Kontynuacja upartego nastawienia na ropę naftową – zwiększony popyt na paliwo w grze

Podczas poniedziałkowej sesji azjatyckiej, WTI ropa naftowa zdołała przedłużyć swoją wczesną passę wzrostową & utrzymał dobrą ofertę wokół poziomu 66,00 USD, głównie ze względu na optymizm dotyczący amerykańskiego pakietu pomocowego dla COVID-19, który wzmocnił nadzieje na odbudowę popytu na paliwo i przyczynił się do wzrostu koniunktury. Oczekiwania dotyczące amerykańskiego pakietu pomocowego dla COVID-19 zostały uruchomione po tym, jak prezydent Joe Biden podpisał w piątek pakiet stymulacyjny o wartości 1,9 biliona dolarów. Tymczasem rosnący optymizm co do cięć produkcji ze strony głównych producentów również odegrał istotną rolę we wspieraniu cen ropy.

Co więcej, zyski zyskały na sile po publikacji lepszych od oczekiwań danych o sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej w Chinach, co pomogło zrównoważyć nieoczekiwany wzrost stopy bezrobocia i rozczarowujące dane o inwestycjach w środki trwałe. Poza tym bycze nastawienie wokół cen ropy naftowej można również przypisać najnowszym raportom sugerującym, że AstraZeneca przeciwstawiła się wezwaniom do krzepnięcia krwi z powodu stosowania szczepionki COVID-19. W rezultacie optymistyczne nastroje rynkowe odegrały istotną rolę we wspieraniu wyższych cen ropy naftowej. W różnych rozdziałach umocnienie dolara amerykańskiego, poparte optymistycznymi danymi z USA, było postrzegane jako jeden z kluczowych czynników ograniczających wzrost cen ropy naftowej, ponieważ cena ropy jest odwrotnie proporcjonalna do ceny dolara amerykańskiego. . Siła dolara, cienki kalendarz i bójka chińsko-amerykańska również wpłynęły na ceny ropy naftowej. WTI jest notowany na 66,00 i konsoliduje się w przedziale 65,59 – 66,41.

Nastroje rynkowe migają zielonymi sygnałami od początku dnia, gdy publikacja lepszych niż oczekiwano danych o sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej w Chinach, sugerujących znaczące ożywienie w drugiej co do wielkości gospodarce świata, wsparła sentyment rynkowy do utrzymania oferty. . Na froncie danych, sprzedaż detaliczna w Chinach w okresie styczeń-luty, wyniosła 33,8% w porównaniu z oczekiwanymi + 32,0% i + 4,6% poprzednio, przy czym produkcja przemysłowa r / r na poziomie + 35,1% i + 30,0% oraz 7,3% poprzednio . W międzyczasie inwestycje w środki trwałe r / r nie zmieniły się na poziomie 35,0% w porównaniu z oczekiwanymi + 40,0% i + 2,9% poprzednio.

Poza tym bycze nastawienie wokół rynku akcji można również przypisać nadziejom na większą ulgę podatkową i pogawędce, że Tokio nie szuka przedłużenia sytuacji kryzysowej wywołanej przez wirusy. W ten sposób pozytywny ton wokół nastrojów rynkowych odegrał główną rolę we wspieraniu wyższych cen ropy naftowej. Pomimo nastroju na ryzyko, szeroko rozpowszechniony dolar amerykański przedłużył passę z poprzedniej sesji i podjął kilka kolejnych ofert w ciągu dnia, być może ze względu na optymistyczne dane z USA opublikowane w piątek, które ujawniły, że indeks cen producentów (PPI) wzrósł. 0,5% miesiąc do miesiąca w lutym wobec 0,5% wzrostu prognoz. Zwiększył się on o 2,8% rok do roku, wobec prognozy na poziomie 2,7%. Bazowy PPI wzrósł o 0,2% miesiąc do miesiąca i 2,5% rok do roku. Było to postrzegane jako jeden z kluczowych czynników, które stanowią podstawę dolara amerykańskiego.

Tymczasem rosnący rynek zakłada szybsze ożywienie gospodarcze USA po pandemii, co dodatkowo wspiera dolara. Jednak wzrost wartości dolara amerykańskiego był postrzegany jako jeden z kluczowych czynników, który powstrzymywał wszelkie dodatkowe wzrosty cen ropy, ponieważ cena ropy jest odwrotnie proporcjonalna do ceny dolara amerykańskiego. Dolar amerykański wzrósł o 0,1% w stosunku do jena do 109,125 jena, zbliżając się do najwyższego poziomu od czerwca 2020 r.

Poza tym bycze nastawienie wokół cen ropy naftowej można również przypisać raportom sugerującym, że Arabia Saudyjska, największy światowy eksporter ropy naftowej, podobno ograniczyła dostawy ropy naftowej ładowanej w kwietniu do co najmniej czterech nabywców z Azji Północnej nawet o 15%. . W przeciwieństwie do tego, normalne miesięczne wymagania zostały spełnione dla indyjskich rafinerii. W międzyczasie Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową i jej sojusznicy (OPEC +) również utrzymują ścisłe ograniczenie zapasów, co nadal pomaga w wzroście cen ropy w 2021 r. Handlowcy będą skupiać się na szerszych nastrojach dotyczących ryzyka rynkowego i dynamice cen USD, co może zapewnić pewne możliwości handlowe w przyszłości.

Kontynuacja upartego nastawienia na ropę naftową - zwiększony popyt na paliwo w grzeCodzienne wsparcie i opór

S1 64.12

S2 64,93

S3 65,26

Punkt obrotu 65.74

R1 66,07

R2 66,55

R3 67,36WTI ropa jest notowana z tendencją wzrostową na poziomie 66,14 na froncie technicznym, uzyskując natychmiastowe wsparcie na poziomie 63,30. Po wyższej stronie opór utrzymuje się na poziomie 68,07. Bycze przecięcie poziomu 68.07 może dziś poprowadzić cenę WTI w kierunku następnego obszaru docelowego na poziomie 71,60. MACD i RSI wspierają bycze trendy, podczas gdy 20 i 50 okresy EMA wspierają neutralne nastawienie. Rozważmy dziś handel byczą powyżej 65,75 poziomu. Powodzenia!


Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector