Kurs EUR / USD narusza kanał wzrostowy – codzienna szybka prognoza!

Plik EUR / USD para walutowa zamknęła się na poziomie 1,20724, po osiągnięciu maksimum na poziomie 1,21830 i minimum na poziomie 1,20620. Po wzroście przez dwie kolejne sesje, para EUR / USD spadła w piątek do sześciodniowego minimum, w związku z mocą szerokiego dolara amerykańskiego i rosnącymi rentownościami w USA. Bardziej ryzykowne waluty, takie jak EUR / USD, ucierpiały bardziej w obliczu rosnących obaw, że banki centralne będą musiały zaostrzyć wcześniej, niż wcześniej oczekiwano. Indeks dolara amerykańskiego (DXY) wzrósł do tygodniowego maksimum, na poziomie 90,468, we wczesnych europejskich godzinach handlu w piątek. Ze względu na siłę dolara amerykańskiego, w połączeniu ze słabością euro, która jest walutą ryzyka, na parze EUR / USD doszło w piątek do gwałtownego spadku cen..

W ostatnim czasie światowy rynek skupiał się wyłącznie na rentowności obligacji skarbowych, w szczególności na amerykańskich obligacjach skarbowych. Oczekiwania wzrostu inflacji zostały agresywnie odebrane przez rynki, ponieważ gospodarki odbudowują się dzięki niezwykle wysokiemu poziomowi bodźców fiskalnych i bardzo luźnej polityce pieniężnej. Rentowności 10-letnich obligacji skarbowych USA przekroczyły poziom 1,6 iw piątek były notowane na najwyższym poziomie od roku. To wzmocniło dolara amerykańskiego, powodując dalsze spadki cen EUR / USD.

Na froncie danych, o godzinie 12:00, pojawiły się niemieckie ceny importu, które wzrosły do ​​1,9%, wobec oczekiwanych 1,1%, co wsparło euro i ograniczyło dalsze straty na parze EUR / USD. O 12:45 opublikowano francuskie wydatki konsumenckie, wskazujące na spadek do -4,6%, wobec prognozowanych -3,5%, które obciążały euro i dodawały do ​​strat na parze EUR / USD. W lutym francuski Prelim CPI wyniósł -0,1% wobec prognozy -0,3%, wspierając euro i ograniczając spadek pary EUR / USD. We Francji przedlimitowy PKB za kwartał spadł do -1,4%, wobec oczekiwanego -1,35, obciążając euro i powodując dalszy spadek kursu pary EUR / USD. O godz. 13:00 przyszedł hiszpański Flash CPI za rok. Spadł do 0,0% wobec prognozowanych 0,6% i ważył euro, dodając tym samym straty na parze EUR / USD..

Ze strony amerykańskiej, o godzinie 18:30 czasu polskiego, indeks cen Core PCE za styczeń wyniósł 0,3%, wobec szacowanych 0,1%, wspierając dolara amerykańskiego i dodając do strat EUR / USD ceny. Bilans handlu towarami w styczniu wykazał deficyt na poziomie -83,7 mld wobec szacowanego -83,0 mld dolara amerykańskiego i ograniczający dalsze straty na EUR / USD. Dochód osobisty w styczniu wzrósł do 10,0%, wobec szacowanych 9,4%, co dało dolarowi impuls i zwiększyło presję spadkową na EUR / USD..

Wydatki osobiste spadły do ​​2,4% w styczniu, wobec szacowanych 2,6%, co ważyło na dolarach amerykańskich i pomogło EUR / USD odrobić część strat. Prelim Wholesale Inventories wzrósł do 1,3%, wobec szacowanych 0,3%, ważąc dolara amerykańskiego i ograniczając dalszy spadek kursu EUR / USD. O 19:45 pojawił się indeks Chicago PMI za luty, wskazujący na spadek do 59,5 wobec szacowanych 61,0, wywierając presję na dolara i ograniczając spadkową dynamikę kursu EUR / USD. O godz. 20:00 pojawił się zrewidowany nastrój konsumentów w JM za luty. Pozostał on zgodny z szacunkami na poziomie 76,8. Zrewidowane oczekiwania inflacyjne w JM również pozostały na niezmienionym poziomie 3,3%.

Co więcej, w piątek polityk Europejskiego Banku Centralnego Yannis Strournaras został pierwszym urzędnikiem EBC, który otwarcie wezwał do zwiększenia skupu obligacji EBC, starając się powstrzymać wzrost kosztów finansowania zewnętrznego. Powiedział, że doszło do nieuzasadnionego zacieśnienia rentowności obligacji i byłoby pożądane, aby EBC przyspieszył tempo zakupów PEPP, aby potwierdzić korzystne warunki finansowania w czasie pandemii. Komentarze Strournarasa wywarły większą presję na euro, przeciągając parę EUR / USD jeszcze bardziej w dół.

 

Codzienne poziomy techniczne

Wsparcie Odporność

1.2076 1.2098

1,2062 1,2106

1,2054 1,2120

Punkt obrotu: 1.2084


Kurs EUR / USD znajduje się na poziomie 1,2085, napotykając natychmiastowy opór na poziomie 1,2090, podczas gdy wsparcie pozostaje na poziomie 1,2060. Ponieważ EUR / USD utrzymuje się poniżej 50 EMA, możemy zauważyć kontynuację trendu sprzedaży na parze EUR / USD do 1,2060, a poniżej tego, następny cel może wynosić 1,2020. Powodzenia!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector