Ocena liczby kryptowalut w globalnej domenie Blockchain

Rozwój waluty cyfrowej zyskał szerokie uznanie w ciągu ostatnich kilku lat na poziomie globalnym. Wraz ze stale rosnącą kapitalizacją rynkową poszczególnych kryptowalut i stale pojawiającymi się nowymi, gdzie ICO biją kolejne rekordy, ten sam ekosystem wyraźnie nie wykazuje oznak spowolnienia wzrostu. W rzeczywistości nawet szersza baza użytkowników bitcoinów i niektórych innych dużych sieci wydaje się stale rosnąć, dlatego coraz więcej osób korzysta z BTC, aby uzyskać dostęp do kasyn online, zaciągać pożyczki i robić z nimi wiele innych rzeczy.

W rzeczywistości wielu twierdzi, że ta faza to dopiero początek jeszcze większego nacisku na setki, jeśli nie tysiące walut cyfrowych, które pojawią się w nadchodzących dziesięcioleciach. Jednocześnie ekosystem do tej pory nie odrzucił starszych kryptowalut w żadnej istotnej formie. Chociaż jest kilka sieci, które przestały działać, żadna z nich nie zdążyła ruszyć z ziemi.

Dla wszystkich innych jedyną kwestią jest ich kapitalizacja rynkowa – mogą być ogromne, jak bitcoin i ethereum, lub naprawdę małe dla wielu innych. Ale nawet w przypadku mniejszych altcoinów istnieje wiele przykładów, w których cyfrowa waluta szybko i nieco nieoczekiwanie wystartowała.

Wszystko to jest bardzo korzystne dla każdego, kto zajmuje się rynkami walut cyfrowych, ale jednocześnie niektórzy otwarcie kwestionują, czy ta mnogość sieci jest naprawdę dobra dla przyszłego rozwoju. Dodatkowo, na mniejszym poziomie, jakie są mocne strony poszczególnych walut cyfrowych w stosunku do reszty grupy? Innymi słowy, jak w tym zróżnicowanym ekosystemie można ocenić walutę cyfrową na tle całego pola gry? Niektórzy uważają, że istnieje obejście tego problemu.

Analiza Huobi

Huobi to giełda kryptowalut z siedzibą w Pekinie, która niedawno zdecydowała się na kwantyfikację walut opartych na łańcuchu bloków przy użyciu szeregu czynników. Mechanizm tego obliczenia został nazwany SMARTChain i powstał przy pomocy twórców branżowych i naukowców. Ma służyć jako przewodnik, który globalni inwestorzy mogą zastosować, gdy chcą dowiedzieć się więcej o jednej lub więcej kryptowalutach. Jednak zamiast po prostu korzystać z historii wydajności sieci w domenie monetarnej, SMARTChain został stworzony do wykorzystania naukowego sposobu oceny platformy.

W tej chwili system jest w fazie beta, a programiści Huobi planują dostarczać mu comiesięczne aktualizacje, aby jeszcze bardziej zwiększyć jego funkcjonalność. Kolejna mocna strona projektu pochodzi z Uniwersytetu Tsinghua. Jako jedna z najbardziej prestiżowych uczelni w kraju, ta sama uczelnia zleciła School of Finance stworzenie modelu matematycznego służącego do oceny.

Po zakończeniu model wykorzystywał do obliczeń pięć różnych zmiennych. Obejmują one przydatność aplikacji blockchain w prawdziwym życiu, zainteresowanie mediów i ich publiczny odbiór, wolumen obrotu, ryzyko inflacji i wiarygodność, a wreszcie jego podstawowy projekt technologiczny i wszystkie jego istotne cechy. Dzięki temu, gdy system zaczął działać, lista 20 najważniejszych walut cyfrowych została utworzona przez połączenie oceny tych czynników. Trzy pierwsze miejsca należą do bitcoin, ethereum i co ciekawe, litecoin jako trzecia sieć w rankingu. Ripple uplasował się na czwartym miejscu, a za nim uplasował się Ethereum classic.

Huobi uważa, że ​​to narzędzie może zapewnić bardzo charakterystyczną i wartościową usługę swoim użytkownikom, zwłaszcza tym, którzy szukają długoterminowej inwestycji. Ale ponieważ ta sama platforma właśnie została uruchomiona, nadchodzący okres zostanie wykorzystany do dalszego ulepszania jej zdolności obliczeniowych i sposobu gromadzenia danych. Pełna użyteczność narzędzia będzie widoczna dopiero po upływie tego okresu beta.

Szeroki ocean możliwości

Analiza Huobi dotknęła samej istoty debaty ocenianej pod kątem liczby walut cyfrowych i wtedy, a nawet czy liczba sieci stanie się problemem dla inwestorów. Dopóki złożona i zróżnicowana oferta nie przyniesie natychmiastowych wad na arenie handlowej, nie będzie presji na zmianę konfiguracji.

W tej chwili inwestorzy interesują się tylko znalezieniem waluty cyfrowej, która może zostać wykorzystana do osiągnięcia zysku poprzez pompę i zrzut lub inne mechanizmy handlowe. Na razie nic nie wskazuje na to, że nowe waluty cyfrowe stwarzają problemy dla handlowców, poza potencjalnym pociąganiem cen innych kryptowalut. Ale zdarza się to tylko w niewielkim stopniu, więc nie przysparza handlowcom żadnego bólu głowy.

Potencjalne problemy, które mogą nadejść

W chwili obecnej jasne jest, że handlowcy i inwestorzy mogą stosować takie rzeczy, jak platforma Huobi i inne opcje, aby tworzyć głowy i ogony określonej kryptowaluty przeciwko całemu ekosystemowi. Z biegiem czasu te mechanizmy oceny najprawdopodobniej tylko się poprawią. Jednak zagrożenie dla każdego leży w zwykłych użytkownikach.

Nietrudno wyobrazić sobie przyszłość, w której nowe waluty cyfrowe pojawiają się cały czas, ale niektóre z nich są w pełni oszukańcze, a ich celem jest jedynie oszukanie ludzi w krótkim okresie, a następnie ich zniknięcie. Nawet dziś schematy takie jak OneCoin pozostają wątpliwie legalne lub autentyczne, ale w nadchodzących latach będzie ich znacznie więcej.


Jeśli tak się stanie, a duża liczba osób zostanie oszukana, reakcja nabierze charakteru politycznego, co z kolei obejmie silny nacisk regulacyjny. W ten sposób cały prawny ekosystem walut cyfrowych może również ucierpieć. WannaCry jest doskonałym przykładem chęci społeczeństwa do łączenia rzeczy takich jak to ransomware i środków płatniczych, które nie mają nic wspólnego z jego twórcami ani ich intencjami.

Coś bardzo podobnego miałoby miejsce w przypadku kryptowalut, gdyby duża liczba nieprawidłowych sieci zabierała ludziom pieniądze i znikała. Właśnie dlatego domena waluty cyfrowej musi dobrze sobie radzić, kontrolując się wewnętrznie, a następnie nie wahać się przed wskazywaniem nielegalnych programów lub tych, które mogą być złośliwe. W innym przypadku rozległy ocean walut cyfrowych może stać się miejscem utonięcia wielu z nich.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector