Nowe jednostki GPU wyprodukowane przez Asusa będą przystosowane do wydobywania

Domena kryptowalut, przynajmniej dla większości z nich ogółem, a nawet dla wielu z szeregów deweloperów, inwestorów i handlowców, jest przede wszystkim przedsięwzięciem programistycznym. Oznacza to, że są zainteresowani aplikacjami cyfrowymi, które można wykorzystać w powiązaniu z bitcoinem, ethereum lub inną siecią kryptowalut blockchain. Dla wszystkich tych osób sprzęt zaplecza, który umożliwia działanie całych sieci, nie ma tak dużego znaczenia. Chociaż można bezpiecznie założyć, że nikt nie jest nieświadomy faktu, że istnieje, poziom zainteresowania sprzętem wydobywczym przez nie-górników jest minimalny dla wszystkich kont we wszystkich sieciach.

Ale ostatnio ogromna firma produkująca sprzęt komputerowy wydała interesujące ogłoszenie związane z tym właśnie tematem, tłumiąc wiele w domenie cyfrowej waluty. Firma, o której mowa, czy tajwański Asus i ich nowe procesory graficzne, które będą sprzedawane z zestawem funkcji, które czynią je bardzo skutecznymi w procesie haszowania, znanym również jako wydobywanie monet.

Seria Asus Mining

Wiadomość nadeszła, gdy firma ujawniła swoje karty graficzne Mining P106 i Mining RX 470. Oba zostały zaprojektowane specjalnie do obsługi zarówno ciepła, jak i energii procesu wydobywczego. Ponieważ obliczenia haszujące są niezwykle intensywne, platformy wydobywcze, które zwykle są wykonane z jednostek GPU, muszą być bardzo solidne, a także skoncentrowane na swoim podstawowym zadaniu. Praktycznie bez interfejsu użytkownika lub innych elementów zwykłego komputera, platformy są umieszczane online i tutaj są ich zadaniami za pomocą fragmentów kodu ich sieci.

Jednocześnie warto zauważyć, że Asus nie oznaczał tych kart graficznych jako elementów przyszłych platform wydobywczych. Jednak ludzie nie musieli długo się zorientować, głównie na podstawie prezentacji produktów i ich specyfikacji, że zostały stworzone z naciskiem na ethereum górnicze. Największa sieć obsługująca cyfrową walutę, jaką jest bitcoin, przekroczyła poziom indywidualnego wydobycia.

Na obecnym etapie kopalnie bitcoinów używają tak zwanego ASIC lub układów scalonych specyficznych dla aplikacji. BTC jest szeroko rozpowszechniony i używany do wszystkiego, od poker online do wykorzystania bitcoinów do inwestycji. Z tego powodu kopalnie używane do obsługi sieci to ogromne systemy platform wiertniczych, które są lata świetlne od wszelkich operacji wydobywczych w domu..

Ale teraz wygląda na to, że Asus ma interesującą ofertę dla każdego, kto interesuje się walutami cyfrowymi, ale nie konkretnie bitcoinem. Dzięki potencjałowi wydobywania ethereum Asus wyraźnie wierzy, że catering na tym rynku może przynieść zysk.

Wydobywanie Ethereum

Asus promuje swoje karty graficzne jako urządzenia, które zostały zaprojektowane w celu wydobywania monet, dlatego są w stanie zapewnić maksymalne szybkości mieszania, działając przy minimalnych kosztach. Dzięki temu jasne jest, że Asus robi wszystko oprócz nazywania elementów wydobywających karty.

Wiadomość pojawia się, gdy globalny niedobór kart graficznych uderza w większość regionów świata. Hobby górnicy zgłosili, że w wielu lokalnych sklepach zaczyna brakować tych produktów, podczas gdy gigantyczne sklepy internetowe, takie jak eBay czy Amazon, również wyczerpują swoje zapasy..

Dla niektórych ma to wszystkie cechy typowe dla GPU Rush, który miał miejsce w 2014 roku. W tym okresie coraz większa liczba osób zaczęło wydobywać altcoiny, takie jak litecoin i dogecoin, wykupując wszystkie dostępne zapasy kart graficznych. Tym razem wygląda na to, że eter jest monetą wybieraną przez wielu nowych górników.

Jednak wszyscy, którzy zdecydują się wejść w tę domenę, napotkają narastający problem związany z ich nową działalnością. Podczas gdy karty graficzne, takie jak te wprowadzone przez Asusa, mogą być bardziej wydajne, trudność haszowania stale rośnie, zgodnie z podstawowym protokołem sieciowym..

W przypadku ethereum trend pokazuje trzykrotny poziom trudności, który wystąpił w okresie od końca kwietnia do końca czerwca tego roku. W dłuższej perspektywie ta sama trudność będzie nadal rosła i to tylko kwestia czasu, zanim sieć będzie musiała przejść na podobną konfigurację do tej używanej przez górników BTC przez długi czas.

Inwestowanie w Ethereum?

Czerwiec 2017 r. Był okresem, w którym wielu wierzyło, że nastąpi tzw. Flippening, w którym ethereum przejmuje bitcoin jako lider, jeśli chodzi o kapitalizację rynkową. Jednak w ciągu ostatnich kilku dni nic ze startów nie nastąpiło, ponieważ ceny ETH zaczęły spadać.


Teraz oscyluje wokół 250 USD, a oznaki przywrócenia sieci w krótkim czasie są w najlepszym razie wątpliwe. Jednym z głównych powodów, dla których sprzedano tak dużo ETH, jest fakt, że kilka ICO zaczęło odbierać fundusze, napędzane przez inwestorów, którzy chcą osiągnąć większe zyski w krótszym czasie.

Ale każdy, kto chce rozpocząć wydobycie ETH, powinien być gotowy do zaangażowania się w długoterminową inwestycję. Jeśli nie, muszą mieć świetne instynkty handlowe, aby czerpać stały strumień zysków. Ten sam problem nie występuje, jeśli chodzi o długoterminową inwestycję ethereum i nie zmieni się to z jednym lub kilkoma spadkami cen na światowych rynkach.

Ukryta siła sieci

Pomimo spadku wielu ekspertów po raz kolejny podkreśliło swoją opinię, że ta waluta cyfrowa pozostanie bardzo aktualna, ale także przyniesie duży przełom w pewnym momencie w przyszłości. Kiedy to się stanie, osiągną duże zyski, zwłaszcza jeśli chodzi o górników, którzy zaoszczędzili swoje monety.

Odwracanie może nie przyjść w tak intensywnej formie, jak sugeruje nazwa – w tej chwili inteligentne pieniądze mówią, że nastąpi, ale nikt nie jest pewien, kiedy. Jednak konsensus jest taki, że sieć ethereum zyska na wartości i pozycji rynkowej. Z tego powodu każdy, kto rozpoczął wydobycie ETH, dobrze zrobiłby, gdyby zatrzymał swoje monety i czekał na wzrost cen, który niewątpliwie nadejdzie.

Źródło: CoinDesk

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector