Niedźwiedzie nastawienie dominuje na ropie naftowej – eskalacja koronawirusa waży!

Podczas wtorkowej azjatyckiej sesji giełdowej WTI Ceny ropy naftowej nie zdołały powstrzymać ich wczesnego niedźwiedzia nastawienia, pozostając na niskim poziomie wokół poziomu 52,5 dolara, ponieważ blokady wywołane przez COVID-19 utrzymują się na całym świecie, co zwiększa obawy dotyczące popytu na paliwo i przyczynia się do niewielkich strat ropy. Oprócz tego straty na ropie można również przypisać ponownym obawom o sprzedaż paliw w Indiach, które w 2020 roku były trzecim co do wielkości importerem ropy na świecie. Jednak w styczniu import spadł w porównaniu z grudniem. Tymczasem powolne wprowadzanie szczepionek również budzi obawy, że odbudowa popytu na paliwo pozostanie trudna. Było to postrzegane jako kolejny czynnik, który utrzymywał ceny ropy pod presją.

Z drugiej strony, utrzymująca się na szeroką skalę słabość dolara amerykańskiego pomaga ograniczyć głębsze straty na wyższych cenach ropy naftowej, ponieważ cena ropy jest odwrotnie proporcjonalna do ceny dolara. Jednak straty na dolarach amerykańskich były głównie spowodowane ostrożnymi nastrojami przed inauguracją rządu Joe Bidena i obawami dotyczącymi koronawirusa (COVID-19). Tymczasem oczekiwania na rekordowo niskie stopy procentowe również powodują presję na dolara. Po drugiej stronie Atlantyku dobre dane gospodarcze Chin dodatkowo wsparły ceny ropy naftowej, ograniczając ich wzrost. W tej chwili cena ropy naftowej wynosi 52,28 USD i konsoliduje się w przedziale od 52,17 do 52,49..

Inwestorzy nadal są zaniepokojeni wpływem nowego szczepu COVID-19 na globalne ożywienie gospodarcze. Zgodnie z najnowszym raportem w Chinach odnotowano wzrost o 9 nowych przypadków zakażenia COVID-19, podczas gdy liczba osób hospitalizowanych z powodu COVID-19 była wyższa drugiego dnia i wyniosła 25 584, co jest najwyższym wskaźnikiem od miesiąca. Oprócz tego ograniczenia spowodowane przez wirusy w Wielkiej Brytanii, Japonii i Stanach Zjednoczonych obciążają gospodarki i nasilają obawy o popyt na paliwo..

Poza tym niedźwiedzie ceny ropy naftowej mogą wiązać się również z obawami o spadek sprzedaży paliw w Indiach. Warto wspomnieć, że kraj ten był trzecim co do wielkości importerem ropy naftowej na świecie w 2020 r., Ale liczby te spadły w styczniu w porównaniu z grudniem. Tymczasem powolne wprowadzanie szczepionek również budzi obawy, że odbudowa popytu pozostanie trudna.

Pomimo tych negatywnych obaw, nastrojom rynkowym udało się zatrzymać negatywne wyniki poprzedniego dnia, migające na zielono w ciągu dnia, gdy rynki przygotowują się na ciepłe przyjęcie powitalne dla prezydenta elekta USA Joe Bidena i firmy, prawdopodobnie z powodu jego cele pomocy fiskalnej. Oczekuje się, że Joe Biden i jego urzędnicy wstrzykną do gospodarki obiecany pakiet pomocy w postaci kovidu w wysokości 1,9 biliona dolarów. Inwestorzy będą zwracać uwagę na komentarze nominowanej do ministerstwa skarbu Janet Yellen na temat amerykańskich środków stymulacyjnych. Optymistyczny plan Bidena wymaga zatwierdzenia przez Senat i to właśnie tam członek jego zespołu, Janet Yellen, odegra dużą rolę; z jej ostatnich notatek, przygotowanych na dzisiejsze przemówienie Senatu, wynika, że ​​opowiada się za ogromnym pakietem pomocy, biorąc pod uwagę rekordowo niskie stopy procentowe.

Najnowsze optymistyczne dane z Chin zza oceanu również odegrały ważną rolę w poprawie nastrojów rynkowych. Pozytywny ton panujący wokół nastrojów rynkowych sprzyja ropie ze względu na słabość dolara. Z danych wynika, że ​​produkcja rafinerii wzrosła o 3%, do nowego rekordu w 2020 roku. Dane opublikowane w poniedziałek przez GUS pokazały również, że produkcja przemysłowa wzrosła w grudniu o 7,3% rok do roku. W IV kwartale PKB wzrósł o 6,5% rok do roku i 2,6% kwartał do kwartału. Te optymistyczne dane wskazują, że Chiny były również jedyną główną gospodarką, która uniknęła recesji w 2020 r., Podczas gdy wiele krajów nadal walczy o kontrolę rozprzestrzeniania się COVID-19..

W wyniku nastrojów związanych z ryzykiem, dolar amerykański nie zyskał żadnej pozytywnej trakcji, pozostając w ciągu dnia niedźwiedzi. Tymczasem straty na dolara zostały dodatkowo wzmocnione przez ostrożne nastroje poprzedzające inaugurację rządu Joe Bidena i problemy z koronawirusem (COVID-19). Straty dolara amerykańskiego są kluczowym czynnikiem, który pomógł ograniczyć dalsze spadki cen ropy ze względu na odwrotną zależność między cenami ropy a ceną dolara amerykańskiego. Do godziny 23:03 ET (04:03 GMT), indeks dolara amerykańskiego, który śledzi dolara względem szeregu innych walut, spadł o 0,11%, do 90,653.

Patrząc w przyszłość, inwestorzy rynkowi będą zwracać uwagę na kluczowe przemówienia Yellen, Biden i EBC. Tymczasem wszelkie dalsze wskazówki dotyczące pakietu stymulacyjnego i oczywiście aktualizacje dotyczące koronawirusa, które będą ozdabiać kalendarz w ciągu najbliższych dni, mogą przyspieszyć wzrost tego towaru. Oczywiście zwykłe katalizatory ryzyka, takie jak geopolityka i nieszczęścia związane z COVID-19, będą nadal wpływać na rynek. Powodzenia!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector