Jakieś funty na dzisiejszych kartach? Uważaj na liczby CPI w Wielkiej Brytanii! – 11 kwietnia rano Brief

Bez wątpienia odczyt indeksu cen towarów i usług konsumpcyjnych w Wielkiej Brytanii jest najważniejszymi danymi gospodarczymi w dzisiejszym rachunku. Z pewnością europejski wskaźnik nastrojów ekonomicznych ZEW i liczba wolnych miejsc pracy JOLT poza Stanami Zjednoczonymi są również ważne, ale nie tak ważne, jak ten miernik inflacji w Wielkiej Brytanii.

W Wielkiej Brytanii nastąpił ostatnio znaczący wzrost cen konsumpcyjnych. W naprawdę krótkim czasie ich CPI, który jest ich oficjalną metodą pomiaru inflacji, podskoczył z niskiego 0,9% w listopadzie ubiegłego roku do imponującego 2,3% w marcu tego roku..

Co spowodowałoby tak gwałtowny wzrost inflacji? Czyż gehenna Brexitu nie ma wywrzeć olbrzymiej presji na brytyjską gospodarkę? W końcu to powinno być negatywne dla Wielkiej Brytanii, tak. I oczywiście w pewien sposób wpłynęło to już na region. Jednak funt brytyjski stracił na wartości tak bardzo w ciągu ostatnich kilku lat, że odbicie w brytyjskiej inflacji jest absolutnie nieuniknione. Dewaluacja waluty nie zawsze prowadzi do wzrostu inflacji w tym kraju, ale obecny stan gospodarki Wielkiej Brytanii z pewnością to potwierdza. Od czerwca 2014 r. Funt stracił około 27,6% swojej wartości w stosunku do dolara. Wiele z tego spadku było oczywiście „wyceną” Brexitu. Może powinienem powiedzieć, że niepewność co do sprawy znacznie osłabiła funta (w końcu świat nie bardzo wierzył, że Brytyjczycy zagłosują za opuszczeniem Unii Europejskiej). I nie zapominajmy o samym zdradzieckim dniu, kiedy funt stracił ponad 1100 pipsów w stosunku do dolara i 1800 w stosunku do jena japońskiego. Oczywiście funt nie tylko stracił na wartości w stosunku do dolara i jena – było to szerokie osłabienie funta w stosunku do całego rynku forex.

Wracając do kwestii inflacji i jej związku z rynkiem walutowym, przyjrzyjmy się pokrótce, co się dzieje, gdy inflacja za bardzo rośnie.

Cel inflacyjny Banku Anglii to dwa procent. Gdy przewiduje, że w najbliższej przyszłości inflacja wymknie się spod kontroli, musi temu przeciwdziałać, podnosząc stopę procentową. Kiedy stopy procentowe rosną, wydatki są zmniejszane, a ludzie zwykle oszczędzają więcej, ponieważ istnieje większa motywacja do zarabiania na wyższej stopie procentowej. Działania te przeciwdziałają problemowi nadmiernej inflacji. Oczywiście istnieją inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę przed podniesieniem stóp procentowych, to między innymi wzrost płac, stopa bezrobocia, stan gospodarki. Niemniej jednak inflacja jest ważnym czynnikiem wpływającym na decyzje banków centralnych w sprawie stóp procentowych.

Jednym ze skutków wyższej stopy procentowej w Wielkiej Brytanii byłby prawdopodobnie przypływ środków do funta. Właśnie tego musimy być świadomi. Kiedy inflacja rośnie, waluta danego kraju zwykle zyskuje na wartości z powodu perspektyw wyższych stóp procentowych. Znaczna część niedawnego wsparcia funta wynika z niedawnego wzrostu inflacji w Wielkiej Brytanii. Zanim przejdziemy do kwestii technicznych, przyjrzyjmy się kilku wykresom:

Trochę funta akcja 1Wykres dzienny GBP / USD

Jak widać, GBP / USD utknął w tak dużym zakresie przez około sześć miesięcy. Na szczęście ten zakres nie jest zbyt wąski, więc przynajmniej mieliśmy okazję zarobić tu i tam kilka dolarów.

Jeśli spojrzymy na wczorajszą świecę (poniedziałek), zobaczymy, że cena uderzyła w 20-EMA, ale napotkała pewien opór. Pozwól, że powiększę trochę, abyś mógł to zobaczyć wyraźniej:

Akcja trochę funta 2Wykres dzienny GBP / USD

Podoba mi się ten zestaw do krótkich rozgrywek ze względu na tę dawną strefę wsparcia, która z łatwością mogłaby stanowić nowy opór. Dla mnie również ważne jest to, że widzieliśmy już pewne spadki cen z tego poziomu, na którym również znajdujemy 20-EMA. Pamiętaj, 20-EMA często działa jako dynamiczne wsparcie lub opór. W tym przypadku wygląda na to, że może to stanowić ważny poziom oporu. Przy okazji, spójrz tylko, jak dynamiczne wsparcie 20-EMA utrzymywało się przez ostatnie dwa tygodnie. To, czego teraz szukamy, to odwrócenie tej roli, biorąc pod uwagę, że cena dokonała silnego przebicia poniżej tej średniej ruchomej w piątek.

Rozważenie podstawowych czynników, które mogą wpływać na funta; sprawa Brexitu jest oczywiście ważnym tematem, na który musimy zwracać uwagę, handlując tą główną walutą. Jeśli z jakiegoś powodu inwestorzy znowu się boją, może to działać na naszą korzyść, jeśli gramy krótko na funcie. Drugim czynnikiem, jak wspomniałem, jest publikacja CPI, która jest zaplanowana na dzisiaj o 08:30 GMT. Uważaj tutaj. Naprawdę dobry wydruk może źle wpłynąć na krótką pozycję. Z drugiej strony, jeśli zauważymy brak oczekiwanego odczytu 2,3%, funt może stracić znaczną liczbę pipsów, zwłaszcza jeśli jest to duży błąd.

Uwagi o innych instrumentach

 

Złoto – uważaj na to Pinbar!


Jeśli handlujesz złotem po dłuższej stronie, mam nadzieję, że widziałeś czerwone światła migające na dziennym wykresie. Istnieje niebezpieczny świecznik spadającej gwiazdy, który sugeruje, że ten instrument może wkrótce skorygować obniżenie. Drugim zmartwieniem jest niedźwiedzia dywergencja wskaźnika RSI, która ukształtowała się w ostatnich dniach. Nie mówię, że w tej chwili powinieneś sprzedawać złoto, ale jeśli jesteś uparty na złocie, musisz być ostrożny i mądrze zarządzać swoim ryzykiem. Spójrz na ten dzienny wykres:

Akcja trochę funta 3

Wykres dzienny złota

 

AUD / USD – mocne obniżenie

Warto wspomnieć o AUD / USD. W ciągu ostatnich kilku dni zanotował przyzwoity spadek. Teraz, w świetle spokojnych warunków handlowych, jakie ostatnio napotkaliśmy na rynku walutowym, ta para może zapewnić nam wspaniałe możliwości sprzedaży dzisiaj, a także w nadchodzących dniach i tygodniach. Jednak tylko słowo ostrzeżenia – nie spiesz się tutaj, para jest obecnie stosunkowo wyprzedana. Lepiej byłoby poczekać na zniesienie, aby wejść po lepszej cenie. Oto dzienny wykres pary:

 Akcja trochę funta 4Wykres dzienny AUD / USD

Mogę się mylić i mam nadzieję, że się mylę, ale myślę, że dzisiaj i reszta tego tygodnia nie przyniosą ogromnej zmienności na rynku. Jak zapewne wiesz, przed nami krótki tydzień, a piątek to święto w większości głównych centrów finansowych na całym świecie. Oczywiście poniedziałek to także święto, co sprawia, że ​​jest to dość długi weekend.

Powodzenia w handlu!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector