Miliarder Mike Novogratz jest wciąż długi na Bitcoinie

Inwestor miliarder Mike Novogratz obstawia, że ​​giełda wkrótce spadnie. Co ważniejsze, opiera się na Bitcoinie i pozostaje długo, co oznacza, że ​​uważa, że ​​jest dużo miejsca dla cena wzrośnie. Novogratz mówi, że powodem tego jest to, że coraz częściej spotyka się z cyfrowymi walutami w Stanach Zjednoczonych i Europie. Co ważniejsze, obserwuje również coraz więcej zamożnych osób fizycznych, funduszy hedgingowych i instytucji niż kiedykolwiek wcześniej.

Novogratz jest w obozie z wieloma innymi inwestorami, którzy się z nim zgadzają. Oprócz faktu, że pandemia koronawirusa ma mocną kontrolę na giełdzie, a rządy na całym świecie wydają biliony dolarów w pakietach stymulacyjnych i pomocy finansowej, aby wesprzeć duże i małe firmy, kolejnym wydarzeniem o połowę Bitcoina jest za około miesiąc. Oznacza to, że nowa podaż bitcoinów wchodząca do obiegu ponownie dosłownie zmniejszy się o połowę.

Dlaczego warto grać długo na Bitcoinie?

Novogratz uważa, że ​​jak każdy inny środek przechowywania wartości, aby cena Bitcoina nadal rosła, ludzie muszą zgodzić się, że ma on wartość. W tradycyjnej gospodarce wspieranej pieniądzem fiducjarnym kontrolowanym przez rządy, pieniądz papierowy jest uważany jedynie za prawny środek płatniczy. W rzeczywistości słowo fiat pochodzi od łacińskiego terminu, który w luźnym tłumaczeniu oznacza „zgodzić się”. Oznacza to, że z fundamentalnej perspektywy pieniądz papierowy ma wartość tylko dlatego, że rządy nieustannie się z tym zgadzają. Mimo że w głównych mediach ludzie będą wierzyć, że wszystko opiera się na ropie, złocie lub jakimś innym towarze, prawda jest taka, że ​​wszystko opiera się na globalnym porozumieniu.

Poświęć chwilę, aby umieścić to w kontekście Bitcoina jako magazynu wartości. Bitcoin jest kontrolowany przez publiczną księgę, która jest chroniona przez sieć węzłów / komputerów należących do poszczególnych uczestników. Każdy może wziąć udział i nie ma potrzeby, aby rząd nadzorował prawną umowę, która czyni ją uczciwą grą. Sami ludzie mają kontrolę.

Oznacza to, że jedynym sposobem, aby udowodnić, że Bitcoin jest środkiem przechowywania wartości, jest dobrowolne zawarcie takiej umowy przez ludzi. Nie tyle z legalną umową, ale z ich chęcią przyjęcia kryptowaluty i faktycznego jej używania.

Najważniejsze jest to, że Novogratz uważa, że ​​jest znacznie więcej miejsca na rozwój i coraz więcej osób będzie nadal przyjmować kryptowaluty. Wyraźnie uważa, że ​​pandemia koronawirusa i otaczająca ją sytuacja gospodarcza pomogą pobudzić tę adopcję w dłuższej perspektywie.

Dlaczego więc skracać giełdę?

Weź pod uwagę, że w połowie marca, mniej więcej w tym samym czasie, gdy cena Bitcoina spadła do prawie 3000 USD, S&P 500 spadł z 3000 punktów do prawie 2000 punktów w stosunkowo krótkim czasie. S&P 500 jest zasadniczo indeksem, który łączy ze sobą ceny akcji 500 największych najbogatszych firm na świecie. Łączna wartość spółek wymienionych w tym indeksie jest warta od 25 do 30 bilionów dolarów w dowolnym momencie. Przy takiej wycenie łatwo zrozumieć, dlaczego S&P 500 i inne indeksy są analizowane zarówno przez ekonomistów, jak i ekspertów inwestujących, próbując określić, kiedy nastąpi kolejna recesja, a nawet depresja.

Nie tylko to, ale kiedy władze scentralizowane rządy, takie jak prezydent Donald Trump, widzą, że bogate korporacje wkrótce stracą duże pieniądze, dążą do stymulowania gospodarki bilionami dolarów w wyprodukowanym bogactwie.

Novogratz i wielu innych inwestorów wie, że tak długo, jak ludzie tracą pracę w rekordowych ilościach, domek z kart w końcu znów musi się zawalić. Za każdym razem, gdy załamuje się gospodarka, skrócenie rynku pozwala sprytnym, zamożnym ludziom, takim jak Novogratz, zarabiać na spadku. W końcu o to właśnie chodzi w krótkiej sprzedaży.

Blockchain to srebrna podszewka

Jak każda inna decyzja inwestycyjna, wybór Novogratza wiąże się z wyliczonym ryzykiem. Ale biorąc pod uwagę, że wśród najbogatszych ludzi na świecie jest jednym z najwcześniejszych użytkowników kryptowalut i posiada znaczną część swojej wartości netto w różnych projektach, można śmiało powiedzieć, że Novogratz wierzy, że blockchain będzie korzystać z obecnego stanu gospodarki przez lata. i nadchodzące lata. To oczywiście oznacza, że ​​cena Bitcoina prawdopodobnie wzrośnie w dłuższej perspektywie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector