Jak kryptowaluta przenosi e-sport na nowe wyżyny

E-sport i kryptowaluta. Przyszłość obu może być ze sobą powiązana. Działają tak samo, jak masło orzechowe i galaretka między dwoma kawałkami chleba. Pomyśl o tym. Dzieci uwielbiają masło orzechowe i galaretkę. Tak więc robić dorośli. To klasyczna kanapka, która nigdy się nie starzeje, zwłaszcza gdy nie masz nic innego do jedzenia. Gry wideo to klasyczna forma rozrywki umożliwiająca młodym spędzanie czasu. Dzieci to uwielbiają i znowu, dorośli też.

Chociaż dzieci mogą nie mieć takiego samego powinowactwa do Bitcoinów i kryptowalut, jak w przypadku gier wideo z masłem orzechowym i galaretką, cyfrowe pieniądze mogą być następną osobą na rynku. Entuzjaści e-sportu z pewnością powinni mieć taką nadzieję. Chociaż Bitcoin i tym podobne mogą nie być skierowane do małych dzieci, kryptowaluty zdecydowanie wykorzystują wewnętrzny maniak w każdym z nas. Ten sam maniak, który uważa, że ​​gry wideo są fajne.

Jak fajny jest e-sport i kryptowaluta?

Ponad 100 milionów ludzi oglądało oglądać Mistrzostwa Świata League of Legends w Korei Południowej ostatni rok. Zwycięska drużyna przyniosła mu ogromną nagrodę pieniężną w wysokości 2,4 miliona dolarów. Szacuje się, że sam przemysł gier e-sportowych rozwija się w tempie około 33% rocznie, a jego wartość przekracza obecnie 1 miliard dolarów. Może się to wydawać ogromną zmianą, ale 15 lat temu nikt o tym nie mówił, a przynajmniej niewiele osób.

Podobnie jak gry na żywo oraz ligi i turnieje, które wypłacają te wszystkie pieniądze tym maniakom gier wideo, kryptowaluta również czyni ludzi bogatymi w ciągu ostatnich 10 lub 12 lat. Pod koniec 2017 roku wartość Bitcoina wzrosła do ponad 25 000 USD za monetę. Pomyśleć, że kiedy projekt został uruchomiony w 2008 roku dzięki białej księdze napisanej przez pseudoanonimowego autora Satoshi Nakamoto, Bitcoin można było dostać za zwykłe grosze, a teraz projekt jest wart prawie 170 miliardów dolarów, jest absolutnie niewiarygodne.

Szybko do przodu do dnia dzisiejszego, a wszystkie kryptowaluty na świecie są teraz łącznie warte ponad 255 miliardów USD. Wycena jednej czwartej biliona dolarów dla branży, która ma zaledwie 12 lat. Jeśli e-sport i kryptowaluty nie udowodnią, że maniacy komputerów rządzą światem, nic innego tego nie zrobi.

Jak więc przyszłość e-sportu spoczywa na ramieniu kryptowaluty??

E-sport plus Crypto to innowacja

Ponieważ zarówno projekty e-sportowe, jak i projekty związane z kryptowalutami są skierowane w dużej mierze do tej samej publiczności, sensowne jest tylko to, że połączenie tych dwóch byłoby meczem wykonanym w niebie. Platforma do budowania zespołu e-sportowego o nazwie DreamTeam właśnie zamknęła 5 milionów dolarów rundy finansowania początkowego, aby uruchomić swój projekt blockchain. W świecie technologii jest takie powiedzenie, że jeśli ktoś chce wiedzieć, jaka jest następna wspaniała technologia, powinien spojrzeć na przestępców. Przestępcy są zawsze o krok do przodu. Większość ludzi nie nazwałaby sportowców e-sportowych przestępcami, ale są oni zdecydowanie jedną z pierwszych grup ludzi, którzy wdrażają nowe technologie. Patrzą w przyszłość i doceniają to, co będzie dalej.

Faktem jest, że jeszcze 10 czy 15 lat temu niewiele firm zarabiało na e-sporcie. Nawet teraz korzystanie z platform blockchain lub Smart Contract do zajmowania się takimi rzeczami, jak sponsorowanie graczy, pensje i wygrane w turniejach jest nie tylko bardziej opłacalne z administracyjnego punktu widzenia, ale jest to również sposób prowadzenia działalności, który gracze e-sportowi mogą z łatwością przyjąć, wszystko ponieważ nie boją się technologii i już wiedzą, jak z niej korzystać. Ze względu na charakter grup, z którymi się kojarzą, i kulturę, w której osadzają się gry e-sportowe.

Twórcy treści mogą również zarobić

Ludzie, którzy to czytają, mogli słyszeć o PewDiePie lub nie. Jest jedną z największych gwiazd w internecie, a jego kanał na YouTube zarabia miliony dolarów rocznie. Streamuje i komentuje własną grę wideo w zabawny i zabawny sposób. Influencer niedawno trafił na pierwsze strony gazet, kiedy dołączył do platformy o nazwie Dlive, która pozwala ludziom zarabiać na ich treści, akceptując Bitcoin i Ether. Ponieważ więcej z tych projektów jest dostępnych na rynku, gracze e-sportowi, którzy mogą lub nie mogą grać w sposób konkurencyjny, mogą zarobić na swoich treściach, o ile mogą zdobyć oczy.

Można śmiało powiedzieć, że zarówno wraz z rozwojem kryptowalut, jak i gier e-sportowych, małe społeczności myślących przyszłościowo ludzi faktycznie kontrolują przyszłość świata, jaki znamy, jedna branża na raz. Na dłuższą metę oznacza to mniej czasu spędzonego na martwieniu się, że władze centralne mają kontrolę, a więcej czasu spędzonego na jedzeniu pysznych kanapek z masłem orzechowym i galaretką, nawet jeśli jest to tylko metafora kontrolowania własnego bogactwa i kreatywności i nie ma nic wspólnego z prawdziwymi kanapkami.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector