Frank szwajcarski jeszcze bardziej osłabnie wobec dolara – teraz jest czas na akumulację długich pozycji w USD / CHF

Bardzo krótki tydzień handlowy z kiepskimi warunkami handlowymi może znacznie ograniczyć zmienność rynku w ciągu najbliższych kilku dni. Chociaż rzadka płynność rynkowa może potęgować nieoczekiwane wstrząsy na rynku, jej normalnym efektem jest uspokojenie rynków. Jeśli nie doświadczymy takiego szoku rynkowego lub bardzo silnych przepływów na koniec roku, możemy nie zauważyć dużych ruchów na rynku przez resztę tygodnia.

 

Jeśli lubisz handel w ciągu dnia, takie spokojne warunki handlowe mogą mieć wpływ na Twoje wyniki. Wciąż pamiętam, jak frustrujące było to, że pierwszego grudnia handlowałem na rynku Forex. Wtedy rynek był bardzo powolny, zwłaszcza w ostatnim handlowym tygodniu roku.

 

Poniedziałek był zamknięty dla handlu detalicznego na rynku walutowym. Wiele dużych centrów finansowych będzie nadal zamkniętych we wtorek. Środa i czwartek to normalne dni handlowe. W piątek Wielka Brytania i Niemcy zamkną się wcześniej, co oznacza, że ​​w tym tygodniu mamy tylko dwa pełne dni handlowe.

 

Jak więc możemy efektywnie wykorzystać tydzień, który może przynieść ograniczony ruch na rynku? Cóż, przypuszczam, że wycieczka na jakąś tropikalną wyspę może być świetna, albo inaczej urlop narciarski w Alpach &# 128578; Ale poczekaj, być może uda nam się wykorzystać ten potencjalnie spokojny czas na zawarcie kilku długoterminowych transakcji. Widzisz, na podejście długoterminowe w dużej mierze nie wpływają krótkoterminowe wahania cen lub działania cenowe w określonym przedziale. Jednak podejście długoterminowe może wykorzystać warunki rynkowe w tym tygodniu, aby wyrwać pozycje po świetnych cenach przed 2017 rokiem, przywracając pełną płynność rynkową.

 

Okazja Polowanie na USD / CHF

 

Bardzo podoba mi się konfiguracja na USD / CHF. Oto dzienny wykres pary:

 

Wykres dzienny USD / CHF

Ostatnie siedem dni handlowych nie było w stanie przesunąć kursu walutowego poza dużą niebieską świecę, z której rysowana jest flaga byka. Ten typ akcji cenowej może być dla nas ostrzeżeniem, że wkrótce może dojść do wybicia na szczyt. Kolejnym pozytywnym czynnikiem dla tej pary jest to, że faza konsolidacji z ostatnich kilku dni ma rzeczywiście charakter naprawczy, a sprzedający nie byli nawet w stanie obniżyć ceny do 20-EMA (20-dniowa wykładnicza średnia ruchoma). Nazwij to, jak chcesz, ale ten wzór flagi byka wygląda bardzo atrakcyjnie i wskazuje na dalszy wzrost kursu walutowego.


 

Jak więc możemy wykorzystać taką konfigurację? Cóż, istnieje wiele różnych podejść. Pierwszym byłoby wejście na rynek po aktualnej cenie (1,02665) ze stop lossem około 200 pipsów i take profit 200-300 pipsami. Nie oferuje to ogromnego stosunku ryzyka do zysku, ale przedstawia konfigurację o wysokim prawdopodobieństwie, która wykorzystuje dominujący kierunek trendu. Oczywiście możesz dostosować odległości stop i docelowe, aby dopasować je do własnego stylu handlu, a nawet podzielić swoją pozycję na mniejsze pozycje, którymi zarządza się w inny sposób. Ideą tego ostatniego jest pozwolenie jednej pozycji na dłuższe podążanie za trendem na wypadek, gdybyśmy uzyskali bardzo duży pchnięcie wyżej. Inne pozycje miałyby mniejsze cele zysku, aby przynajmniej uzyskać częściowe zyski, na wypadek gdyby trend się odwrócił, a wszystkie zyski również zniknęły. Kiedy pierwsza transakcja osiągnie swój cel, pozostałe transakcje mogą zostać doprowadzone do progu rentowności. Następnie stop loss na pozostałej pozycji można ręcznie prześledzić poniżej odpowiednich minimów wahań, dopóki transakcja nie osiągnie celu zysku lub gdy trailing stop loss zostanie wykupiony.

 

Inną opcją byłoby poczekanie, aż para wyrwie się z flagi byka, którą widziałeś na powyższym wykresie, przed wejściem na nowe pozycje. W tym przypadku prawdopodobnie chciałbyś użyć większego stop lossa. Ma to tę zaletę, że w pewnym stopniu potwierdza prawidłowy kierunek dynamiki rynku.

 

Ekonomiczne katalizatory

 

W tym tygodniu nie brakuje ważnych wydarzeń informacyjnych. We wtorek o godzinie 15:00 GMT podawane są dane dotyczące zaufania konsumentów CB ze Stanów Zjednoczonych. Nie spodziewam się masowej reakcji rynku na to, ale zobaczmy, jak to pójdzie.

 

Osobiście będę szukał dalszej siły dolara amerykańskiego. Lubię trzymać się trendu, który jest najlepszym przyjacielem tradera.

 

Mam nadzieję, że jak dotąd okres świąteczny Ci się podoba. Z pewnością tak, chociaż nie lubię wszystkich świąt handlowych. Przypuszczam jednak, że krótka przerwa od list przebojów nie zaszkodzi.

Życzę powodzenia i jak zawsze powodzenia w handlu!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map