Niepewność wyborcza w USA wstrząsa rynkami

Gracze rynkowi stoją na krawędzi swoich miejsc, z niepokojem oczekując na wyniki wyborów prezydenckich w USA. Uważa się, że szanse Hillary Clinton na zwycięstwo we wtorek wynoszą około 90 procent. FBI oświadczyło w niedzielę, że nie postawiono by jej żadnych zarzutów, gdyby korzystała z prywatnego serwera poczty elektronicznej do zadań rządowych (jak to rzekomo). To znacznie wzmocniło dolara amerykańskiego, a także spowodowało agresywny wzrost cen akcji w związku ze wzrostem apetytu na ryzyko. Na tej informacji skorzystał również dolar kanadyjski i dolar australijski (głównych walut), które w poniedziałek i wtorek były jeszcze silniejsze niż dolar amerykański. Funt brytyjski, euro, frank szwajcarski i jen japoński – wszystkie gwałtownie spadły w stosunku do dolara w poniedziałek i nadal spadały we wtorek.

 

Ostateczne wyniki mają być transmitowane w telewizji około godziny 04:00 GMT w środę rano. Oczekuje się, że pierwsze sondaże wyjściowe zostaną opublikowane o godzinie 00:00 GMT. To jest projekcja tego, czego można się spodziewać po wyborach.

 

Na rynku walutowym odbyły się dziś przyzwoite działania. Dolar australijski zachowywał się wyjątkowo dobrze, a dolar kanadyjski również był pod wrażeniem. Kiedy jestem zajęty pisaniem tego artykułu, dolar amerykański zwraca część zysków, które zgromadził od weekendu. Spójrzmy na kilka wykresów:

 

AUD / USD

 

Wykres dzienny AUD / USD

 

W końcu para wyrwała się z klina, w którym była złapana przez tak długi czas. Para nie pokonała jeszcze wszystkich ostatnich ważnych huśtawek, ale zdecydowanie jest w zasięgu ręki, aby gracze z rynku hossy mogli je wkrótce wyeliminować. Obecny wzrostowy moment na tej parze jest imponujący, a jeśli Hillary Clinton odejdzie ze zwycięstwem, ta para może jeszcze bardziej wzmocnić się. Dolar australijski jest walutą wrażliwą na ryzyko, a otoczenie związane z ryzykiem sprzyja sile dolara australijskiego. Nietrudno dostrzec silny wzrost na tym wykresie godzinowym AUD / USD:

 

Wykres godzinowy AUD / USD

 


Zwróć uwagę na ostry kąt wznoszenia się ostatnich sześciu świec.

 

Jeśli handlujesz wyborami, musisz być również przygotowany na zwycięstwo kandydata Republikanów, Donalda Trumpa. Jego szansa na pokonanie Hillary Clinton jest niewielka, ale jest możliwa. Musisz mieć świadomość, że zwycięstwo Trumpa ogromnie wstrząsnęłoby rynkami, a zmienność byłaby ogromna.

 

USD / JPY

 

Wykres dzienny USD / JPY

 

To ważna ważna para, którą należy obserwować przez następne 48 godzin. Na kurs USD / JPY duży wpływ ma również sentyment do ryzyka, zwłaszcza że japoński jen jest tak ważną bezpieczną przystanią. Kiedy inwestorzy się boją, często uciekają do jena. Pożyczanie jena japońskiego jest bardzo tanie ze względu na niskie oprocentowanie tej waluty. W konsekwencji inwestorzy lubią kupować aktywa o wyższej rentowności za jena japońskiego. Te aktywa o wyższej rentowności są zwykle aktywami bardziej ryzykownymi, a kiedy strach zaczyna przeważać nad chciwością inwestorów, te bardziej ryzykowne aktywa są ponownie zamieniane na jeny japońskie. Te przepływy repatriacyjne mogą mieć ogromny wpływ na wzmocnienie jena w kłopotliwych czasach. Gdyby Donald Trump wygrał dzisiejsze wybory, niedawna hossa na USD / JPY mogłaby szybko się odwrócić. Zwycięstwo Trumpa wywołałoby niepewność co do polityki zagranicznej USA i innych czynników, takich jak handel międzynarodowy i krajowa sytuacja gospodarcza. Gdyby Hillary Clinton wygrała, USD / JPY prawdopodobnie pozostałby wspierany i prawdopodobnie zyskałby nieco więcej w ciągu najbliższych kilku dni.

 

Ta para naprawdę dużo zyskała w tym tygodniu i nie zdziwiłbym się, gdybyśmy zobaczyli dodatkową presję na jej wzrost w ciągu najbliższych kilku dni.  

 

USD / CAD

 

Chociaż dolar amerykański radził sobie dobrze w ciągu ostatnich dwóch dni, dolar kanadyjski zachowywał się znacznie lepiej. Dolar kanadyjski jest walutą towarową, którą można umieścić w tej samej klasie co dolar australijski, który jest również walutą towarową. Zauważysz, że wiele razy te dwie waluty są również silnie skorelowane. Jak dotąd obie te waluty są w tym tygodniu znacznie silniejsze niż dolar amerykański. Spójrz na poniższy wykres:

 

Wykres dzienny USD / CAD

 

Ta para może prawdopodobnie handlować niżej, jeśli wynik wyborów będzie sprzyjał sile dolara kanadyjskiego. Niemniej jednak nie podoba mi się ten krótki pomysł, ponieważ trend jest wzrostowy, a cena jest w ważnej strefie, która była dawnym poziomem oporu i mogłaby stać się ważnym poziomem wsparcia.

 

Jutro mamy zapasy ropy w USA o 15:30 GMT. Może to znacząco wpłynąć na kurs USD / CAD, ponieważ dolar kanadyjski jest silnie skorelowany z ceną ropy. Oczywiście wybory w USA zajmą jutro centralne miejsce w świecie finansów. Może to ukraść część potencjalnej zmienności publikacji zapasów ropy w USA.

 

Baw się dobrze na handlu!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector