Najwyższy poziom ropy od roku – napięcia na Bliskim Wschodzie!

Podczas poniedziałkowej azjatyckiej sesji handlowej WTI Ceny ropy naftowej zdołały przedłużyć dobrą passę z zeszłego tygodnia, osiągając najwyższy poziom od ponad roku, znacznie powyżej średniego poziomu 60,00 USD, głównie z powodu obaw przed wzmożonymi napięciami na Bliskim Wschodzie. Te obawy pojawiły się po tym, jak koalicja prowadzona przez Arabię ​​Saudyjską walcząca w Jemenie powiedziała, że ​​przechwyciła naładowany materiałami wybuchowymi dron wystrzelony przez sojuszniczą irańską grupę Huti..

Tymczasem bycze nastawienie otaczające ceny ropy naftowej można również przypisać nadziejom na większą stymulację USA i złagodzenie blokad koronawirusa, co pomogło rynkowi utrzymać nastroje na rynku i przyczyniło się do wzrostu cen ropy. Ceny ropy naftowej zyskały dodatkowe wsparcie ze strony słabszego dolara amerykańskiego, ponieważ cena ropy jest odwrotnie proporcjonalna do ceny dolara amerykańskiego. Innym czynnikiem, który może również wspierać nastroje naftowe, mogą być cięcia wydobycia, na które ostatnio zgodzili się inni członkowie Organizacji Krajów Eksporterów Ropy Naftowej (OPEC) i ich sojusznicy.

Z drugiej strony, świeże blokady w Nowej Zelandii i Australii oraz obawy przed ponowną infekcją wyrażone przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) mogą być postrzegane jako główny czynnik niedźwiedzi, który powstrzymał wszelkie dodatkowe zyski w ceny ropy naftowej. W chwili pisania tego tekstu cena ropy WTI Crude Oil wynosiła 60,88 i konsolidowała się w przedziale od 60,01 do 60,95. Patrząc w przyszłość, inwestorzy wydają się ostrożni, umieszczając jakiekolwiek mocne pozycje w czasie świąt w Chinach i USA oraz przy braku jakichkolwiek ważnych danych / wydarzeń.

Nastroje rynkowe utrzymały pozytywne wyniki w zeszłym tygodniu i pozostają pozytywne w ciągu dnia, w obliczu niedawnego optymizmu dotyczącego pakietu pomocy na koronawirusa (COVID-19) i szczepionek. Zgodnie z najnowszym raportem prezydent USA Joe Biden jest gotowy wstrzyknąć bodźce w wysokości 1,9 biliona dolarów, mimo że Republikanie wciąż przeszkadzają na drodze do tak oczekiwanej ulgi. Niedawne słabe dane o zatrudnieniu w USA, w połączeniu z obawami o dalsze osłabienie rynku pracy, zwiększyły popyt na długo oczekiwany pakiet pomocowy. Oprócz tego udane szczepienie ponad 15 milionów Brytyjczyków i ponowne wezwania do złagodzenia blokad spowodowanych przez wirusy również odgrywają ważną rolę we wspieraniu nastrojów rynkowych. Oprócz tego w USA i Chinach spadła liczba przypadków wirusów po wzroście liczby podawanych szczepionek..

Oprócz tego pozytywne wyniki rynkowe można przypisać również optymistycznemu wzrostowi PKB w Japonii, który budził nadzieje na ożywienie gospodarcze. Na froncie danych, dane QoQ przekroczyły prognozy 2,3%, osiągając 3,0%. Dane pozostały w tyle za konsensusem rynkowym na poziomie 1,0% r / r, osiągając zaledwie 0,2%.

Poprawa nastrojów na rynku spowodowała, że ​​dolar amerykański nie zdołał zatrzymać passy spadków z poprzedniej sesji, pozostając w ciągu dnia kwaśny, ponieważ popyt na bezpieczne aktywa jest wciąż niski w obliczu nadziei na szybszą Ożywienie gospodarcze USA po pandemii COVID-19 i postęp w kierunku uzgodnienia pakietu bodźców fiskalnych USA. Jednak straty na dolarach amerykańskich pomogły ropie utrzymać się na rynku, ponieważ cena ropy jest odwrotnie proporcjonalna do ceny dolara amerykańskiego. Indeks dolara amerykańskiego, który śledzi dolara w stosunku do grupy innych walut, wyniósł 90,427 – blisko najniższego poziomu z zeszłego tygodnia wynoszącego 90,249, poziomu, którego nie widziano od 27 stycznia.

Ceny ropy naftowej wzrosły dodatkowo za ocean po tym, jak główni producenci ropy, tacy jak Arabia Saudyjska, obiecali zmniejszyć produkcję ropy zgodnie ze swoimi zobowiązaniami. Warto przypomnieć, że ceny ropy odbiły się w ostatnich tygodniach, gdyż dostawy kurczą się, głównie z powodu cięć produkcji przez Organizację Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) i producentów sojuszniczych z grupy OPEC.+.

Co więcej, wzrost cen ropy naftowej został jeszcze bardziej wzmocniony po tym, jak koalicja prowadzona przez Arabię ​​Saudyjską walcząca w Jemenie twierdziła, że ​​przechwyciła drona załadowanego materiałami wybuchowymi, wystrzelonego przez sojuszniczą irańską grupę Huti, co ostatecznie wzbudziło obawy o nowe napięcia na Bliskim Wschodzie. , co przyczyniło się do wzrostu cen ropy naftowej.

Tymczasem odnowione środki blokujące w Nowej Zelandii i Australii, w połączeniu z negatywnym oświadczeniem WHO, powołującym się na obawy przed ponownym zakażeniem szczepami wirusa, mogą być postrzegane jako główny czynnik niedźwiedzi, który powstrzymał wszelkie dodatkowe zyski w ceny ropy naftowej. Napięcia geopolityczne między Chinami a światem zachodnim mogą również ograniczać dalsze wzrosty cen ropy.

W przypadku braku jakichkolwiek ważnych danych / wydarzeń w ciągu dnia, traderzy rynkowi będą mieć oko na rozwój sagi koronawirusa. Święta w Chinach i USA oraz brak jakichkolwiek ważnych danych / wydarzeń ograniczą wszelkie natychmiastowe ruchy na tym towarze. Powodzenia!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map