Miejsce Bitcoina w przyszłości Wietnamu

Bitcoin, podobnie jak większość innych kryptowalut, jest czymś, co bardzo ciąży na umysłach regulatorów i ekonomistów krajów rozwiniętych. Jako środek płatniczy i ogólna wartość pieniężna, która nie jest oparta na krajowych walutach fiducjarnych, koncepcja ta była w stanie radykalnie zmienić sposób, w jaki transakcje, ale także takie rzeczy, jak inwestycje BTC, funkcjonują na całym świecie..

Jednak w przeważającej części koncepcja bitcoin jest związana głównie z krajami tak zwanego „pierwszego świata” lub rozwiniętymi krajami na całym świecie. Jeśli chodzi o kraje, które się rozwijają i te, które są nadal nierozwinięte (poza funkcją przekazu walut cyfrowych), wiele osób postrzega te same kraje jako będące poza pętlą kryptowalut.

Nie jest to jednak ustalona zasada i istnieje wiele przykładów, które pokazują inny obraz. Niedawno do walki wkroczył Wietnam jako jeden z tych państw z chęcią zalegalizowania i uznania BTC w kraju. Może to mieć znaczący wpływ nie tylko na walutę cyfrową, ale także na ten sam kraj i region Azji Południowo-Wschodniej.

Plan Hanoi 2018

Wiadomości płynące z Wietnamu pochodziły z najwyższego urzędu w kraju – premiera. Zgodnie z oświadczeniem, kraj ma teraz zatwierdzony plan formalnego uznawania bitcoinów jako formy ważnej płatności. Plan przewiduje, że rozpoznanie to nastąpi do 2018 r., Co oznacza okno czasowe około 18 miesięcy, w zależności od interpretacji daty końcowej..

Premier Wietnamu Nguyen Xuan Phuc powierzył bankowi centralnemu tego kraju zadanie stworzenia odpowiednich ram prawnych. Wietnamskie Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego i Ministerstwo Finansów mają dołączyć do tego samego procesu.

Na razie ujawniono, że pierwszym krokiem tego procesu będzie międzyrządowa ocena tego, jak należy podejść do tego samego procesu. Musi zostać zakończona do sierpnia 2018 r., Po czym zostaną wykonane ramy legalizacji.

Opodatkowanie

Gdy przygotowywany jest dokument dotyczący legalizacji, urzędnicy Wietnamu będą mieli dodatkowe zadanie – ustalenie opodatkowania kryptowalut. Odbywająca się równolegle z legalizacją kwestia podatkowa ma zostać rozwiązana do czerwca 2019 roku.

Oznacza to, że do 2020 roku Wietnam planuje mieć zarówno system prawny do korzystania z kryptowalut (przynajmniej BTC), jak i sposób opodatkowania tego samego ekosystemu. Ten ambitny plan nie jest bynajmniej niemożliwy dla wielkiego narodu azjatyckiego.

Jednocześnie sygnalizuje dużą zmianę w podejściu Wietnamu do kryptowalut. W 2014 roku jego rząd stwierdził, że konsumenci muszą być świadomi ryzyka związanego z walutami cyfrowymi. Ale w tym samym czasie jego bank centralny najwyraźniej pracował nad jakimś planem przyjęcia. Na razie wygląda na to, że ten sam plan jest w pełni realizowany.

Trudna historia

Ze wszystkich narodów świata, które walczyły o swoją niezależność od potęgi kolonialnej, niewiele z nich miało tak straszną niedawną historię jak Wietnam. Wcześniej znany jako Indochiny, toczył zaciekłą wojnę w latach pięćdziesiątych, aby uzyskać niepodległość od Francji. Ale to nie było nigdzie w skali tego, co miało nadejść w postaci wojny domowej, która podzieliła kraj na pół, zderzając północ z południem.

W konflikcie, który pełnił rolę zastępstwa animozji zimnowojennych, naród Wietnamu został całkowicie zdewastowany milionami zabitych, ale także doprowadził do wyraźnego zwycięstwa komunistycznej Północy, która zjednoczyła kraj i stała się jednym z najważniejszych regionalnych. graczy, choć zawsze z mniej niż wybitnej roli.

W dziesięcioleciach po wojnie w Wietnamie kraj walczył o wyzwolenie Kambodży spod władzy Czerwonych Khmerów i przeciwko sąsiednim Chinom, przez cały czas prowadząc do zniszczenia i śmierci walczącego narodu. Można argumentować, że dopiero po końcu lat 80. i upadku Układu Warszawskiego na Wietnam zapanował pozór pokoju..


Jednak, jak pokazała czasami historia, trudności i przeciwności mogą przynieść spektakularną zdolność do odbudowy i zmiany. W przypadku Wietnamu podobne siły działały w poprzednich dziesięcioleciach, a teraz wygląda na to, że inny naród próbuje dołączyć do klubu Asian Tiger.

Zmieniać czasy

Po złożonej izolacji geopolitycznej i wielu konfliktach, zarówno dużych, jak i małych, z początkiem XXI wieku strona zaczęła się zmieniać na temat Wietnamu. W tym momencie naród nawiązał stosunki dyplomatyczne z każdym innym krajem świata i rozpoczął program rozwoju gospodarczego.

Od tego czasu Wietnam ma jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek na świecie. Było to częściowo spowodowane ogólnym stanem trudności przemysłowych i gospodarczych, gdzie budowanie było łatwiejsze z powodu katastrofalnego wzrostu, jaki miał wcześniej Wietnam.

Cykl ulepszeń i rozwoju trwa, szczególnie dzięki geografii kraju – w zasadzie otaczają go silne przemysłowe ośrodki produkcyjne, głównie Chiny, ale także inne narody Dalekiego Wschodu. Budowanie w kierunku tego samego celu wydaje się logiczną opcją dla każdego rozwoju, którego może poszukiwać Wietnam.

Cyfrowa przyszłość

Jednak fakt, że Wietnam ma zamiar uczynić bitcoin prawnym odpowiednikiem jakiejkolwiek innej waluty fiducjarnej, pokazuje inną ścieżkę myślenia. W przyszłym Wietnamie możliwość generowania miejsc pracy i przychodów związanych z walutami cyfrowymi wydaje się mądrym pomysłem. Dziś miliony używają Bitcoin do hazardu online, zdobywaj pożyczki, sprzedawaj i kupuj rzeczy online i rób znacznie więcej.

Osiągnięcie pozycji, w której Wietnam mógłby wykorzystać swój potencjał intelektualny zamiast czysto manualnego, jest fantastyczną opcją dla narodu regionalnego, nie tylko dla Hanoi. To samo lepiej przygotowałoby Wietnam na przyszłość, w której produkcja zostanie zakłócona, podobnie jak większość tradycyjnych gałęzi przemysłu.

Posiadanie bitcoina jako legalnej waluty wydaje się więcej niż rozsądne, zwłaszcza, że ​​wiele krajów w szerszym regionie będzie nadal używać waluty cyfrowe wyłącznie za pośrednictwem programów humanitarnych. Jeśli Wietnam dojdzie do legalizacji BTC w planowanych ramach czasowych, jest prawie pewne, że bardzo pomogłoby mu to w osiągnięciu wysokiego poziomu wzrostu w następnej dekadzie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector