Logika kryjąca się za obiecującymi nowymi przedsięwzięciami wydobywczymi bitcoinów

Mimo że bitcoin miał niesamowity rok, jeśli chodzi o zdobywanie nagłówków gazet, część jego ekosystemu pozostaje na obrzeżach powszechnej świadomości. W miarę jak bicie rekordów trwa lub jest spowalniane przez punkty oporu, ale wciąż rośnie, użytkownicy i szersza opinia publiczna nadal nie są świadomi procesu, który pozwala na to wszystko – wydobywanie kryptowalut.

Dzisiaj, podobnie jak w momencie, gdy sieć bitcoin P2P została umieszczona online, wydobywanie bitcoinów jest głównym powodem, dla którego może ona nadal funkcjonować. W pewnym momencie, zanim trudność wydobycia dotarła tam, gdzie jest dzisiaj, wydobycie było jednym z głównych powodów, dla których ktokolwiek zainteresował się kryptowalutą.

Teraz, z milionami nowych inwestorów bitcoinowych, głównym obliczem BTC jest handel i jego cena. Jednak kopalnie to wciąż ta sama rzecz, która zasila całą sieć. Pomimo tej oczywistej prawdy, wielu nie jest jasnych, jakie możliwości biznesowe ma obecnie wydobycie. Aby uprościć tę samą zagadkę, oto kilka podstawowych faktów na temat nowych i nadchodzących przedsięwzięć związanych z wydobyciem bitcoinów.

Nowa europejska kopalnia

GMO Internet, japońska firma ogłosiła niedawno, że uruchamia nowe przedsięwzięcie wydobywcze kryptowaluty. Ta sama firma została założona w Japonii na początku lat 90. i weszła na domenę kryptowalut w maju tego roku. Późne pojawienie się waluty cyfrowej było najprawdopodobniej pobudzone decyzją Japonii o uznaniu BTC jako środka płatniczego w tym kraju.

Teraz ta sama firma, która oferuje szereg usług cyfrowych, takich jak hosting, zdecydowała się rozszerzyć swoje portfolio o operacje wydobywcze. Przewiduje się, że rowy wydobywcze zostaną uruchomione w pierwszej połowie 2018 r. Co ciekawe, spółka nie określiła jeszcze, w jakim kraju w Europie będzie zlokalizowana kopalnia, ale zapowiedziała, że ​​będzie zasilana z hydroelektrycznych i geotermalnych odnawialnych źródeł energii. Firma podała również, że obiekt będzie zlokalizowany w „Europie Północnej”.

Oznacza to, że miejsca takie jak Islandia i Szwecja wydają się być najbardziej prawdopodobnymi wyborami, zwłaszcza że były już popularnym miejscem wydobycia. Ta sama zaleta wynika z połączenia naturalnie zimnej pogody z powodu koła podbiegunowego i szeregu źródeł energii. Pod tym względem źródła geotermalne stanowią zaletę, której nie podziela wiele innych krajów europejskich na taką skalę.

Specyfikacje zakładu GMO

GMO stwierdziło, że ich nowy obiekt wydobywczy będzie generował 500 petahasów na sekundę (PH / s). W tej chwili szybkość mieszania sieci BTC wynosi około 5,6 eksahashów na sekundę (EH / s). Oprócz imponującej specyfikacji obiektu, jest też fakt, że GMO jest znaną firmą notowaną na giełdzie..

Okazało się również, że planuje zbadać i opracować specjalistyczne chipy półprzewodnikowe do celów górniczych, które wykorzystywałyby technologię procesową 7 nm. GMO ma partnera w tym przedsięwzięciu, ale jak dotąd nie zostało to ujawnione z nazwy. Firma planuje rozwinąć usługę wydobywczą i zaoferować ją publicznie, umożliwiając użytkownikom przydzielanie mocy hashowania w chmurze w celu zarabiania cyfrowej waluty.

W przypadku swojej nowej kopalni GMO chce ją wykorzystać do wsparcia prowadzonej przez siebie giełdy kryptowalut. Działałoby to poprzez przydzielanie wydobytych monet na giełdę, na której zapewniałyby jej płynność.

Wreszcie, w imponującej gamie projektów kryptowalut, GMO również niedawno utworzyło projekt tantiem oparty na łańcuchu blokowym. Takie kompleksowe podejście do rynku walut cyfrowych pokazuje, że firma planuje zainwestować w te przedsięwzięcia w nadchodzących latach.

Wejście do branży wydobywczej

Wkroczenie do operacji wydobywczej jako inwestycja BTC prawdopodobnie wydaje się głupim przedsięwzięciem dla większości inwestorów i firm. Trudność w wydobywaniu nowych monet stale rośnie, podczas gdy platformy wydobywcze nie nadążają za swoimi własnymi postępami. Jednak GMO pokazuje, że nie musi tak być.

Zamiast tego potrzebna jest dokładna ocena środowiska fizycznego, finansowego i technicznego, aby zapewnić każdemu potencjalnemu operatorowi kopalni najbardziej efektywne rozwiązanie. Nowa kopalnia GMO obejmuje wszystkie swoje bazy w bardzo uproszczony sposób. Uwzględnia ona warunki pogodowe, w których naturalnie zimne powietrze może być wykorzystywane do chłodzenia platform górniczych, które mają tendencję do regularnego przegrzewania się. Następnie bierze pod uwagę również dostęp danego kraju do energii, gdzie północne narody Europy mają mnóstwo odnawialnych źródeł energii.

Na koniec firma poważnie zbadała również kwestię wykorzystania wydobytych monet i tego, co z nimi zrobić. Tutaj ich poprzednie przedsięwzięcie polegające na cyfrowej wymianie walut będzie doskonale komponowało się z kopalnią, zapewniając jej bezpośrednie wsparcie w pozyskiwaniu tych samych monet. Te same monety zostaną wprowadzone do obiegu, gdzie posiadacze monet będą mogli ich używać uprawiać hazard online, kupować towary i usługi lub po prostu w nie inwestować.

Tym samym GMO pokazało, że faktyczna lokalizacja z punktu widzenia lokalnej ekonomii nie odgrywa kluczowej roli. Zarówno Szwecja, jak i Islandia nie są liderami w produkcji i wielu innych branżach ze względu na koszty pracy i nieruchomości.

Ale kopalnia waluty cyfrowej nie cierpi z powodu żadnego z tych niepowodzeń. Siła robocza potrzebna do tego jest minimalna, podczas gdy nieruchomości, na których się znajduje, prawdopodobnie oddalają się od obszarów zaludnionych. Oznacza to, że jego koszty nie będą tak wysokie, jak w przypadku lokalizacji komercyjnych bliżej większych skupisk ludności. W ten sposób, strzelając do najważniejszych aspektów wydobycia, GMO zdołało stworzyć bardzo obiecujący biznesplan.

Ogólne korzyści

Jak stwierdzono, dotyczy to kwestii, czy bitcoin i inne waluty cyfrowe to bańka, ich centra haszujące reprezentują ich podstawową wartość fizyczną. Dlatego zakładanie nowych kopalni to dobra wiadomość dla każdego, kto zajmuje się rozwojem kryptowalut, aplikacjami i handlem..

Postępując zgodnie z procesem zwiększania efektywności na każdym etapie procesu, można i należy zakładać nowe kopalnie. Przy wsparciu reszty społeczności deweloperów potencjalni górnicy mogliby wzmocnić sieci walut cyfrowych, jednocześnie generując dla siebie spory zysk.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me