Kraken BTC Exchange zaczyna przyjmować finansowanie Fiata w obliczu niepewności w całej branży

Dla każdego, kto zajmuje się handlem i wymianą walut cyfrowych, te czasy muszą być naprawdę dziwne. Z jednej strony BTC zyskuje na wartości w stosunku do tradycyjnych walut. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na tworzenie swoich cyfrowych portfeli i kupowanie bitcoinów, aby mogli uzyskać towary i usługi online, grać w pokera BTC i inne gry, i po prostu robią z nimi, co chcą.

Z drugiej strony giełdy BTC są albo pod kontrolą rządu, albo mogą same narzucać zasady, które mają bezpośredni wpływ na klientów. Tendencja ta jest szczególnie widoczna w Chinach, gdzie niedawna decyzja rządu praktycznie położyła kres krajowemu handlowi BTC. Z tego powodu czasy muszą być, jeśli nic innego, niepewne.

Ale nawet w tego typu klimacie cyfrowa wymiana walut zdecydowała się rozszerzyć swoją pierwotną ofertę, dodając obsługę przelewów bankowych dla dolarów amerykańskich, ale także wiele innych tradycyjnych walut wydawanych przez rząd. Przedmiotowa giełda to Kraken i dodatkowe szczegóły wciąż się pojawiają, ale kluczowe punkty pokazują, że będzie to ważne wydarzenie w społeczności BTC.

Uaktualnienie usługi

W e-mailu, który firma wysłała do swoich klientów, przedstawiono zakres ich decyzji. Zasadniczo giełda dodała obsługę wypłat za pomocą przelewów i depozytów, które obejmują USD, euro i funty brytyjskie.

Dla startupu w San Francisco, który działa krócej niż 7 lat, ta aktualizacja usług rozpocznie się praktycznie natychmiast, wraz z faktem, że opcja wypłaty zacznie działać 24 kwietnia. Innymi słowy, funkcje, które zaimplementowali, działają praktycznie od pierwszej chwili, co nie jest małym osiągnięciem na wymianę.

Dzięki temu giełda Kraken zostanie w pełni zintegrowana z globalnymi systemami finansowymi, które wykorzystują te waluty. Dodatkowo, dzięki ich usługom, każdy posiadający waluty cyfrowe, takie jak bitcoin, może posiadać płynny mechanizm, który może przenosić swoje fundusze do formatu cyfrowego lub z niego.

Dla wielu osób w świecie cyfrowej waluty i kryptowalut, którzy nie są programistami, jest to jedna z długo utrzymywanych ambicji. Teraz wygląda na to, że Kraken dostarcza dokładnie to każdemu ze swoich użytkowników.

Dziwne wyczucie czasu

Wielu analityków zastanawia się, dlaczego giełda Kraken wybrała ten moment na wprowadzenie tej ważnej zmiany w swojej ofercie. Niedawno Bitfinex, największa giełda na świecie pod względem wolumenu USD, zadeklarowała, że ​​nie jest w stanie przyjmować żadnych przelewów przychodzących ze względu na problemy bankowe..

Ta firma z siedzibą na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych była również wcześniej zaangażowana w sprawę sądową związaną z przelewami w USD wychodzącymi z Bitfinex do jej klientów. Jednak giełda wycofała pozew zaledwie tydzień później, co dla wielu było znamiennym sygnałem, że ich prawnicy postrzegali to jako coś, czego nie mogą łatwo wygrać..

Ale rzeczą, która jest naprawdę niepokojąca dla tak wielu traderów, jest fakt, że Bitfinex nie dostarczył żadnych szczegółów ani specyfikacji dotyczących tych problemów bankowych. Teraz, gdy przelewy bankowe się zatrzymały, wielu pamięta Mt. Gox załamuje się i zastanawiam się, czy ta sama alternatywa może pojawić się na rynkach bitcoinów w najbliższej przyszłości.

W tym samym oświadczeniu Bitfinex zwrócił uwagę, że współpracują z bankami w celu znalezienia rozwiązania, ale nie zapewniło to wielu osobom. Zamiast tego, teraz wszystkie oczy skierowane są na wymianę i to, co mogłoby się wydarzyć jako rozwiązanie tego kryzysu.

Ekosystem chińskiej wymiany

Dodatkowym czynnikiem, który sprawia, że ​​posunięcie Krakena jest tak odważne, jest fakt, że Giełdy w Chinach nadal przebywają w czyśćcu regulacyjnym, gdzie ich status nie jest jasny. Firmy i większość ich żywych funduszy znajduje się pod tym, co można opisać jedynie jako blokada. Za tym bank centralny kraju, Ludowy Bank Chin, próbuje dojść do porozumienia z giełdami w sprawie czynników nadzoru i przejrzystości, które będą egzekwowane.

W społeczności bitcoin panuje wyraźne odczucie, że giełdy przegrają tę bitwę i że jedynym problemem jest to, jak zły PBoC zdecyduje się wepchnąć swoich regulatorów do działalności handlowej. Kiedy tak się stanie, efekt tętnienia odbije się echem w globalnej społeczności bitcoinów.

Mogłoby to wywołać jeszcze więcej fal, gdyby miało miejsce w pobliżu dużego wydarzenia monetarnego w Chinach, na przykład serii dewaluacji, które miały miejsce w 2015 r. Ten połączony efekt mógłby wstrząsnąć siecią bitcoin w znaczący sposób i nikt nie byłby pewien, co by się stało. być końcowymi rezultatami, pomijając przypuszczenie, że nie będą one pozytywne.

Dlatego istnieje wiele różnych głosów wskazujących, że transakcje w domenie wymiany bitcoin wychodzą poza normę. To odchylenie można łatwo skorygować, ale obecnie wydaje się, że wysuwa się dalej.

Podstawowy problem regulacyjny

Istnieje silne poczucie, że wszystkie te kwestie są związane z problemem regulacji wymiany bitcoinów. Jak to często bywa w przypadku transakcji handlowych, wszelkie nieoczekiwane zmiany są akceptowane z połączeniem strachu, paniki i oportunistycznego myślenia. W tym przypadku brak określonego podejścia regulacyjnego przez poszczególne rządy tylko dodaje oliwy do ognia.

Chociaż obecnie istnieje wiele różnych typów rynków handlowych, zaczynając od Forex a przechodząc aż do zapasów groszowych, wszystkie z nich są objęte jedną lub drugą formą regulacji. Regulacje te są następnie powiązane w dość spójny system globalny. Chociaż systemy są dalekie od doskonałości, nadal zawierają pewne zapewnienia.

Teraz ci w ekosystemie bitcoinów mają sytuację, w której Kraken, jedna giełda, rozszerza swoje usługi, podczas gdy inna duża zamyka je z tajemniczych powodów. Jednocześnie cena BTC w stosunku do innych tradycyjnych walut nadal rośnie. W tego typu środowisku nic dziwnego, że właściciele i handlowcy bitcoinów są zmartwieni – najwyraźniej wszystko idzie i rzadko jest to dobre dla konfiguracji dowolnego systemu, w tym tej kryptowaluty.

Źródło: CoinDesk

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me