Główne pary FX pozostają bardzo na boki, ale miej oko na funta

W ciągu ostatniego tygodnia funt szterling wzbił się w górę. Najpierw BOE (Bank of England) obniżył w czwartek stopę procentową, jednocześnie zwiększając program luzowania ilościowego o miliardy funtów. Zwiększony bodziec, a zwłaszcza rozmiar programu, zaskoczył rynki, w wyniku czego GBP / USD stracił ponad 170 pipsów w mniej niż 40 minut. BOE obiecał również większe ułatwienia, gdyby było to konieczne. Kurs GBP / USD stracił nieco więcej w piątek, gdy w lipcu liczba pracowników pozarolniczych w USA wyniosła 255 000 nowych miejsc pracy. Zatrudnienie w innych sektorach (np. Zatrudnienie poza rolnictwem i zatrudnienie w przemyśle) również przekroczyło oczekiwania, a stopa bezrobocia (całej siły roboczej łącznie) była nieco niższa niż oczekiwano. Wpływ na rynek walutowy miał ogromne skupowanie dolara, co było również odczuwalne w kursie GBP / USD. Para straciła około 125 pipsów w 35 minut. Mając to wszystko na uwadze, spójrzmy na kilka wykresów.

 

GBP / USD

GBP / USD 1 godz

Wykres godzinowy GBP / USD

 

Jak widać, krótkoterminowa dynamika na Cable jest wyraźnie niedźwiedzi. Zwróć uwagę, że kilka ostatnich cofnięć do 20 EMA zapewniło bardzo dobre możliwości skrócenia pary. Tutaj mogłeś wejść w transakcje ryzykując tylko kilka pipsów, aby zarobić dużo pipsów. Na przykład, jeśli złożysz zlecenia sprzedaży z limitem na tej średniej ruchomej ze stop lossem na poziomie 60 pipsów i zyskiem na poziomie 120 pipsów, osiągnąłbyś niezłe zyski. Być może w nadchodzącym tygodniu dostaniemy więcej takich okazji.

Jeśli spojrzymy na dwa czerwone pola na powyższym wykresie, zobaczymy długie czerwone świece i duże ruchy w bardzo krótkim czasie. Nazywamy to impulsami lub impulsywnymi ruchami. Pomiędzy tymi dwoma pudełkami widzimy raczej płaską akcję cenową, która jest znana jako ruch korygujący. Celem tradera powinno być dokonywanie transakcji w kierunku impulsywnych ruchów. W tym przypadku handlowcy, którzy sprzedawali parę, byli tymi, którzy zarabiali. Spójrzmy na dzienny wykres pary:

Wykres dzienny GBP / USD

 

Jak widać, dwa dni handlowe zaznaczone na powyższym wykresie były dniami silnymi niedźwiedziami z ponadprzeciętnym wolumenem. Jak wspomniano w poprzednich artykułach, silna sprzedaż (w połączeniu z wysokim wolumenem) może sugerować, że cena może nadal spadać. To jeden z powodów, dla których nie mogę się doczekać sprzedaży Cable w tym tygodniu. Poza tym fundamenty i inne dane techniczne sugerują również, że ta para może nadal spadać. Jeśli spojrzymy na nastroje w handlu detalicznym, zobaczymy, że handlowcy detaliczni zajmują pozycję długą netto w tej parze, z 1,63 długimi pozycjami na każdą krótką pozycję w tej chwili. Nie jest to zbyt ekstremalne, ale nadal sugeruje, że z perspektywy sentymentów możemy zauważyć dalszy spadek kursu pary. Pamiętaj, że pozycjonowanie detaliczne jest używane jako wskaźnik przeciwstawny – kiedy cena znajduje się w trendzie spadkowym, handlowcy detaliczni zwykle kupują. I odwrotnie, gdy trend jest wzrostowy, zwykle sprzedają. W związku z tym zwykle znajdują się po stronie przegrywającej, a inwestorzy instytucjonalni zwykle znajdują się po stronie wygrywającej. Handlowcy detaliczni lubią walczyć z trendami, co jest rzeczywiście bardzo głupie. Więc kiedy widzimy, że więcej handlowców detalicznych kupuje niż sprzedaje, jak w tym przypadku, możemy spodziewać się dalszego spadku ceny. Wolę nie wchodzić w transakcję na tej parze od razu, ponieważ wolałbym poczekać na wejście lepszej ceny. Na przykład odrzucenie pinbar z 20 EMA na wykresie godzinowym lub 4-godzinnym, lub może kilka knotów penetrujących średnią ruchomą, ale nie zamykających się po drugiej stronie. Lubię też handlować zniesieniami na tę wykładniczą średnią ruchomą, jeśli widzę, że odbicie (lub spadek) ma charakter korygujący. Zawsze bądź ostrożny, gdy zniesienie jest bardzo impulsywne, pokonując duże odległości w bardzo krótkim czasie. Lubię zobaczyć, jak cena reaguje na określone poziomy cen, a następnie wejść do transakcji. Spójrz na ten przykład na GBP / USD, który miał miejsce w kwietniu:

Wykres godzinowy GBP / USD (kwiecień 2016)

 


Tutaj widzimy piękną konfigurację sprzedaży na 1-godzinnym wykresie. Trader poszukujący wysokiego prawdopodobieństwa wejścia na krótki czas mógł wejść w transakcję po drugim, trzecim, czwartym, piątym, szóstym lub nawet siódmym odrzuceniu średniej ruchomej, ponieważ cena wykonała aż osiem prób przebicia się przez nią. Przedsiębiorca mógł po prostu umieścić pozycję sprzedaży na 20 EMA po tym, jak miała miejsce preferowana liczba odrzuceń. Takie podejście byłoby bardzo opłacalne tego dnia, ponieważ wyraźnie widać, jak cena spadła po oporze przez 20 EMA.

Przyjrzyjmy się pokrótce innym głównym parom:

AUD / USD

Wykres dzienny AUD / USD

 

Chociaż cena jest nadal wspierana przez 20 EMA, w ciągu najbliższych kilku dni możemy zauważyć korektę w dół. W piątek widzieliśmy, jak szeroka siła USD wkracza w zdecydowanie lepsze oczekiwania NFP. Możemy zobaczyć kontynuację tej siły w nowym tygodniu, co może nieco obniżyć Aussie. Nie jestem teraz zbyt podekscytowany handlem tą parą, ponieważ w tej chwili jest ona dość ograniczona.

EUR / USD

Wykres dzienny EUR / USD

 

Jak widać, ta para handluje również na boki. Niezbyt ekscytujące. Należy jednak zauważyć, że cena nie mogła zamknąć się poniżej 200-dniowej średniej kroczącej w piątek. Podejrzewam jednak, że w nowym tygodniu możemy zobaczyć nieco więcej siły dolara w stosunku do euro, co może popchnąć parę do przekroczenia tej średniej ruchomej.

USD / CHF

 

Wykres dzienny USD / CHF

 

Podoba mi się odrzucenie z poziomu fib, jak pokazano powyżej. Cena może napotkać dalszy opór na tym poziomie, a może nawet nieco wyższy w rejonie 200-dniowej średniej kroczącej (zielonej średniej ruchomej). Chciałbym, aby niektóre knoty na wykresie godzinowym lub 4-godzinnym odrzucały te poziomy, aby wskazać, że są sprzedający, którzy go chronią. Być może uda nam się uzyskać dobrą okazję do skrócenia pary w ciągu najbliższych kilku dni.

Inne kwestie do rozważenia

Ponadto w tym tygodniu mamy wiele ważnych publikacji danych gospodarczych z Chin. Najważniejszym wydarzeniem do obejrzenia jutro są prawdopodobnie dane o bilansie handlowym Chin, które są publikowane o godzinie 03:00 GMT.

Jak wspomniano wcześniej w tym artykule, być może moglibyśmy rozpocząć tydzień z nieco większą siłą USD.

Tylko specjalna uwaga na temat USD / JPY – sentyment detaliczny jest dość ekstremalny, ponieważ handlowcy detaliczni mają tę parę netto. Obecnie na każdego krótkiego tradera przypada 3,99 traderów długich. Być może wkrótce moglibyśmy zobaczyć agresywny spadek tej pary.

Powodzenia w handlu!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector