Hakerzy na Twitterze zgromadzili 121 000 dolarów w BTC. Dowiedz się, jak chronić monety

Hakerzy Twittera spędzili ostatnio w biurze całkiem sporo czasu, z którym udało im się odejść Wartość Bitcoinów o wartości 121000 USD. Kimkolwiek są sprawcy, teraz są właścicielami tych monet po otrzymaniu nie mniej niż 400 różnych płatności Bitcoin od tweeterów. Sposób, w jaki zaprojektowali oszustwo, jest nieznany zwykłemu człowiekowi, ale w świecie Bitcoin nie jest to niespodzianką, ponieważ tego rodzaju hacki zdarzają się cały czas.

Nie tylko skala tego włamania jest imponująca, ale ma duży wpływ na konta na Twitterze, które były celem. Oznacza to, że ci przestępcy internetowi włamali się na konta niektórych z najbardziej znanych osób publicznych na świecie, w tym dyrektora generalnego Tesla Motors Elona Muska i byłego prezydenta USA Baracka Obamy. Konto obecnego kandydata na prezydenta Joe Bidena zostało również zhakowane wraz z prawie tuzinem innych wpływowych osób, które większość ludzi rozpoznaje.

Atak nie ograniczał się tylko do pojedynczych osób. Zhakowano również konto na Twitterze komputerów Apple. Przy tego rodzaju hackach, które mają miejsce regularnie na giełdach kryptowalut i kontach w mediach społecznościowych, nawet najbardziej ryzykowni gracze poszukujący adrenaliny będą chcieli zrobić wszystko, co możliwe, aby chronić swój Bitcoin. Poświęćmy chwilę, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Nie rozmawiaj o Bitcoinie w mediach społecznościowych

Chociaż wpływowe osoby mogą czasami paść ofiarą hakerów, ponieważ hakerzy wiedzą, że ich konta generują ruch, a tym samym mogą promować swoje adresy Bitcoin szerokiej publiczności i mieć nadzieję, że uda im się oszukać niektórych ludzi, zwykłych codziennych użytkowników można również wykorzystać i skradzić kryptowaluty dzięki mediom społecznościowym. Nawet jeśli nie jesteś sławny. Jak to możliwe?

Hakerzy mogą użyć czegoś znanego jako inżynieria społeczna, aby uzyskać dostęp do twojego krypto. Wiele giełd Bitcoin i witryn hazardowych umożliwia korzystanie z telefonu do zabezpieczenia konta. Tutaj pojawia się wyzwanie. Jeśli haker wie, że dużo mówisz o Bitcoinie w mediach społecznościowych, a Twoje imię i nazwisko znajduje się na profilach w mediach społecznościowych, może sprawdzić Twoje imię. Jeśli spojrzą wystarczająco uważnie, mogą po prostu znaleźć Twój adres e-mail, adres domowy i numer telefonu. Często w przypadku operatorów telefonii komórkowej imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu i adres domowy to jedyne rzeczy, których potrzebują, aby wprowadzić zmiany na koncie.

Tak więc anonimowy haker pobiera informacje, udaje Ciebie przez telefon, dzwoni do firmy telefonii komórkowej i nadal dzwoni, dopóki nie znajdzie przedstawiciela obsługi klienta na tyle łatwowiernego, aby wprowadzić zmiany na Twoim koncie. Następnie wymieniają Twoją kartę SIM na nową, która przekazuje wiadomości na ich telefon, a nie na Twój. Gdy uzyskają dostęp do Twojego telefonu, mogą zmienić Twoje hasła i ukraść Twoje Bitcoiny. Jest to znane jako inżynieria społeczna.

Nie przechowuj bitcoinów online

Większość graczy, którzy są nowicjuszami w Bitcoin, uważa, że ​​przechowywanie cyfrowych walut online jest bezpieczne, ponieważ Bitcoin i łańcuch bloków nie mogą zostać zhakowane. Chociaż prawdą jest, że oba są nie do zhakowania, strony internetowe przechowujące Bitcoiny i inne kryptowaluty znajdują się na scentralizowanych serwerach. Te serwery rzeczywiście można zhakować. Oznacza to, że jeśli przechowujesz kryptowalutę online, nawet jeśli jesteś właścicielem witryny (w większości przypadków nie będziesz na tej stronie), te monety mogą zostać skradzione.

Lepszym rozwiązaniem jest zakup klucza sprzętowego USB, zwanego inaczej portfelem sprzętowym (najpopularniejsze marki to Trezor i Ledger Nano S). Portfele sprzętowe umożliwiają przechowywanie monet z dala od komputera i Internetu. Portfel sprzętowy przechowuje dane kryptograficzne związane z Twoimi osobistymi monetami bezpośrednio na kluczu, co oznacza, że ​​nikt nie może Ci ich odebrać, o ile ich nie udostępnisz. To prowadzi nas do naszej ostatniej wskazówki.

Jeśli nie posiadasz swoich prywatnych kluczy, nie jesteś właścicielem swoich bitcoinów

Prywatne dane kryptograficzne przechowywane w portfelu sprzętowym lub połączone z dowolnym portfelem Bitcoin online działają jak pieczęć identyfikująca transakcje w łańcuchu bloków, jednocześnie chroniąc twoją wartość i czyniąc ją tylko Twoją. Każdy klucz prywatny jest powiązany z kluczem publicznym, który można udostępniać innym. Ten klucz publiczny jest generowany w adresie portfela, którego faktycznie używałeś do wysyłania i odbierania Bitcoinów między użytkownikami w sieci Bitcoin. Jak najbardziej, udostępniaj swój klucz publiczny w dowolnym miejscu, o ile jesteś gotowy do przeprowadzania transakcji i wysyłania lub odbierania monet.

Nigdy, przenigdy nie udostępniaj swoich kluczy prywatnych i nie chcesz, aby ktoś inny miał dostęp do Twojego Bitcoina w Twoim imieniu.

Bitcoin pozwala ci być własnym bankiem i dbać o swój bankroll. To potężna rzecz. Pamiętaj tylko, że z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector