporządkowane na początku tego tygodnia. Rynkom brakowało kierunku na sesji azjatyckiej, ale zajęły one stronę w europejskiej sesji i kierunek był oczywiście w dół, szczególnie w przypadku aktywów ryzykownych, takich jak giełdy i dolary towarowe, podczas gdy bezpieczne przystanie rosły w górę, ale tak nie jest. bieganie w dowolnym miejscu szybko. To pokazuje, że inwestorzy są ostrożni, odchodzą od ryzykownych aktywów, ale nie są jeszcze w stanie paniki.

Chociaż obawy rosły dalej na sesji europejskiej, w miarę upływu czasu koronawirusa przekracza 40000 i zgonów w pobliżu wartości odniesienia 1000. Prezydent Chin Xi próbował uspokoić wody, ale między wierszami można było wyczytać, że nie był taki pewny siebie. Biznes znacznie zwolnił w Chinach, a wiele chińskich firm, w tym znane nazwiska, zwróciło się do rządu o miliardowe pożyczki, aby złagodzić wpływ wirusa na ich finanse. Wirus rozprzestrzenił się również za granicę, do tej pory w Wielkiej Brytanii potwierdzono 8 przypadków, co utrzymuje negatywny nastrój, jak pokazał dziś rano raport zaufania inwestorów Sentix w strefie euro..

Sesja europejska

 • Zaufanie inwestora Sentix w strefie euro – Gospodarka strefy euro znacznie się osłabiła w ostatnich dwóch latach, podobnie jak gospodarka światowa. Światowa wojna handlowa, a także zbyt szybkie wzrosty dużych banków centralnych w poprzednich latach, zaszkodziły gospodarce i nastrojom gospodarczym, a także zaufaniu inwestorów. Zaufanie inwestorów Sentix spadło w zeszłym roku do ujemnego poziomu i spadło do -16,8 punktu w październiku. Ale poprawiło się po EBC złagodził politykę pieniężną ponownie pod koniec ubiegłego roku, aw listopadzie powrócił na plusy. W styczniu poprawił się dalej do 7,6 punktu, co było zachęcające. Ale oczekiwano, że w tym miesiącu nieco się ochłodzi. Zaufanie inwestorów nieco złagodniał po osiągnięciu najwyższego poziomu od listopada 2018 r. w styczniu, ponieważ obawy dotyczące koronawirusa łagodzą nastroje w ciągu ostatnich kilku tygodni. Nie spełnił oczekiwań na poziomie 6,1 punktu, spadając do 5,2 punktu.
 • Koronawirus nowe informacje – Wygląda na to, że globalnym władzom trudno będzie w najbliższym czasie usunąć koronawirusa. Liczba zarażonych osób przekroczyła 40 000, przy 910 zgonach. Chińskie władze wydawały się bardziej pewne siebie w zeszłym tygodniu, ale teraz, po tym, nie wydają się zbyt pewne 97 osób zginęło w jeden dzień wczoraj w Chinach. Prezydent Chin Xi Jinping wypowiedział się dziś w telewizji państwowej i brzmiał mniej optymistycznie niż w zeszłym tygodniu. Poniżej znajdują się niektóre z jego głównych komentarzy:
 • Sytuacja dotycząca zapobiegania epidemii koronawirusa jest nadal poważna
 • Chiny na pewno wygrają walkę z wybuchem koronawirusa
 • Chiny przyjmą bardziej zdecydowane środki w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się w Hubei
 • Aby przyspieszyć opracowywanie leków, które mają dobre działanie kliniczne przeciwko wirusowi

Wirus nie tylko rozprzestrzenił się poza Hubei, ale również w innych krajach na całym świecie z jeszcze cztery osoby zdiagnozowano dzisiaj w Wielkiej Brytanii. Poza tym chińskie firmy odczuwają presję ze strony wirusa, ponieważ setki chińskich firm podobno poszukują miliardowych pożyczek, aby złagodzić skutki epidemii wirusa. Wśród tych firm są znane marki, takie jak Xiaomi, Meituan Dianping i DiDi. Sytuacja wydaje się więc zła i chińska gospodarka ucierpi na tym, wpływając również na gospodarkę światową. Zatem negatywny wpływ na gospodarkę będzie kolejnym ważnym problemem, z którym muszą walczyć banki centralne i rządy na całym świecie, poza samym wirusem. Również dziś nastroje pozostają negatywne.

 • Włoska produkcja przemysłowa – Produkcja przemysłowa była dość niestabilna we Włoszech, podobnie jak w Niemczech i w pozostałej części strefy euro. W ciągu ostatnich trzech miesięcy widzieliśmy trzy spadki, ale ostatni raport, który był za listopad, pokazał wzrost o 0,1%. Chociaż dzisiejszy raport, który dotyczył grudnia, wykazał duży spadek o 2,7%, więc produkcja we Włoszech i Europie pozostanie w trudnej sytuacji przez najbliższe miesiące..
 • Sesja w USA

  • Rozpoczęcie budowy mieszkań w Kanadzie i pozwolenia na budowę – Rozpoczęcia budów od miesięcy w Kanadzie miały miejsce w regionie 200-220 tys., Ale w grudniu spadły do ​​197 tys. Dzisiejszy raport pokazał kolejny niezły wzrost o 213 tys. W styczniu, więc wracamy na właściwe tory. Z drugiej strony liczba pozwoleń na budowę spada od września, a zeszłomiesięczny raport za listopad został zrewidowany jeszcze niżej, z -2,4% do -3,5%. Jednak dzisiejszy raport miał wykazać odwrócenie i wzrost o 3,5% w grudniu. Przekroczył oczekiwania, zwiększając się o 7,4%.
  • Przemówienie FED Bowman  Członek Rezerwy Federalnej Bowman przemówił jakiś czas temu, mówiąc to samo, co wcześniej, więc nie jest to nic nowego. Widzi „bardzo korzystne” perspektywy dla USA: umiarkowany wzrost, niskie bezrobocie i inflacja stopniowo wzrastająca do celu.
  • Światowa Organizacja Zdrowia przybywa do Chin – WHO przybyła do Chin i jakiś czas temu zorganizowała konferencję PRSS. Wirus istnieje od ponad miesiąca, właśnie przybył teraz? W każdym razie kilka komentarzy poniżej:
  • Zespół ekspertów WHO przybył do Chin, aby położyć podwaliny pod większy zespół badający epidemię koronawirusa
  • W ostatnich dniach widziałem przypadki dalszego rozprzestrzeniania się wirusa i ludzi z żadnej historii podróży do Chin jak we Francji.  Może to iskra, która staje się większym ogniem

  Handel w zasięgu wzroku

  Niedźwiedzi AUD / USD

  • Trend jest niedźwiedzi od 1 stycznia
  • MA spychają go niżej
  • Sentyment jest dość negatywny

  20 SMA ponownie zamieniło się w opór

  Kurs AUD / USD był dość zwyżkowy przez cały grudzień, ponieważ USD miał wtedy kiepski miesiąc po dalszym spadku produkcji ISM w USA. Przepływy pieniężne na koniec roku, które również szły w stosunku do dolara, pomogły tej parze wznieść się pod koniec roku. Jednak nastroje zmieniły się w pierwszym tygodniu stycznia po napięciach między USA a Iranem i spadkiem wartości aktywów ryzykownych, takich jak dolary towarowe. Sentyment stał się jeszcze bardziej negatywny po wybuchu koronawirusa w Chinach, który nadal utrzymywał spadkowy kurs AUD / USD.

  Średnie kroczące zmieniły się ze wsparcia w opór, przy czym 100 SMA (zielony) zapewniał opór początkowo podczas cofnięć, a następnie 50 SMA (żółty) i 20 SMA (szary) wziął wszystko na swoje ręce. Wcześniej dzisiaj widzieliśmy zniesienie wyżej, ale zakończyło się to tuż poniżej 20 SMA, jak widać na powyższym wykresie H4. Tak więc ta para pozostaje dość niedźwiedzi.

  Na zakończenie

  Koronawirus nadal napędza rynki, a sytuacja zaostrza się, szczególnie w Chinach. Istnieje ponad 40 000 zakażonych osób i ponad 900 zgonów, podczas gdy wciąż obserwujemy nowe przypadki w Wielkiej Brytanii i innych miejscach. To sprawia, że ​​sentyment jest stłumiony, a handlowcy są dość przerażeni.

   

  Mike Owergreen Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me