Forex Signals Podsumowanie sesji w USA, 8 stycznia – Wzrost zmienności napięć między Stanami Zjednoczonymi a Iranem

Koniec ubiegłego roku był dość spokojny po wyborach w Wielkiej Brytanii i pierwszej fazie porozumienia między USA a Chinami. Tego dnia zauważyliśmy wzrost aktywów ryzykownych, ale zmienność została zmniejszona i inwestorzy wrócili z twardymi nogami po początkowym optymizmie po tych dwóch wydarzeniach. Rynki pozostawały spokojne do nowego roku, poza pewną szeroką sprzedażą USD w ostatnich dniach 2019 r., Ze względu na przepływy pieniężne na koniec roku. Ale w zeszły piątek sytuacja się odwróciła i ryzykowne aktywa spadły, podczas gdy bezpieczne przystanie wzrosły po tym, jak Stany Zjednoczone zabiły najwyższego irańskiego przywódcę wojskowego..

Sytuacja uspokoiła się na początku tego tygodnia, ale wczoraj wieczorem Iran zaatakował niektóre bazy USA w Iraku, gdzie twierdzą, że zabili około 80 osób. Stany Zjednoczone zaprzeczyły jakimkolwiek ofiarom i stwierdziły, że Iran strzelił, by chybić. Traderzy ponownie uciekli od ryzykownych aktywów podczas ataku w sesji azjatyckiej, ale po tym, jak Stany Zjednoczone nie wydawały się zbytnio przejmować odpowiedzią, sytuacja się uspokoiła, a nastroje poprawiły się. Przyłączyli się wszyscy globalni aktorzy, wymagający deeskalacji. Rynki wróciły do ​​tego, gdzie były przed atakiem, a teraz handlowcy czekają, aby zobaczyć, jak to się rozwinie.

Sesja europejska

 • Niemieckie zamówienia fabryczne – Zamówienia w fabrykach były w Niemczech bardzo zmienne przez ostatnie 2 lata, aw październiku spadły o 0,4%. Chociaż dzisiaj zostało to zrewidowane do 0,2%, co było dobrą rzeczą, ale listopadowe zamówienia odnotowały duży spadek o 1,3% wobec oczekiwanego wzrostu o 0,2%. Zamówienia w przemyśle WDA -6,5% wobec oczekiwanych -4,7% r / r. Wcześniej wynosił-5,5%, ale został zrewidowany w dół do -5,6%.
 • Irańsko-iracka strona konfliktu – Dowódca irackiej milicji skomentował wcześnie rano, mówiąc, że pierwsza odpowiedź Iranu już się wydarzyła, teraz jest czas na pierwszą odpowiedź Iraku. Przypomnijmy, że podczas nalotu w USA zginął również jeden z najwyższych generałów wojskowych Iraku, Abu Mahdi al-Muhandis. Irański minister obrony Amir Hatami dodał, że irańska reakcja na wszelkie amerykańskie odwet będzie proporcjonalna do tego, co zrobią Stany Zjednoczone. Według niego Trump zmienił administrację Stanów Zjednoczonych w „rząd terrorystyczny”.

 • Zaufanie konsumentów końcowych w strefie euro – Ostateczny odczyt zaufania konsumentów za grudzień wyniósł -8,1 punktu w pierwszym czytaniu, w porównaniu z -7,2 punktu w listopadzie. Poniżej znajdują się szczegóły
 • Przed -7.2
 • Zaufanie gospodarcze 101,5 vs oczekiwane 101,4
 • Wskaźnik klimatu biznesowego -0,25 vs oczekiwane -0,18
 • Zaufanie przemysłu -9,3 vs oczekiwane -9,0
 • Zaufanie do usług 11,4 vs oczekiwane 9,5
 • Za mało czasu na umowę handlową UE-USA – Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen skomentowała jakiś czas temu kwestię Brexitu, mówiąc, że nie ma wystarczająco dużo czasu na pełne porozumienie między Wielką Brytanią a UE do końca 2020 r. Dlatego UE i Wielka Brytania będą musiały ustalić priorytety, które chcą uzgodnić do końca 2020 r., jeżeli nie zostanie przedłużony okres przejściowy.
 • Sesja w USA

  • Raport o zatrudnieniu poza rolnictwem ADP w USA – Opublikowano raport o zmianach w zatrudnieniu poza rolnictwem w USA ADP i wygląda on całkiem nieźle. Grudniowe zatrudnienie ADP wzrosło o + 202 tys. Wobec oczekiwanych + 160 tys. Poniżej szczegóły:
  • Listopad był + 67 tys. (Zmieniony na + 124 tys.)
  • Małe firmy + 69 tys. W porównaniu z + 11 tys. Wcześniej
  • Średniej wielkości firma + 88 tys. W porównaniu z + 29 tys. Wcześniej
  • Duża firma + 45 tys. W porównaniu z + 27 tys. Wcześniej
  • Produkcja towarów + 29 tys. W porównaniu z -18 tys. Wcześniej
  • Usługa zapewniająca + 173 tys. W porównaniu z + 85 tys. Wcześniej
 • Lagarde z EBC w obawie przed wojną handlową z USA – Christine Lagarde jest nowym prezesem Europejskiego Banku Centralnego, jeśli przegapiłeś to, po przejęciu Mario Draghiego i pochodzeniu z MFW, porozmawiaj więc o recyklingu najwyższych miejsc pracy w kilku elitach. W każdym razie przed chwilą skomentowała, że ​​największym zagrożeniem dla gospodarki jest załamanie handlu. UE wyjdzie z Brexitu, ale będzie musiała wzmocnić swoje wysiłki, aby to zrekompensować.
 • Handel w zasięgu wzroku

  Zwyżkowy ZŁOTO

  • Trend utrzymuje się przez długi czas
  • Zyski przyspieszyły
  • Fundamenty są bycze
  • Powrót jest zakończony
  • 20 SMA zapewnia wsparcie
  Wydaje się, że SMA 20 zapewnia wsparcie na wykresie H4

  W ciągu ostatnich dwóch lat gospodarka światowa znacznie się osłabiła i nadal znajduje się w trudnej sytuacji. W rezultacie w ciągu ostatniego roku poszukiwano bezpiecznych przystani, zwłaszcza złota. Napięcia geopolityczne dodały paliwa do zwyżkowego trendu na złocie, a niedawne napięcia między USA a Iranem spowodowały, że złoto wzrosło w górę. Złoto wzrosło o około 90 dolarów po tym, jak w ubiegły piątek zabito najwyższego irańskiego przywódcę wojskowego Soleimaniego, a dziś ponownie wzrosło o 60 dolarów po tym, jak Iran zemścił się, atakując amerykańskie bazy w Iraku. Wzrosły obawy przed kolejną wojną na Bliskim Wschodzie, która może przerodzić się w wojnę nuklearną, jak zaznaczyła Rosja.

  Ale Stany Zjednoczone z łatwością przyjęły ataki rakietowe. Powiedzieli, że nie ma ofiar i Iranu, którego można by spudłować. Cóż, na pewno mamy nadzieję, że tak było. Tak więc złoto cofnęło się w dół, ale od kilku godzin znajduje wsparcie na 20 SMA na wykresie H4. Teraz wycofanie złota jest zakończone i wygląda na to, że jest to dobra okazja, aby przejść daleko stąd. Napięcia nadal trwają, a światowa gospodarka w najbliższym czasie nie będzie się rozwijać, wręcz przeciwnie, więc złoto prawdopodobnie pozostanie zwyżkowe przez dłuższy czas.

  Na zakończenie

  Rynki przeżyły dziś kolejkę górską. Bezpieczne przystanie wzrosły, gdy wojna irańska ostrzeliła bas wojskowy USA w Iraku, ale po tym, jak Stany Zjednoczone powstrzymały się od odwetu lub wysyłania silnych sygnałów, obawy przed kolejną wojną przygasły, a nastroje poprawiły się. W tej chwili inwestorzy czekają na uboczu, aby zobaczyć, jak to się od tej pory potoczy.

  Mike Owergreen Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me