Jak kryptowaluta może na zawsze zmienić grę w pokera online

Pierwsza w historii gra w pokera Bitcoin zarejestrowany miał miejsce w marcu 2010 roku. To 14 miesięcy po uruchomieniu łańcucha blokowego Bitcoin w styczniu 2009 roku.

Szalone jest to, że pierwsza w historii gra w pokera oferowała wpisowe w wysokości 50 BTC, które dziś byłoby warte ponad 550 000 USD. Zwycięzca w tej grze odszedł z 1000 bitcoinów, czyli ponad 11 milionów dolarów według dzisiejszej wyceny.

Jednak ważna część nie dotyczy tego, jaka była wartość wpisowego w stosunku do dzisiejszej. Chodzi o to, że po raz pierwszy hazard został przyjęty jako przypadek użycia kryptowaluty. Ma to sens, bo Bitcoin to przecież po prostu jednostka rozliczeniowa, podobnie jak zbieranie żetonów do pokera. Gracze posiadający najwięcej jednostek mogą zachować największą dźwignię, a ten, kto skończy ze wszystkimi jednostkami na koniec gry, wygrywa nagrodę pieniężną (lub w tym przypadku bezgotówkową)..

Pierwsza gra Bitcoin Poker powstała na starym forum

Zanim pojawiło się CoinDesk, CoinTelegraph, a nawet Przewodnik po grach Bitcoin, istniał BitcoinTalk.org, internetowe forum społeczności dla nerdów i rewolucjonistów, którzy potrzebowali miejsca do zadawania pytań, uzyskiwania odpowiedzi i ostatecznie bycia częścią społeczności, którą dzisiaj my odnosić się do społeczności kryptowalut.

Pierwszy użytkownik BitcoinTalk, który kiedykolwiek dyskutował o prowadzeniu przyjaznej dla Bitcoin gry w pokera, jest tak naprawdę znany z czegoś innego. „BitcoinFX” jest znany z tego, że stworzył pierwszą w historii rampę, na której można by wymienić zwykłe pieniądze wspierane przez rząd na Bitcoin. Nawiasem mówiąc, ta wymiana nie została dokonana na fantazyjnej platformie handlowej. Zostały wykonane wyłącznie za pośrednictwem poczty elektronicznej. Wyobraź to sobie przez sekundę. Obecnie istnieje cała branża, w której firmy kryptowalutowe w krajach na całym świecie oferują inwestorom możliwość wymiany lokalnej waluty na Bitcoin. Wszystko zaczęło się od e-maili!

Dlaczego wpisowe wyniosło aż 50 BTC

Wyobraź sobie, że wrzucasz dziś do gry w pokera Bitcoin o wartości 500 000 $. Gdybyś to zrobił i ujawnił publicznie, prawdopodobnie stałbyś się gwiazdą w swojej okolicy za podjęcie tak dużego hazardu za pomocą waluty, której większość ludzi nadal nie w pełni rozumie, nawet gdy adopcja rośnie. W 2010 roku 50 BTC nie było warte nawet blisko 500 000 $.

Ale powodem, dla którego wpisowe dla tej pierwszej gry w pokera było 50 BTC, jest to, że nagroda w bazie monet za udane wydobycie Bitcoina w tamtym czasie wynosiła 50 BTC. Ta kwota brzmi dziś imponująco, ale wtedy była bezwartościowa. Nie tylko dlatego, że surowa wartość rynkowa jednego Bitcoina w tamtym czasie wynosiła zaledwie 0,003 USD (co oznacza, że ​​50 BTC było warte tylko 15 centów). Dzieje się tak również dlatego, że ta ilość BTC była dostępna dla każdego, kto ma komputer osobisty.

Należy pamiętać, że podczas gdy w dzisiejszych czasach wydobywanie nowych bitcoinów wymaga dużej mocy obliczeniowej i dużej ilości dostępnej przestrzeni w magazynie, w 2010 r. Wszystko, czego potrzebował przeciętny gracz w pokera Bitcoin, to laptop i połączenie internetowe..

Poker i Bitcoin dosłownie idą ręka w rękę

W pierwszych zarejestrowanych grach pokerowych z udziałem Bitcoina uczestnicy odeszli z odpowiednio 325 BTC i 600 BTC. Ale te gry zrobiły znacznie więcej niż tylko umieszczenie trochę więcej cyfrowej waluty w portfelu Bitcoin. Na zawsze poślubili hazard i Bitcoin. Nie tylko w celu udowodnienia, że ​​hazard może być opłacalnym przykładem użycia zdecentralizowanej waluty, ale także dlatego, że sam założyciel najwyraźniej lubił pokera.

Poker jest w kodzie Bitcoina

Dobrze przeczytałeś! Satoshi Nakamoto, tajemniczy autor białej księgi dotyczącej Bitcoina, faktycznie zawierał odniesienia do pokera w oryginalnym kodzie Bitcoina. To nie przypadek, że pierwsi gracze w pokera rozmawiali o stworzeniu przyjaznego dla pokera klienta, który akceptowałby wpisowe bez konieczności korzystania z e-maili.

Dla wielu inwestorów (w tym zarówno zwolenników, jak i przeciwników kryptowalut), bankowość na Bitcoinie zawsze była hazardem. To ma sens, że Satoshi wyraźnie miał ambicje ułatwienia hazardu z Bitcoinem w sposób pozbawiony zaufania.

To, czy przeciętny entuzjasta kryptowalut o tym wie, czy nie, jest prawie bez znaczenia. Ale pierwszy na świecie turniej pokerowy Bitcoin oznacza początek prawdopodobnie najbardziej wartościowego i oczywistego przypadku użycia kryptowalut. Hazard.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me