Inwestorzy-gwiazdy i pierwsze oferty monet

Każda działająca obecnie sieć musi stawić czoła problemowi wciągania ludzi na pokład z cyfrową walutą. Podobnie, kilka lat temu bitcoin również bardzo się starał, aby osoby fizyczne zaangażowały się w ich działalność, najpierw jako górnicy, ale wkrótce potem jako inwestorzy.

Dziś kryptowaluty są dobrze znane w domenie publicznej, ale liczba rzeczywistych użytkowników pozostaje stosunkowo niewielka, mimo że kapitalizacja rynkowa całego ekosystemu eksplodowała w 2017 r. Jest to jednak związane z faktem, że wielu inwestorów posiadają wielomilionowe portfele, które obejmują większość tej samej kapitalizacji rynkowej. Osoby te obejmują interesującą grupę inwestorów venture capital, przedsiębiorców z branży technologicznej i tradycyjnych graczy finansowych, takich jak zarządzający funduszami hedgingowymi, którzy wyczuli szansę na szybki i znaczny zwrot z inwestycji..

Teraz, gdy coraz więcej osób z niezwykle prestiżowymi karierami (a nawet życiem) zaczyna wchodzić na arenę kryptowalut, kapitalizacja rynkowa będzie rosła. Co to jednak oznacza dla perspektywy poszczególnych sieci i czy będzie miało to wpływ na kolejną przewidywaną fazę wykorzystania waluty blockchain?

Marc Cuban

Świat kapitału i inwestycji z najwyższej półki dobrze zna Marc Cuban. Inwestorowi i właścicielowi firmy udało się zgromadzić niewiarygodne bogactwo, a jednocześnie sam stał się celebrytą. Niedawno scharakteryzował napływ środków do domeny kryptowalut jako bańkę, która może pęknąć w każdej chwili, ale teraz wygląda na to, że zamierza zaangażować się w ICO (pierwsza oferta monet).

Z tego powodu Kubańczyk dołącza do innych tradycyjnych inwestorów, którzy wierzą w ideę wspierania ich akcji pozyskiwania kapitału poprzez sprzedaż ich krypto tokenów. Aby pokazać swoje zaangażowanie w ten pomysł, jego firma Unikrn uruchomi w najbliższej przyszłości własne ICO. Proces ma na celu uzupełnienie kapitału, który firma wygenerowała w ramach tradycyjnych rund inwestycyjnych.

Wcześniej wielu ostrożniejszych inwestorów odmówiło bezpośredniego udziału w sprzedaży tokenów. Teraz Kubańczyk na pewno nie jest wśród nich, ponieważ powiedział, że weźmie udział w samej ofercie.

Historia Unikrn

Założona w 2014 roku Unikrn to platforma z siedzibą w Seattle, na której koncentruje się zakłady na eSport. Ten proces jest czymś, co przyciągnęło uwagę wielu osób w kręgach finansowych, będąc jednym z rzadkich naturalnych miejsc ekspansji zawsze lukratywnej domeny bukmacherskiej. W rzeczywistości, z dala od centrum uwagi, fenomen eSportu stale rośnie na popularności od późnych lat 90..

Dziś jest to domena warta miliard dolarów, która ma wiele bocznych gałęzi, od towarów po zarządzanie wydarzeniami. Oczywiście firmy takie jak Unikrn próbowały wejść na rynek, na którym ludzie są już aktywni grać za pomocą bitcoinów.

Do tej pory Unikrn zdołał zabezpieczyć inwestycję w wysokości 10 milionów dolarów u inwestorów takich jak Ashton Kutcher, 500 Startups i Elisabeth Murdoch. Koncepcja platformy polega na umożliwieniu użytkownikom obstawiania eSportów za pomocą Unikoins, które są cyfrowym tokenem stworzonym przez firmę, lub na używanie pieniądza fiducjarnego, jeśli są mieszkańcami Wielkiej Brytanii lub Australii. Od tego czasu firma przeniosła ponad 250 milionów unikatowych monet, ale teraz firma planuje przejść z tych monet na bezpieczniejszy token kryptograficzny.

UnikoinGold

Firma planuje przejść na token UnikoinGold, który zostanie udostępniony w ilości 1 miliarda. Wszystkie zostaną skalibrowane zgodnie ze standardem ERC-20 ethereum. Oczekuje się, że pełny cykl marketingowy monet rozpocznie się najpóźniej w sierpniu, a infrastruktura potrzebna do sprzedaży zostanie uruchomiona pod koniec tego samego miesiąca.

Najwyraźniej zarówno firma, jak i sam Kubańczyk mają wielkie oczekiwania w związku z tym procesem. Może z łatwością zapewnić mu ogromny napływ finansowy, jeśli inne ICO z ostatnich miesięcy są czymś, na co mają ochotę.

Ale jednocześnie kwestia ważności tego procesu pozostaje ponad nim. Co oznacza to samo ICO, jeśli proces się nie powiedzie, skoro monety UnikoinGold nadal muszą być wybite i wprowadzone do obiegu? Dodatkowo, jeśli sprzedaż się nie powiedzie, jak bardzo musi ona nie wpłynąć na proces? Obecnie istnieje dziwne wrażenie, że ICO pójdzie świetnie, bez względu na to, jak faktycznie skończy się na końcu.

ICO Boom

Marc Cuban bardzo głośno wypowiadał się na temat pomysłu boomu na walutę cyfrową i potencjalnego krachu, ale wydaje się, że potencjał podobnej sytuacji tkwi w obecnie rozrzucanych ICO. Jednocześnie ten sposób myślenia ma wyraźny wymiar psychologiczny, który można tu dostrzec.

Cyfrowe rynki walutowe są kontrolowane przez podaż i popyt, wraz z wbudowanymi protokołami łańcucha blokowego, które je regulują. Jednak zasady ICO są do pewnego stopnia ustalane przez firmę, która wypuszcza ich monety. To z pewnością przemówiłoby do inwestorów, którzy chcą zaryzykować pieniądze do pewnego poziomu, ale także chcą uzyskać jak najwyższy stopień kontroli.

Niemniej jednak bańka jest bańką i proces ten może z łatwością skończyć się tym samym. Jeśli moneta przejdzie przez złą ofertę, skutki nie będą katastrofalne. Ale jeśli seria ICO ma ten sam los, potencjał problemów tylko nasila się i robi to w dramatyczny sposób.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me