Nowa fala wzrostu cen BTC / ETH

Mniej więcej w ostatnich miesiącach cena bitcoina eksplodował na światowych rynkach. Prekursorem tego był napływ ogromnych ilości pieniędzy fiducjarnych do domeny kryptowalut, napędzający zarówno dużych graczy BTC, jak i eteru, ale także wiele dodatkowych alternatyw altcoinowych. Spowodowało to tektoniczny wzrost wartości całej przestrzeni FinTech. Obecnie całkowita kapitalizacja rynkowa kryptowalut szacowana jest na około 46 miliardów dolarów, co stanowi 50% wzrost, który miał miejsce w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Mając to na uwadze, istnieje wyraźne poczucie, że nowa fala podwyżek cen w domenie BTC właśnie się rozpoczęła. Wewnątrz można spodziewać się dodatkowych zmian, ponieważ większość analityków zgadza się, że fala nie jest w końcowej fazie, mimo że nie ma konsensusu, jak daleko zajmie dana waluta cyfrowa.

Ale w miarę jak fala się toczy, wielu zastanawia się, co napędza napływ aktywów na pole i jak te same elementy mogą być lepiej zrozumiane przez każdego, kto chce zainwestować swoje BTC lub, z drugiej strony, zainwestować pieniądze fiducjarne w kryptowalutę.

Geopolityczne fale

Chociaż konfiguracja jakiejkolwiek ogromnej zmiany na rynkach, cyfrowej lub tradycyjnej, jest często zbyt złożona, aby można ją było po prostu powiązać z pojedynczym zdarzeniem (lub nawet z ich zestawem), wielu analityków BTC uważa, że ​​niepewność w regionie europejskim nasila napęd inwestycyjny. W niedzielę 7 maja odbędą się wybory prezydenckie we Francji. W biegu jest Marine Le Pen, skrajnie prawicowa polityk, która uważa, że ​​kraj powinien podążać ścieżką Wielkiej Brytanii i opuścić Unię Europejską.

Jej wybranie do władzy mogłoby być sygnałem, który można interpretować jedynie jako potencjalny rozpad całej UE. Gdyby tak się stało, świat doświadczyłby największej i najbardziej nieprzewidywalnej zmiany od upadku Związku Radzieckiego.

Oczywiście Le Pen jest kandydatem marginalnym, ale w tym momencie niezwykle trudno jest odczytać konfigurację francuskiego sposobu myślenia wyborczego. Od 2014 roku Francja była świadkiem kilkunastu ataków terrorystycznych na różną skalę, w wyniku których zginęło ponad 200 osób w całym kraju. Biorąc pod uwagę trwający kryzys uchodźczy, nie ma wątpliwości, że ostra skrajnie prawicowa wiadomość zaproponowana przez Le Pen trafia do większej liczby osób niż kiedykolwiek.

Jednocześnie cień prezydenta Donalda Trumpa wisi duży nad prognozą wyniku, pokazując światu, w których sondaże okazały się błędne w dwóch głównych okazjach (wybory prezydenckie w USA i głosowanie w sprawie Brexitu) tylko w zeszłym roku. Le Pen ma niewielkie szanse, ale wygląda na to, że większość analityków na rynkach cyfrowych traktuje je poważnie.

Nikt nie wie, co niedziela we Francji przyniesie i to zmusza inwestorów do szukania zabezpieczeń. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek (poza Chinami, które już przeżywały boom na BTC), inwestorzy odkrywają kryptowaluty.

Tutaj BTC, który jest już szeroko stosowany do takich rzeczy, jak hazard bitcoin lub zakup towarów i usług online wydaje się przynosić największe korzyści. Ale jednocześnie pieniądze napływają do alternatywnych kryptowalut, które również są wzmacniane.

Napływ nowych pieniędzy

Największym i najwyraźniejszym dowodem napływu świeżych funduszy do ekosystemu jest fakt, że ceny zarówno BTC, jak i eteru rosną. Ogólnie rzecz biorąc, od czasu ustanowienia sieci ethereum między nimi zachodziła pewnego rodzaju dynamika huśtawki. Wzrost BTC obejmowałby spowolnienie inwestycji eteru, a odwrotna sytuacja miała miejsce, gdy BTC był w słabszym stanie.

Teraz zarówno system, jak i bijące rekordy w trybie tygodniowym, a nawet dziennym. Jednak to również pozbawia analizę wszelkich historycznych odniesień, które wskazywałyby na potencjalne punkty oporu, dlatego niektórzy domyślnie powrócili do poziomów Fibonacciego. Pochodzą one ze złotego standardu, który jest używany przez handlowców do lokalizowania potencjalnych poziomów oporu i wsparcia.

Dzięki temu 1700 $ jest kolejnym poziomem Fibonacciego, który powinien działać jako opór. Ponieważ zasięg 1600 USD został już osiągnięty, dotarcie do tego poziomu może z łatwością nastąpić przed końcem maja 2017 r. Jednak ten sam poziom może również wskazywać na przegrzanie rynków, co spowodowałoby powrót ceny..

Wyniki wyborów we Francji


W krótkoterminowym stanie cen nie ma większego wpływu niż wyniki wyborów prezydenckich we Francji. W przypadku wygranej Macrona można się spodziewać, że ceny nieco się cofną i skonsolidują, zanim powrócą do wzrostu w kolejnych tygodniach i miesiącach. Tempo tego pędu jest trudne do zmierzenia, ale na pewno podniesie cenę, nawet jeśli tylko za niewielką kwotę.

Ponadto porażka Le Pen nie rozwiąże w rzeczywistości niczego w dziedzinie gospodarki UE i napięć między związkami. Przy ogólnie wysokim poziomie niepewności, niezależnie od tego, kto wygra wybory, mądry sposób myślenia inwestorów będzie nadal szukał alternatywnych zabezpieczeń, które mogą ich chronić w czasach jeszcze większej niepewności.

Zwycięstwo Le Pen znacząco wpłynie na ceny w krótkim okresie. To samo miałoby miejsce w przypadku eteru i prawdopodobnie każdej innej kryptowaluty na radarze. Ale wpływ tego wydarzenia kumulowałby się tylko w większej liczbie zmian, które nastąpiłyby po nim, więc nikt nie mógł powiedzieć na pewno, dokąd doprowadziłoby to cenę BTC (lub jakąkolwiek inną) w następnych miesiącach.

Druga fala

Pierwsza fala dużych inwestycji BTC obejmowała inwestorów, którzy byli biegli w domenie blockchain, a nawet w jakiś sposób byli częścią większego ekosystemu deweloperskiego. Druga fala, w której obecnie znajduje się świat, przyniosła inwestorów, którzy mają tylko powierzchowne zrozumienie technologii blockchain lub nawet jej brakuje. Mają jednak dużą wiedzę na temat procedur związanych z tradycyjnymi rynkami.

Teraz prognozy pokazują, że trzecia fala będzie oparta głównie na wejściu opinii publicznej do domeny. Wszystko to zapewnia poziom pewności, który napędza dalsze inwestycje. Biorąc pod uwagę wszystkie te dane, większość zgadza się, że globalny rynek BTC jest dopiero na początku nowej fali inwestycji i podwyżek cen.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector