Hektyczny okres przed kryptowalutą Ethereum

Pod koniec wiosny 2017 roku wszystkie oczy skierowane były na rosnącą cenę ETH i świetną pozycję całego systemu blockchain P2P, który wymusza na sieci ethereum. Właśnie dlatego kryptowaluta rozpoczęła się w tym roku poniżej 10 USD iw pewnym momencie osiągnęła wartość prawie 400 USD, rosnąc o ponad 2000% w okresie krótszym niż sześć miesięcy..

Ale wraz z początkiem lata wzrost ETH zaczął zwalniać i ustabilizował się na poziomie około 350 USD ze sporadycznymi wzrostami i spadkami, ale żadne z nich tak naprawdę nie zmieniło tej średniej wartości. Jednak zmiana wartości nastąpiła pod koniec czerwca, kiedy cena ETH zaczęła spadać ze stałym trendem spadkowym..

Potem, niecałe 24 godziny temu, rozpoczął się wielki krach, w wyniku którego kryptowaluta spadła poniżej 200 USD w bardzo krótkim czasie. Teraz, w następstwie tego, inwestorzy i inwestorzy zmagają się, co zrobić z ruchem na rynku i jak przygotować się na nadchodzący okres, bez względu na to, co może się z tym wiązać.

Lipcowy spadek

Spadek sprowadził kryptowalutę poniżej 200 USD, co jest pierwszym przypadkiem powrotu do tego poziomu od 30 maja 2017 r. W ciągu dnia najniższy punkt został osiągnięty na poziomie około 190 USD, co oznacza spadek wartości o 17%, miało miejsce w tym okresie. Następnie cena nadal się poprawiała w ciągu najbliższych godzin, odbijając się do 210 USD, ale potem wracając poniżej 200 USD. Wszystko to powoduje spadek o ponad 50% od historycznego maksimum.

W tym momencie wiele emocji związanych z kryptowalutą było bezpośrednio związanych z ICO które dopiero zaczynały przedstawiać się jako okazja biznesowa. To, w połączeniu z głównym nurtem zainteresowania mediów, które zostało skierowane do ETH, spowodowało, że rosło ono bardziej agresywnie, niż było to naprawdę trwałe przez dłuższy okres niż tylko kilka tygodni, jak wielu przewidywało..

Teraz wydaje się, że ich przewidywania się sprawdziły, ponieważ korekta nadal wydaje się trwać. Na razie trudno ocenić, gdzie ustabilizuje się cena, ale jest pewne, że nie odbije się ona szybko lub nigdzie w pobliżu poziomów, od których zaczął się spadek (domena 350 $). Jednakże, chociaż spadek wartości zdecydowanie nie jest czymś, z czego day traderzy są zadowoleni, nadal nie stanowi on ogólnego problemu, który mógłby wpływać na sieć ethereum.

Stabilny potencjał

Ogólnie rzecz biorąc, dla zwolenników ETH spadek jest niefortunny, ale w żaden sposób nie wskazuje na większy problem w sieci. Zamiast tego większość z nich zwraca uwagę na bitcoin, który jest używany do wielu interakcji finansowych online, w tym hazard z BTC, jest nadal gorszą siecią, jeśli chodzi o jej konstrukcję i użyteczność.

To pozwala wielu traderom zachować optymizm co do przyszłości sieci i jej rentowności jako okazji inwestycyjnej. Chociaż w tej chwili cena spada, wielu nadal preferuje ETH jako bardziej stabilną domenę kryptowalutową, zwłaszcza w porównaniu z głównym mistrzem wagi ciężkiej w tej chwili – bitcoinem.

Problem ze skalowaniem bitcoina

Jednym z głównych powodów, dla których ethereum wciąż ma tak wielu graczy, którzy na to obstawiają, jest nadchodzący problem żeglarski bitcoina. Ponieważ dwa przeciwstawne obozy BTC są zdecydowane nie wzdrygać się i ustępować rozwiązaniu z drugiej strony, możliwość złamania bitcoina pozostaje prawdziwą alternatywą.

Oczywiście, jeśli nastąpi to w ciągu kilku tygodni, obecna niestabilność ETH będzie wyglądać jak mała lokalna burza w porównaniu z huraganem piątej kategorii. Nie ma sposobu, w jaki sposób ten sam split może wpłynąć na cenę BTC w jakimkolwiek pozytywnym kształcie lub formie, poza tym, że jest to całkowicie nieznane terytorium.

W tej chwili nawet ci dobrze zorientowani w kontaktach z siecią i całą społecznością BTC są w ciemności, jeśli chodzi o konsekwencje podziału systemu na dwie waluty cyfrowe. Chociaż przykład Ethereum pokazuje, że może się to zdarzyć i że obie nowe kryptowaluty będą nadal funkcjonować, wpływ na rynek byłby druzgocący.

W tym momencie bez wątpienia nastąpiłby tak zwany flippening, w wyniku którego ETH przejąłby rolę największej waluty cyfrowej pod względem kapitalizacji rynkowej. Gdyby tak się stało, wartość ETH niemal natychmiast gwałtownie wzrosłaby.


Szansa na odwrócenie się

Podczas gdy niektórzy inwestorzy mogą dążyć do odwrócenia uwagi od pozostałości po podziale BTC, inteligentne pieniądze najlepiej inwestować w ekosystem waluty cyfrowej, który jest w większości stabilny. Gwałtowny wzrost wartości ETH trwałby przez jakiś krótszy lub dłuższy okres, ale niestabilność w perspektywie długoterminowej spowodowana podziałem największej sieci pozostałaby w umysłach inwestorów, a także ogółu społeczeństwa.

Logika stojąca za nowym strachem byłaby prosta – jeśli największa kryptowaluta, która zdołała przetrwać szereg nieszczęść w ciągu prawie dekady, rozszczepiona w wyniku kłótni w rzeczywistej społeczności, dlaczego to samo nie mogłoby się przydarzyć żadnej innej? Dzięki temu prostemu, ale przejmującemu pomysłowi żadna liczba ekspertów ani wyjaśnienie techniczne nie byłyby w stanie całkowicie opanować tego strachu.

Może to brzmieć katastrofalnie, ale całe pojęcie zaufania do walut cyfrowych zostałoby wstrząśnięte do rdzenia wraz z podziałem BTC. Oczywiście koncepcja walut cyfrowych nigdzie się nie zmienia, ale wzrost i adopcja mogą zostać opóźnione o lata, jeśli nie o dekadę dzięki temu wydarzeniu. Dlatego trudno sobie wyobrazić ETH, który będzie się dobrze rozwijał w długim okresie po zatrzymaniu początkowego przepływu środków z nowych sieci BTC.

ETH Rebound

Idealnie, odbicie ETH nastąpi w ustawieniach jeszcze w tym roku, gdy BTC nie podzieliło się na dwie sieci. Odwrócenie, jeśli nastąpi w najbliższej przyszłości, powinno nastąpić na podstawie tego, że ETH jest postrzegane jako silne, a nie jako BTC postrzegane jako słabe lub nieudane. Każda inna alternatywa może podnieść cenę eteru, ale na dłuższą metę nie przyniesie nic dobrego dla ekosystemu kryptowalut.

Źródło: CoinDesk

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector