Giełdy BTC korzystają z platformy AlphaPoint

Platforma wymiany AlphaPoint

Gdy Bitcoin zmierza w kierunku powszechnej adopcji, popyt na firmy takie jak Wymiana bitcoinów rośnie. Wymaga to dostawców usług, którzy mogą wspierać startupy, a nawet firmy o ugruntowanej pozycji, które zaspokajają takie potrzeby na rynku.

Wtedy pojawia się AlphaPoint, firma oferująca cyfrową wymianę walut i platformę remarketingową. Nasz korespondent CoinPoint rozmawiał z Vadimem Telyatnikovem, dyrektorem generalnym AlphaPoint, który wyjaśnił, jak jego biznes wpływa na ekosystem Bitcoin.

CEO Vadim TelyatnikovWyraził nawet zainteresowanie „przejrzystością i możliwymi do udowodnienia uczciwymi grami” możliwymi dzięki cyfrowej walucie, co wskazuje na prawdopodobnie współpracę Platforma wymiany AlphaPoint z hazardem Bitcoin, a nawet Bitcoin Forex rynki w przyszłości.

Cześć Vadim. AlphaPoint działa na rynku bitcoinów. Jak oddałeś się bitcoinom lub ogólnie kryptowalutom??

Wkrótce po sprzedaży mojej ostatniej firmy OpenX pomogłem założyć Admire Capital, fundusz hedgingowy o wartości systemowej i aktywistyce. Zaczęliśmy handlować Bitcoinami w Admire, ale zdecydowaliśmy, że nie ma wystarczającej płynności, aby realizować go jako samodzielną strategię. Chociaż nie goniliśmy za Bitcoinem w Admire, zakochałem się w łańcuchu bloków i podstawowej technologii. Widząc ogromny potencjał ostatecznie zdecydowałem, że muszę poświęcić 100% swojej energii.

Jak opisałbyś związek między Twoim ostatnim przedsięwzięciem a kryptowalutą?

Zadaniem AlphaPoint jest tworzenie i utrzymywanie niezawodnej, skalowalnej infrastruktury dla giełd i firm potrzebujących dostępu do płynności. Dostarczając giełdom technologię i infrastrukturę, pomagamy zapewnić każdej osobie na świecie łatwy dostęp do kupowania i sprzedawania cyfrowej waluty.

Naszą misją jest ułatwienie firmom uruchamiania, skalowania i obsługi giełd cyfrowych walut na całym świecie. Udostępniamy platformę SaaS, która umożliwia przedsiębiorcom szybkie uruchamianie własnej cyfrowej wymiany walut i pomaga firmom o ugruntowanej pozycji w dodawaniu obsługi walut cyfrowych do ich aktualnej oferty. Ostatecznie naszym celem jest zmiana sposobu, w jaki przeprowadzają transakcje w świecie biznesu i zwykłych ludziach.

Jakie były niezwykłe osiągnięcia, jakie osiągnąłeś podczas prowadzenia firmy od jej początku?

Uruchomienie naszego pierwszego klienta na początku 2014 r. I piętnasty krok milowy w zakresie klienta to wielkie wczesne osiągnięcia. Ostatnio byliśmy niesamowicie podekscytowani, kiedy Bitfinex, największa na świecie giełda BTCUSD zdecydowała się na migrację na naszą platformę.

Bitfinex

A co z głównymi wyzwaniami, przed którymi stoisz, aby wspierać swoją sprawę?

Wszystkie nasze wczesne wyzwania miały charakter techniczny, z naciskiem na zbudowanie możliwie najszybszej i najbardziej skalowalnej platformy. Większość wyzwań, przed którymi stoimy dzisiaj, napotykamy pośrednio poprzez naszych klientów. Często borykają się z niepewnością regulacyjną i wyzwaniami związanymi z zabezpieczeniem bankowości. W odpowiedzi podjęliśmy kroki, aby pomóc klientom zautomatyzować procesy zgodności, przeszkoliliśmy wymiany informacji na temat kwestii regulacyjnych i w miarę możliwości pomagaliśmy im w relacjach bankowych.

Na rynku zaszły znaczące zmiany w porównaniu z poprzednim rokiem. Jak opisałbyś dzisiejszą gospodarkę Bitcoin?


W tej chwili widzimy niezbędną warstwę infrastruktury tworzoną dla następnej fali aplikacji. Do tej pory firmy, które zyskały największą popularność w przestrzeni Bitcoin, były skoncentrowane na infrastrukturze (giełdy takie jak Bitfinex lub usługi portfeli, takie jak Coinbase), a aplikacje skierowane do handlowców są dziś z powodzeniem wdrażane na tej warstwie, ponad 80 000 kupcy akceptują Bitcoin. Następnym krokiem jest wykorzystanie rosnącej bazy infrastrukturalnej do tworzenia innowacyjnych, przeznaczonych dla konsumentów aplikacji do szerszego zastosowania.

Uważamy, że wraz z wprowadzaniem bardziej przydatnych aplikacji popyt na Bitcoin wzrośnie, co w dłuższej perspektywie zmniejszy zmienność. Uważamy również, że popularność aplikacji blokujących Bitcoin do istniejących walut (np. Tether, Bitreserve lub Coinapult Locks) będzie rosła jako sposób na zarządzanie zmiennością.

Czy jednak doszedłeś do prognozy ceny Bitcoin?

W tej chwili mam 50/50, że ustabilizuje się na poziomie około 100 lub 400 USD.

Jak myślisz, w jaki sposób AlphaPoint pozytywnie wpłynie na globalną promocję i przyjęcie Bitcoin?

Aby Bitcoin mógł nadal rosnąć i ewoluować, ważne jest, aby można go było szybko i łatwo wymienić na dowolną walutę fiducjarną i odwrotnie. Dzieje się tak niezależnie od tego, czy użytkownik końcowy jest osobą fizyczną, czy przedsiębiorstwem wielonarodowym. Zapewniamy rynkowi sprawdzoną, bezpieczną architekturę do budowania tych rozwiązań wymiany.

Cytat AlphaPointJak oceniasz wpływ altcoinów lub technologii Bitcoin 2.0 na przyszłość Bitcoin?

Podobnie jak reszta społeczności, z niecierpliwością czekamy na to, co stanie się z projektami Sidechains, Ethereum, Omni i podobnymi. Jesteśmy podekscytowani typami aplikacji, które można zbudować w oparciu o technologię Bitcoin 2.0 i wierzymy, że będą one szeroko stosowane w przyszłości.

Jakie masz plany dotyczące swoich przedsięwzięć? Czy w najbliższym czasie planujesz rozbudowę?

Obecnie naszym planem jest dalsze budowanie AlphaPoint w coś, co wszyscy wierzymy, że może to być technologia „Intel Inside” napędzająca najważniejsze na świecie cyfrowe wymiany walut.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy gwałtownie powiększyliśmy nasz zespół i mamy w przygotowaniu kilka nowych projektów, które ogłosimy w 2015 roku. Jesteśmy podekscytowani naszym nowym frontendem, który zaprezentowaliśmy w zeszłym miesiącu w FinovateEurope. Jest to zupełnie nowy zestaw narzędzi oparty na widżetach, który umożliwia klientom wdrażanie środowiska użytkownika przy prawie zerowym czasie realizacji.

Teraz, gdy Bitcoin zyskuje coraz więcej uwagi, jakie rady możesz udzielić tysiącom entuzjastów Bitcoin, zwłaszcza nowym użytkownikom i przedsiębiorcom?

To wciąż są wczesne dni. Wiele problemów wciąż czeka na rozwiązanie, a społeczność zawsze jest głodna innowacji i wglądu. Należy pamiętać, że nawet w miarę budowania większej ilości infrastruktury, co toruje drogę dla kolejnej fali aplikacji, nadal nie ma zabójczej aplikacji dla Bitcoina lub łańcucha bloków. Przedsiębiorcy powinni skupić się na budowaniu tej zabójczej aplikacji.

Zanim zamkniemy, jednym z silniejszych rynków Bitcoin pozostaje hazard Bitcoin. Czy masz jakieś opinie dotyczące tej branży?

Nie pracujemy bezpośrednio w branży hazardowej, ale jesteśmy podekscytowani możliwościami, jakie widzimy w zakresie przejrzystości i uczciwej gry w sposób, który można udowodnić. Często giełdy są używane w połączeniu z witrynami hazardowymi do konwersji bitcoin / fiat.

Wszelkie dodatkowe informacje, którymi chcesz się podzielić ze światem?

Przewiduję, że wpływ blockchain na branżę płatności ostatecznie rywalizuje z wpływem Internetu na media i treści. Możliwość odgrywania roli i pomagania w rozwoju branży jest niesamowicie ekscytująca.

Życzę wszystkim sukcesów z AlphaPoint i bardzo dziękuję.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector