Historia hazardu e-sportowego

Hazard w e-sporcie to nie żart. Branża jest obecnie o wartości ponad 1 miliarda dolarów. To niewielka liczba w porównaniu z innymi, bardziej tradycyjnymi sportami, ale dotarcie do tej liczby nie zajęło e-sportowi dużo czasu, a potencjał wzrostu tej branży jest wykładniczy w przyszłości.

Pomyśl przez chwilę, że w 2016 roku ponad 60 milionów ludzi oglądało finały mistrzostw świata League of Legends. To więcej osób niż oglądało rozdanie Oscarów w 2015 roku. Jesteśmy prawie 5 lat później, a nagrody Akademii w 2020 roku są tuż za rogiem, a statystyki pokazują, że coraz mniej osób ogląda telewizję. Obejmuje to programy z nagrodami, które dawniej stanowiły bonanza w ocenach głównych sieci telewizyjnych. Oczywiste jest, że to młoda i energiczna publiczność dostrajająca się do tych mistrzostw e-sportowych jest przyczyną eksplozji branży.

Jednak jak każde globalne zjawisko, prawie każdy sport znany człowiekowi zaczynał od niszowych zwolenników. Jak więc granie w gry wideo stało się sportem i jak stać się jednym z najpopularniejszych sportów na świecie dla młodszej grupy demograficznej??

Odpowiedź na to pytanie jest nie tylko interesująca i intrygująca, ale może odegrać dużą rolę w przyszłości adopcji technologii, zwłaszcza w odniesieniu do związku między walutami cyfrowymi a hazardem. Ponieważ coraz więcej samozwańczych maniaków gier wideo zmienia się w zawodowców w poszukiwaniu dużych nagród, coraz więcej witryn hazardowych Bitcoin zrobi wszystko, co konieczne, aby przyciągnąć szaloną publiczność gier wideo w poszukiwaniu większych zysków.

Zdobywca pierwszej głównej nagrody e-sportowej w historii

Dennis „Thresh” Fong stał się mistrzem strzelanek z perspektywy pierwszej osoby przed ukończeniem dwudziestki. Urodził się w 1977 roku i ma obecnie 42 lata. Ale dopiero w 1997 roku naprawdę wyrobił sobie markę. Grając w gry Quake and Doom, Fong pokazał młodym entuzjastom gier, którzy są zainteresowani grami, jak uchylać się, robić uniki, chować się i strzelać do zwycięstwa, zanim zbyt wiele dużych turniejów rozdawało pieniądze lub nagrody. Jego umiejętności i zachęcały coraz więcej osób do zabawy w późnych latach 90-tych, kiedy przeciętne gospodarstwo domowe przyzwyczajało się do codziennego dostępu do Internetu..

Fong stał się powszechnie znany, kiedy wygrał duży turniej i w rezultacie pojechał do domu Ferrari. Był to prawdopodobnie pierwszy element masowego ujawnienia się przez dobrze znanego gracza w e-sporcie. W dekadzie, która nastąpiła po największych zwycięstwach Fonga, postęp w szybkości Internetu pozwolił coraz większej liczbie osób zacząć grać w sieci.

Program skórek e-sportowych

W grach wideo skórki są po prostu nowszymi lub lepszymi wersjami broni lub narzędzi w grze, dzięki którym postacie są bardziej wartościowe, a doświadczenie w grach bardziej zabawne. Wraz z rozwojem świata e-sportu gracze zdali sobie sprawę, że zdobycie tych skórek, płacąc za nie, było łatwiejsze niż próba wygrania ich w grze. Chęć zdobycia lepszych skór zapoczątkowała rozwój nowego rodzaju rynku. Chociaż obecnie w sieci istnieje wiele rynków skórek, Steam jest jednym z najpopularniejszych.

W każdej branży i aktywa są warte tylko tyle, ile ludzie są skłonni za nie zapłacić. W 2015 roku dwóch znanych YouTuberów e-sportowych, TmarTn i ProSyndicate zarejestrowałeś stronę loterii związane z grą Counter Strike: Global Offensive. Krótko mówiąc, gracze mogą wygrać cenne skórki w loterii, które następnie wymieniliby na pieniądze gdzie indziej. Problem z tym pomysłem polega na tym, że użytkownicy YouTube nie ujawnili własności witryny i ostatecznie zarobili tak dużo pieniędzy, że FTC podążyło za nimi i podobnymi witrynami, zamykając je. Osiemnaście lat po tym, jak Thresh wygrał Ferrari, rząd zaczął zamykać strony z zakładami e-sportowymi.

Korzystanie z Crypto do obstawiania w e-sporcie

Wszędzie tam, gdzie istnieje szary lub czarny rynek, bądźmy tu szczerzy, kryptowaluta jest przydatnym narzędziem. Mówi się od wielu lat, że przestępcy zawsze są o krok przed władzami, jeśli chodzi o technologię. Chociaż obstawianie e-sportu niekoniecznie jest przestępstwem, oczywiste jest, że doświadczeni przedsiębiorcy, którzy chcą mieć część szaleństwa zarówno w e-sporcie, jak i kryptowalutach, mogą być wystarczająco sprytni, aby znaleźć sposoby na połączenie tych dwóch elementów.

Nawet Mark Cuban, gwiazda przebojowego programu inwestycyjnego Shark Tank i właściciel NBA Dallas Mavericks jest w akcji. Zainwestował w Unikoin Gold, platformę kryptograficzną, która przyjmuje zakłady w e-sporcie. Nie tylko on korzysta z okazji do zarabiania pieniędzy. Obecnie przeciętny gracz online może poślizgnąć się i upaść na wielu różnych stronach internetowych, które oferują przyjazne dla kryptowalut zakłady e-sportowe.

Teraz pozostaje tylko pytanie, co dalej z zakładami e-sportowymi? Jeśli historia jest jakąkolwiek wskazówką, będzie to dużo pieniędzy i emocji zarówno dla graczy e-sportowych, jak i inwestorów kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector