Podsumowanie sesji na rynku Forex w USA, 1 lipca – Sentyment związany z ryzykiem powraca po szczycie G20, powrót dolara amerykańskiego

Nastroje na rynkach finansowych były w ostatnich miesiącach bardzo negatywne w miarę eskalacji światowej wojny handlowej i osłabienia światowej gospodarki w drugim kwartale tego roku, niż w czwartym kwartale ubiegłego roku, który był już dość słaby. W ostatnich tygodniach tony z USA i Chin jeszcze bardziej się ociepliły, co jeszcze bardziej zaszkodziło nastrojowi. Była jednak niewielka nadzieja, że ​​szczyt G20, który odbył się w zeszłym tygodniu w piątek i sobotę, przyniesie pozytywne rezultaty. Ale jednocześnie istniało ryzyko kolejnego nieudanego szczytu G20, który jeszcze bardziej pogorszy nastroje.

Ale szczyt G20 poszedł lepiej, niż większość się spodziewała, a komentarze prezydenta USA Donalda Trumpa i chińskich urzędników wskazują teraz na wkrótce porozumienie handlowe. Spotkanie Trumpa z prezydentem Chin Xi przebiegło pomyślnie, co po dłuższym czasie ponownie poprawiło nastroje na rynkach finansowych. Rynki akcji otworzyły się dziś rano z dużą luką wzrostową i czołgają się wyżej podczas europejskiej sesji, podczas gdy bezpieczne przystanie stały się niedźwiedzi. ZŁOTO stracił ponad 50 USD i wrócił poniżej 1400 USD USD / JPY i EUR / CHF zwyżkowały dzisiaj, co oznacza, że ​​CHF i JPY są pod presją. USD również czuje się dziś lepiej, ponieważ koniec wojny handlowej z Chinami usunąłby jeden z głównych negatywnych składników dolara.

Sesja europejska

 • PMI dla przemysłu w strefie euro – Sektor produkcyjny ucierpiał najbardziej na całym świecie w wyniku tej wojny handlowej, a dane z Azji Wschodniej potwierdziły to rano, podobnie jak dane z Europy. Produkcja chińskiego Caixing spadła poniżej poziomu 50, co oznacza, że ​​spadła w zeszłym miesiącu, podczas gdy Japonia już tam była, ale spadła poniżej poziomu, jak pokazały liczby. Raport o produkcji w strefie euro za maj został opublikowany dziś rano i pokazał kolejne spowolnienie, spadając z 47,8 punktu do 47,6, również nie spełniając oczekiwań. Chociaż nie było to dużym zaskoczeniem, ponieważ wszystkie dane dotyczące produkcji w krajach euro były dziś słabsze. Niemiecki indeks PMI dla przemysłu wyniósł dzisiaj 45,0 pkt, co oznacza spadek z 45,4 pkt oczekiwanego i poprzednio. Przynajmniej francuska produkcja radzi sobie całkiem nieźle, mimo że tykała niżej do 51,9 punktu, w porównaniu z 52,0 poprzednio, ale nadal pozostaje w fazie ekspansji. Włoski przemysł również zwolnił, spadając z 49,7 punktu do 48,4, nie spełniając oczekiwań na poziomie 48,7 punktu. Hiszpański przemysł również spadł w zeszłym miesiącu, spadając z 50,1 punktu do 47,8.
 • PMI dla przemysłu w Wielkiej Brytanii – Produkcja w Wielkiej Brytanii spadła w maju, jak pokazał raport z zeszłego miesiąca. Oczekiwano, że w czerwcu produkcja w Wielkiej Brytanii spadnie w górę, ale spadła głębiej, spadając do 48 punktów wobec oczekiwanych 49,5 punktu. To najsłabszy odczyt od lutego 2013 r. Składnik produkcji również spadł do 47,2 pkt z 50,3 poprzednio. To najniższy odczyt od października 2012 r. Podaż pieniądza M4 również spadła o 0,1%, podczas gdy oczekiwano, że wzrośnie o 0,6%. Po nagromadzeniu zapasów w I kwartale przez brytyjskie firmy przed przełomowym Brexitem, teraz sytuacja gospodarki jest naprawdę widoczna i jest dość słaba.
 • OPEC zamierza kontynuować cięcia produkcyjne – Rosyjski minister energetyki Alexander Novak mówił dziś rano w tej sprawie, mówiąc, że wszyscy ministrowie zatwierdzili przedłużenie cięć o 9 miesięcy w ramach OPEC +. Nie ma propozycji przedłużenia cięć na dłużej niż 9 miesięcy, Iran potwierdził na spotkaniu, że 9-miesięczne przedłużenie jest dobre i wszystkie obecne kwoty OPEC + zostaną utrzymane w przedłużeniu.
 • Czy Brexit również zostanie odroczony? – Konserwatywny kandydat na przywódcę, Jeremy Hunt, komentował wcześniej Brexit. Powiedział, że do 30 września zdecyduje, czy porozumienie w sprawie Brexitu będzie możliwe. Planuje negocjować z przywódcami UE w lipcu, sierpniu. Ale są szanse, że Boris Johnson zajmie stanowisko przywódcy torysów i premiera.

Sesja w USA

 • Chińscy urzędnicy stają się optymistami po szczycie G20 – Yi z Ludowego Banku Chin (LBCh) wypowiedział się jakiś czas temu w Finlandii. Powiedział, że malejąca podaż na rynku pracy jest jednym z czynników spowolnienia wzrostu, a podnoszenie standardów środowiskowych również szkodzi wzrostowi. Podaż siły roboczej w Chinach osiągnęła najwyższy poziom w latach 2010-2011. Tempo wzrostu będzie słabnąć wraz z rozwojem gospodarki. Nadwyżka na rachunku obrotów bieżących pozostanie poniżej 1% PKB. Gospodarka jest zasadniczo napędzana przez popyt krajowy, a konsumpcja stanowi obecnie 2/3 wzrostu. Chiny wciąż mają dużo oszczędności, podczas gdy stopa wzrostu wynosi około 6%. Chiny nie chcą konkurencyjnej dewaluacji. Nadal mamy politykę i staramy się utrzymać stabilność RMB. Nie chce też dewaluacji RMB przez konkurencję. Chiny będą kontynuować prorynkową reformę walutową. Stopy procentowe kształtują się obecnie na wygodnym poziomie. Przyszła polityka LBCh będzie rozważna. Wynik szczytu G20 był nieco lepszy niż oczekiwano. Mapa drogowa do rozmów handlowych jest bardzo konstruktywna.
 • Falih z Arabii Saudyjskiej potwierdza przedłużenie produkcji – Saudyjski minister ropy Al-Falih przemawiał jakiś czas temu przed jutrzejszym posiedzeniem OPEC. Powiedział, że OPEC już uzgodnił zasady rolowania produkcji. Uzgodnili już zasady kumulacji i więcej krajów chce 9 miesięcy zamiast 6 miesięcy. Lipcowe wydobycie ropy Arabii Saudyjskiej wyniosło około 9,7 mln baryłek dziennie. Produkcja ropy w Arabii Saudyjskiej spadnie poniżej 10 baryłek dziennie. Zgodność z OPEC + będzie znacznie lepsza w drugiej połowie roku, a popyt niekoniecznie będzie wyglądał ponuro w 2020 roku. Iran nie chce, aby OPEC potępił USA na tym spotkaniu. Już widzimy wzrost popytu na ropę. Wszystko wskazuje na właściwy kierunek. Ma nadzieję na jutrzejsze porozumienie w sprawie karty OPEC +. Iran zgodził się we wszystkich kwestiach podczas spotkania z rosyjskim Nowakiem.
 • EBC nie jest optymistą, jeśli chodzi o inflację – Członkowie EBC Pablos Hernadez de Cos i Klaus Knot przemawiali w Helsinkach, mówiąc, że inflacja jest daleka od celu. Oczywiście jesteśmy w trudnej sytuacji, inflacja daleka jest od celu, a prognoza inflacji na poziomie 1,6% na 2021 r. Jest daleka od celu. Wciąż cierpimy z powodu przedłużającej się niepewności, ale nie znajdujemy się na terytorium recesji. Oczekiwania dotyczące drugiego i trzeciego kwartału są mniej korzystne niż dla pierwszego kwartału. Bezsporne jest, że inflacja pozostaje zbyt niska i jeśli istnieje niekorzystny scenariusz, EBC jest zdecydowany działać
 • Wskaźnik PMI ISM dla przemysłu w USA – Raport o produkcji ISM w USA nie był tak zły, jak oczekiwano. PMI dla przemysłu ISM wyniósł w czerwcu 51,7 pkt, podczas gdy oczekiwano, że spadnie z 52,1 pkt w maju do 51,0 pkt. Ostateczny indeks PMI dla przemysłu również wypadł lepiej, wychodząc z bliskiej stagnacji, osiągając 50,6 punktu z 50,1 punktu w maju, który miał pozostać na tym samym poziomie w czerwcu. Składnik zatrudnienia również się poprawił, skacząc do 54,7 punktu z 53,7 punktu poprzednio. Chociaż inne wskaźniki, takie jak zapłacone ceny, wypadły dość słabo na 47,9 punktu z 53,2 wcześniej, a Nowe zamówienia również spadły do ​​50,0 punktów, co oznacza stagnację, wobec 52,7 punktu poprzednio.

Zwyżkowy USD / JPY

 1. Trend uległ zmianie w ciągu ostatnich kilku dni
 2. Fundamenty zmieniają się w zwyżkę dla tej pary
 3. 20 SA zapewnia wsparcie na wykresie H1

Teraz średnie kroczące zapewniają wsparcie dla tej pary

Kurs USD / JPY był niedźwiedzi przez około dwa miesiące, odkąd spadł po eskalacji wojny handlowej. Ta para straciła w tym czasie około 500 pipsów, ale w ciągu ostatnich kilku dni sytuacja dla tej pary uległa poprawie i nastąpiło zwyżkowe odwrócenie. Cena wzrosła o około 150 pipsów od dołu i otworzyła się z dużą luką wzrostową zeszłej nocy, kiedy rynki się otworzyły, ze względu na pozytywne tony szczytu G20. 20 SMA (szary) również zapewnia wsparcie dla tej pary, co oznacza, że ​​kupujący mają w tej chwili kontrolę.

Na zakończenie

Szczyt G20 poprawił sytuację na rynkach finansowych, a teraz na rynkach panuje nowy pozytywny klimat. Handlowcy odchodzą od bezpiecznych przystani, a kurs dolara znacznie się poprawił. Ale światowa gospodarka nadal słabnie, jak pokazują dzisiejsze raporty o produkcji z reszty świata poza Stanami Zjednoczonymi.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector