Korzystanie z Ethereum Blockchain w branży mediów informacyjnych

Wzywa do zasadniczej zmiany w przemysł medialny, ale zwłaszcza branża informacyjna stawała się coraz głośniejsza w poprzednich latach. Według mediów głównego nurtu, jak dotąd największy sprzeciw wobec opinii publicznej nastąpił w 2016 r., Kiedy to seria wydarzeń o znaczeniu globalnym nadeszła najwyraźniej znikąd. W tej kategorii forma zaangażowania mediów była mniej istotna – wyglądało na to, że wszyscy, od wielkich korporacji, które kontrolują szereg kanałów, po małe firmy z jednym gniazdem, źle odczytują takie kwestie, jak wybory prezydenckie w USA czy głosowanie nad Brexitem..

Jednocześnie zjawiska takie jak fałszywe wiadomości, które są dziś horrendalnie nadużywane przez szereg frakcji, stały się terminami domowymi, powoli opadając rodzajem mgły wojny na percepcję globalnej publiczności. Teraz, w 2017 roku, problemy branży mediów informacyjnych są boleśnie oczywiste i wyraźnie stanowią duży problem dla opinii publicznej.

Jednak presja wywierana na media zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz przyniosła nieoczekiwane pozytywne rezultaty. Jedną z nich jest inicjatywa wykorzystania tokenów blockchain ethereum, aby zakłócić sposób działania tej branży i zmienić ją na lepsze. Oto szczegóły tego projektu, a także badanie, do którego może doprowadzić branżę, jeśli odniesie sukces.

Cywilne inteligentne kontrakty

Człowiekiem stojącym za inicjatywą Civil jest Tom McGeveran, były członek rodziny Politico. Teraz McGeveran dołączył do projektu, którego celem jest zmiana sposobu, w jaki reporterzy pracują i współdziałają z publicznością. Civil, z siedzibą w Nowym Jorku, próbuje zakodować niektóre elementy łańcucha blokowego, a dokładniej ethereum, w funkcjach standardowego newsroomu.

Dzięki zastosowaniu funkcji inteligentnej umowy tokena funkcje te wpłynęłyby na więcej niż jeden dział mediów, próbując kształtować sposób pracy obiegu, sprzedaży reklam, subskrypcji i marketingu. To samo przybrałoby kształt jako seria samoczynnie wykonującego się kodu, który znajduje się na szczycie sieci ethereum. Ma to na celu wyeliminowanie pośredników w biurokracji medialnej.

Mają one drastyczny wpływ na zdolność dziennikarzy do pracy, a publiczność do uzyskiwania informacji, których szukają; usunięcie ich z równania byłoby bardzo korzystne dla wszystkich innych osób zaangażowanych w ten proces. W praktyce oznaczałoby to, że dziennikarzom i ich reportażom otwierają się lepsze alternatywy, podczas gdy opinia publiczna byłaby w stanie nagradzać historie, które ich najbardziej interesują, a także kierować przyszłą produkcją treści przez te same media..

Planowane ICO

Civil ma obecnie plany dotyczące wstępna oferta monet lub ICO jeszcze w tym roku i ma nadzieję, że w ten sposób osoby w tych samych spółkach medialnych będą miały ograniczony nadzór nad zadaniami kierowniczymi. Reszta decyzji byłaby tworzona w wyniku interakcji inteligentnych kontraktów, dziennikarzy i publiczności śledzącej ich pracę.

Korzystanie z kryptoekonomii jest jedynie sposobem na umożliwienie odbiorcom „wpisania się” w proces biurokracji związanej z wiadomościami i codziennego zarządzania. W ten sposób proces byłby zdecentralizowany, a jednocześnie byłby w stanie obniżyć koszty podstawowych usług. Publiczność byłaby w stanie zachęcić dziennikarzy do zbadania ich zainteresowań, a także zmniejszyć zdolność osób trzecich do mieszania się z ich własnymi programami, które często są sprzeczne z planami całej populacji.

Innym sposobem wyjaśnienia tej cechy Civic jest przedstawienie jej jako mechanizmu anty-lobbingowego, który ograniczy wpływ tych, którzy dysponują środkami pieniężnymi, na cykl informacyjny. Obecnie jest to jeden z głównych powodów, dla których zaufanie opinii publicznej do instytucji medialnych spadło w ostatnich latach tak słabo.

Potencjalne skutki cywilne

Jeśli projekt zakończy się sukcesem, zapewniłby przyszłym serwisom informacyjnym świetną opcję na rozpoczęcie działalności. Podobne do zalet walut cyfrowych, jeśli chodzi o zaciąganie pożyczek, kupowanie i sprzedawanie przedmiotów, a nawet hazard w kasynach online, blockchain ethereum może szybko i łatwo skonfigurować przepływ finansowania. Oszczędności na początkowych kosztach byłyby ogromne, podczas gdy później wymagania dotyczące utrzymania również zostałyby zmniejszone.

W połączeniu z ideą tworzenia treści, które są zarówno bardziej znaczące dla społeczności, jak i bardziej dochodowe dla organizacji informacyjnej, ogólny urok, jaki ma, jest jasny. Dodatkowym atutem, jaki można by uzyskać dzięki takiemu podejściu, jest pomysł zasiedlenia przestrzeni, która jest na ogół pomijana przez większe, mainstreamowe media..

W ten sposób do domeny mediów zostałby wprowadzony niemal niszowy proces ukierunkowanych możliwości. Inaczej niż wcześniej, kiedy ta sama nisza była kłopotliwa dla monetyzacji, tym razem pojawiłyby się w pełni rozwinięte sposoby zdobycia nie tylko funduszy potrzebnych do tego, aby projekty były rentowne, ale także stały się rentowne..


Nic dziwnego, że wiele postaci z branży medialnej wykazało zainteresowanie tym przedsięwzięciem, ale także zyskało ich poparcie dla dalszego rozwoju. Pokazuje to również, że Civil i jego podstawowa koncepcja mają swoich zwolenników wśród profesjonalistów, których platforma powinna w końcu pomóc.

Potencjalne problemy

Pierwszą i najbardziej zniechęcającą rzeczą w projekcie Civil i każdym podobnym przedsięwzięciu jest pierwsza oferta monet. W tej chwili jest to jeden z najczęściej używanych i nadużywanych sposobów, w jakie firmy próbują spieniężyć wzrost cen ethereum, a także sposób, w jaki mogą zdobyć kapitał poza zwykłymi procedurami finansowania.

Chociaż Civic jest jednym z tych rzadkich projektów, które faktycznie mają znaczący powód do zrobienia ICO, nadal może skończyć się dla nich katastrofą, jeśli większość tokenów zostanie przejęta przez kilka osób lub nawet firm. Miałoby to natychmiastowy negatywny wpływ na całą inicjatywę, ponieważ jest to bezpośrednie wykolejenie całego punktu jej decentralizacji.

Dlatego jego ICO musi być wyjątkowo dobrze zorganizowane i wykonane. Zamiast tego cała inicjatywa mogłaby zostać pokonana w swoim celu, zanim w ogóle dotarłaby do obywateli i dziennikarzy, których ma na celu wzmocnić.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector