ISM Non-Manufacturing pokazuje, że ożywienie gospodarcze w Stanach Zjednoczonych wciąż trwa

Ożywienie gospodarcze zaczęło się dość mocno na całym świecie w maju i czerwcu, ale od lipca ożywienie spowolniło w Europie, a także w innych miejscach. Jednak w USA pozostaje mocna, pomimo całego zamieszania tam przed wyborami parlamentarnymi, które zbliżają się wielkimi krokami.

Wskaźnik ISM nieprodukcyjny wzrósł w lipcu, ale nieco się ochłodził w sierpniu i oczekiwano, że we wrześniu jeszcze bardziej się ochłodzi, ale zamiast tego opublikował jeszcze kolejny wzrost w zeszłym miesiącu, przekroczenie poziomów sprzed pandemii i potwierdzenie dobrej kondycji amerykańskiej gospodarki. Jednak po opublikowaniu tego raportu dolar nie zyskał na wartości; w rzeczywistości, złotówka spadła. Handlowcy są teraz bardziej skoncentrowani na amerykańskiej ustawie stymulacyjnej, która może zostać wkrótce zatwierdzona.

 

Wskaźnik ISM poza przetwórstwem we wrześniu 2020 r

 • Wrześniowy indeks usług ISM 57,8 vs oczekiwany 56,2
 • Sierpniowy indeks usług ISM wyniósł 56,9

Detale:

 • Działalność gospodarcza 63,0 wobec 62,4 w zeszłym miesiącu
 • Nowe zamówienia 61,5 vs. 56,8 w zeszłym miesiącu
 • Zaległości w zamówieniach 50,1 w porównaniu z 56,6 w zeszłym miesiącu
 • Zatrudnienie do 51,8 z 47,9 w zeszłym miesiącu
 • Nowe zamówienia eksportowe 52,6 wobec 55,8 w zeszłym miesiącu
 • Import 46,6 wobec 50,8 w zeszłym miesiącu
 • Dostawy do dostawców 54,9 w porównaniu z 60,5 w zeszłym miesiącu
 • Zmiana stanu zapasów 48,8 w porównaniu z 45,8 w zeszłym miesiącu
 • Nastrój zapasów 55,4 wobec 52,5 w zeszłym miesiącu

Szczegóły ankiety są nawet lepsze niż nagłówki, a nowe zamówienia i zatrudnienie rosną solidnie.Komentarze w raporcie:

 • „Biznes był dość stabilny w okresie letnim; jednak nadal istnieje duża niepewność, gdy wkraczamy na jesień i zimę [oraz] jak będzie wyglądała nasza sprzedaż ”. (Rolnictwo, leśnictwo, rybołówstwo & Polowanie)
 • „Nasza branża stoi w obliczu ponurej perspektywy, ponieważ wytwórnie Hollywood wycofały prawie całą swoją zawartość z października i listopada i przeniosły ją na następny rok. W połączeniu z krajowymi wymogami zdrowotnymi ograniczającymi naszą frekwencję, spodziewamy się straty w 2020 i 2021 roku. ” (Sztuka i rozrywka & Rekreacja)
 • „Zlecenia pracy szybko się poprawiają. Brak dostępnej siły roboczej ma znaczący wpływ na naszą zdolność do realizacji zamówień ”. (Budowa)
 • „Jako uniwersytet publiczny, nasze prognozy ekonomiczne zależą od tego, czy nasz kampus pozostaje otwarty, a studenci przebywają na kampusie. Obecnie nasi studenci przebywają na terenie kampusu, ale mamy mniejszy ślad dzięki 25-procentowemu spadkowi liczby studentów mieszkających w mieszkaniach zapewnianych przez uniwersytety. Rejestracja spadła o 2 procent i większość osób przypisuje to COVID-19. Wielu studentów decyduje się pozostać blisko domu i uczęszczać na zajęcia na lokalnym uniwersytecie lub w szkole średniej. Ogólnie nasze przychody nieznacznie spadną w tym roku, o ile nasz kampus pozostanie otwarty. Jeśli będziemy musieli odesłać uczniów do domu z powodu epidemii COVID-19, doświadczymy drastycznego spadku naszych przychodów ”. (Usługi edukacyjne)
 • „Warunki pogodowe i szkody majątkowe związane z protestami oraz przerwy w biznesie odczują pewien wpływ branży ubezpieczeniowej” (Finanse & Ubezpieczenie)
 • „Procedury wyborcze pozostają na niemal historycznym poziomie, nawet przy okresowych i niewielkich wzrostach [koronawirusa] w regionie. Nasza organizacja wycofuje się i zatwierdza niektóre – nie wszystkie – projekty kapitałowe wcześniej zatwierdzone na ten rok i zaczyna przegrupowywać i planować / budować budżet na 2021 r. Nadal mamy zwolniony personel na stanowiskach bardziej administracyjnych niż personel kliniczny i pracownicy usług wspólnych które dobrze pracują w alternatywnych środowiskach pracy, powrócą najwcześniej (najwcześniej) w połowie przyszłego roku. Nasza produktywność pozostaje wysoka, być może wyższa, niż wtedy, gdy przebywamy w naszych biurach, przynajmniej w przypadku ról usług wspólnych, które nie mają problemów z technologią informacyjną [IT]. Zaczynamy widzieć wzrost zaległych zamówień i odrzuceń od naszych głównych dostawców. Koniec roku zwykle przynosi więcej zaprzestań i konsolidacji katalogów od dostawców, a oprócz problemów z produktami COVID-19 zasoby są ponownie wykorzystywane. ” (Opieka zdrowotna & Pomoc społeczna)
 • „Poziom aktywności utrzymuje się na stabilnym poziomie, z optymistycznymi perspektywami”. (Górnictwo)
 • „Zaufanie klientów powraca, gdy wiara w koniec lub być może ujarzmienie COVID-19 wzrasta; wiąże się jednak z dużą ostrożnością w odniesieniu do niepewności na rynku i niechęcią do podejmowania zobowiązań. Rozmowy odkrywcze są coraz częstsze, ale twarde zamówienia nie. ” (Profesjonalne, naukowe & Usługi techniczne)
 • „Biznes wrócił solidnie od połowy lipca, z mocnym sierpniem i wrześniem. Jednak dostawcy borykają się z wyzwaniami związanymi z czasem realizacji, wynikającymi z (1) ostrożnych praktyk w zakresie odbudowy mocy produkcyjnych, (2) trudności z zatrudnieniem dla tych, którzy próbują budować zdolności oraz (3) skutków ostatnich huraganów w niektórych regionach ”. (Handel detaliczny)
 • „Bardzo dobry trend sprzedaży w sprzedaży produktów do ulepszania domu, ale istnieją wyzwania związane z warunkami rynkowymi, takie jak ograniczona przepustowość oceanów z Azji do USA, opóźnienia w portach i kolejach w wyniku pandemii COVID-19”. (Handel hurtowy). 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector