Jak Chiny powoli dominują na całym rynku bitcoinów

Chiński rynek bitcoinów

Chiny były kiedyś nazywane śpiącym smokiem, ale okazało się, że jest inaczej, gdy wzrosły, aby stać się azjatycką potęgą gospodarczą, jaką są dzisiaj. Dzięki ogromnym zasobom, nieograniczonej sile roboczej i innowacyjnym technologiom szybko stała się globalnym graczem, mogącym wpływać na ruchy i decyzje rynkowe.

Jego wpływ rozciąga się na wiele branż i nie oszczędził rynku Bitcoin. Obecnie Chiny mają znaczący udział w światowych transakcjach kryptowalutowych, a raporty pokazują, że chiński rynek Bitcoin obejmuje ponad 80 procent transakcji Bitcoin i altcoin.

Niewielkie zmiany na rynku chińskim mogą zatem znacząco wpłynąć na globalną scenę i mieć skutki przejawiające się w otoczeniu kryptowalut.

Bitcoin na ratunek po dewaluacji juana

Kilka dni temu nastąpiła wyraźna zmiana ceny Bitcoina po tym, jak Ludowy Bank Chin (PBOC) obniżył stopę procentową juana, co doprowadziło do jego dewaluacji. Inwestorzy zdecydowali się wymienić swój juan na Bitcoin, starając się zaoszczędzić równowartość kwoty, rejestrując w ten sposób silny ruch na wykresie BTC / CNY.

Cena bitcoinów wśród dewaluacji juana

Analitycy widzą, że posiadacze juanów zamienią swoje pieniądze fiducjarne na Bitcoin, a następnie prawdopodobnie wymienią je z powrotem na juany lub dolara amerykańskiego. Wybór będzie zależał od wyników waluty cyfrowej na rynku, gdzie pozytywny ruch zmusi inwestorów do zamiany Bitcoin na juana, podczas gdy spadek ceny przedstawi konwersję dolara amerykańskiego jako lepszą opcję.

Wraz z dewaluacją juana, która wpływa na światowy rynek, siła Chin staje się ewidentna. Jest to bardziej widoczne w efektach nałożonych na rynek bitcoinów, z którego chińskie bitcoinery są w dużej mierze odpowiedzialne za zbliżanie się do osiągnięcia celów cyfrowej waluty.

Nie ma wątpliwości, że Chiny odgrywają kluczową rolę w sukcesie Bitcoin, a to budzi obawy, czy należy regulować kryptowalutę, czy też nie.

Czy Chiny są gotowe na regulacje dotyczące Bitcoinów??

Dla niektórych samo słowo „regulacja”, użyte w kontekście Bitcoin, jest wystarczającym powodem, aby postawić na defensywę. To wyjaśnia nastroje po tym, jak dyrektor generalny Huobi, Leon Li, opublikował czasopismo, które naciska Regulacja Bitcoin w Chinach.

Li powiedział, że bariery prawne nałożone przez LBCh utrudniają rozwój chińskiego rynku Bitcoin na lokalnej scenie. Jego rynek, na którym znajdują się największe na świecie operacje handlowe i wydobywcze, jest pełen potencjału i to jest powód, dla którego uważa, że ​​regulacja Bitcoin jest najwyższa.

Jego dziennik brzmiał:

„Badania nad Bitcoinem i blockchainem powinny być zachęcane i silnie wspierane. Chińskie organy regulacyjne muszą przyjrzeć się, jak inne jurysdykcje – takie jak USA – otwierają się na tworzenie lepszych polityk dla sektora walut cyfrowych… Zmniejszyłoby to pewne ryzyko zarówno dla firm, jak i konsumentów ”.


Jedna z największych giełd Bitcoin w Chinach, Huobi nadal świadczy usługi po zakazie PBOC, a jej dyrektor generalny jest zdeterminowany, aby przekazywać bezpieczne systemy płatności, które kosztują mniej na końcu kupców i konsumentów.

Inne niż to Wymiana bitcoinów, BTC China i OKCoin to jedni z głównych graczy na chińskim rynku bitcoinów, którzy jeszcze nie wyrazili wsparcia dla Bitcoin i regulacje dotyczące kryptowalut.

Rozporządzenie dotyczące Bitcoin w Chinach

Implikacje zmian rynkowych w sektorze gier hazardowych Bitcoin

Potęga Chin na rynku bitcoinów jest oczywista, ale pozostaje pytanie, jak to zadziała w sektorze gier hazardowych Bitcoin w kraju i poza nim.

Azjatycki gigant znany jest ze swojej surowej polityki hazardowej, pomimo nielegalnego rynku gier hazardowych, który nadal odbiera rządowi znaczne dochody. Makau funkcjonuje jako najnowsze centrum hazardowe, podczas gdy Hongkong nadal wspiera legalny hazard offshore.

Branża hazardowa Bitcoin w Chinach nie stworzyła jednak jeszcze w pełni solidnych podstaw, co wyjaśnia, dlaczego regulacja może dodatkowo hamować jej rozwój. Niezależnie od tego, wpływ Chin na cenę rynkową, nawet Bitcoin, stwarza niezliczone możliwości ekspansji kwitnącej branży w Azji..

Powinien Chiński rynek bitcoinów utwierdza się w pozycji największego zwolennika i promotora kryptowaluty, na to, jaka będzie przyszłość Bitcoina i kryptowaluty w ogóle, będzie naprawdę warta czekania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector