Podsumowanie sesji na rynku Forex w USA, 18 czerwca – Euro spada po komentarzach Draghiego na temat obniżek kursów

Dane gospodarcze z większości rozwiniętych / głównych krajów na całym świecie słabną w ostatnich miesiącach, ponieważ światowa gospodarka ponownie skoczyła w dół po krótkotrwałej poprawie w I kwartale tego roku. Dziś w Australii ceny domów spadły o 3,0% w pierwszym kwartale, co jest piątym z rzędu kwartalnym spadkiem. Protokoły polityki pieniężnej zostały również opublikowane wczoraj wieczorem, których nie sprawdzałem, ale zakładam, że były gołębie od czasu, gdy RBA obniżyło stopy procentowe na tym posiedzeniu. AUD / USD była dziś rano niższa, co potwierdza gołębie nastawienie RBA.

Chociaż dzisiejsza niespodzianka przyszła od Mario Draghiego i Europejskiego Banku Centralnego. Draghi zaakceptował załamanie gospodarcze, w jakim obecnie znajduje się strefa euro, i brzmiał na zaniepokojonego inflacją, co nie było zbyt zaskakujące po spadku bazowego CPI (wskaźnika cen konsumpcyjnych) poniżej 1,0% w zeszłym miesiącu i spadkowej tendencji oczekiwań inflacyjnych . Powiedział, że potrzebny jest dodatkowy bodziec, jeśli gospodarka nie ulegnie poprawie, a wydaje się, że tak się nie stanie, i wspomniał o obniżkach stóp jako jednym z głównych narzędzi EBC. Euro zanurkowało po tych komentarzach, które, jak przypuszczam, opowiadają się za EBC, ale Donald Trump odpowiedział na te komentarze, obwiniając EBC. Chociaż myślę, że tweet był skierowany do FED, który spotka się w środę.

Sesja europejska

 • Nastroje gospodarcze ZEW w strefie euro – Nastroje gospodarcze ulegały pogorszeniu w ciągu ostatniego roku, osiągając w listopadzie -22 punkty, ale od tego czasu zaczęły się poprawiać, aw kwietniu znowu się poprawiły. Ale to nie trwało długo, ponieważ w zeszłym miesiącu nastroje znów stały się ujemne, spadając do -1,6 punktu. W tym miesiącu oczekiwano pogorszenia się i spadku do -3,6 pkt, ale po opublikowanym wcześniej dużym spadku nastrojów gospodarczych Niemiec ZEW do -21,1 pkt, rynek był przygotowany na kolejny duży spadek w strefie euro. Tak się stało i nastroje gospodarcze ZEW w strefie euro spadły do ​​-20,2 punktu, więc Mario Draghi miał rację, mówiąc o zmartwieniach.
 • Ostateczna inflacja CPI w strefie euro – Inflacja również wykazywała tendencję spadkową w strefie euro, podobnie jak w pozostałej części świata, ale w kwietniu odnotowaliśmy skok, chociaż nie było to realne, ponieważ na ceny miał duży wpływ weekend wielkanocny w tym miesiącu. W maju inflacja ponownie osłabła, a CPI (indeks cen konsumpcyjnych) spadł do 1,2% z 1,7%, podczas gdy bazowy CPI spadł do 0,8% z 1,3% w kwietniu. Ostateczny odczyt został opublikowany dziś rano i nie wykazał żadnych zmian w porównaniu z odczytem wstępnym, więc inflacja w Europie rzeczywiście spada.
 • Draghi wzmiankuje o obniżkach stóp procentowych – Przemówienie Draghiego w Sintrze zostało opublikowane dziś rano z nagłówkiem komentarza, że ​​kolejne obniżki stóp procentowych są częścią zestawu narzędzi banku centralnego. QE nadal ma znaczny zapas, limity QE są specyficzne dla nieprzewidzianych sytuacji, w obliczu których stoi EBC. Jeśli perspektywy nie ulegają poprawie, potrzebny jest dodatkowy bodziec, ujemne stopy okazały się bardzo ważnym narzędziem, a wskaźniki na nadchodzące kwartały wskazują na utrzymującą się miękkość. EBC jest w stanie ulepszyć wytyczne forward, dostosowując swoje nastawienie i warunkowość w celu uwzględnienia zmian w dostosowywanej ścieżce inflacji. W nadchodzących tygodniach zastanowimy się, jak można dostosować nasze instrumenty do stopnia zagrożenia dla stabilności cen.
 • Ifo ogranicza wzrost PKB w Niemczech – Ifo obniżyło dziś prognozę wzrostu PKB Niemiec na 2020 r. Ponownie do 1,7% z 1,8% poprzednio. Prognoza PKB na 2019 pozostała niezmieniona na poziomie 0,6%, co jest dość niskim wynikiem. Wspomnieli również o słabości sektora przemysłowego, która przenosi się na rynek pracy, gospodarkę krajową, a więc trudne czasy przed Niemcami.

Sesja w USA

 • Trump bierze awanturę w EBC, ale celuje w FED – Prezydent USA Donald Trump napisał na Twitterze, gdy tylko wstał po tym, jak [] EUR / USD]] był znacznie niższy po dzisiejszych komentarzach Draghiego. Oto tweet „Mario Draghi właśnie ogłosił, że może nadejść więcej bodźców, co natychmiast obniżyło euro w stosunku do dolara, co niesprawiedliwie ułatwiło im konkurowanie z USA. Od lat udaje im się to, razem z Chinami i nie tylko ”. I kolejny tweet zaraz po tym: atut
 • Merkel grozi Iranowi, jeśli Iran nie będzie przestrzegał paktu nuklearnego – Niemiecka kanclerz Angela Merkel skomentowała dziś Iran, mówiąc, że będą konsekwencje, jeśli Iran nie dotrzyma paktu nuklearnego. Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby pokojowo rozwiązać tę sytuację. Stany Zjednoczone zwiększyły obecność wojskową w regionie, więc również tutaj sytuacja się nasila.
 • Kanadyjska sprzedaż produkcyjna – Sprzedaż przemysłu w Kanadzie była ujemna w trzech z ostatnich pięciu miesięcy, ale raport opublikowany w zeszłym miesiącu wykazał przyzwoity wzrost o 2,1% w marcu, który został skorygowany do poziomu 2,6%. Dzisiejszy raport miał wykazać kolejny wzrost o 0,6% w kwietniu, ale sprzedaż nie spełniła oczekiwań, spadając o 0,6%. Nowe zamówienia również były ujemne w tym miesiącu na poziomie -1,4% wobec + 2,5% wcześniej, które zostały skorygowane w górę z + 1,5%.
 • Trump ponownie tweetuje, tym razem o Chinach – Obawiano się, że spotkanie w ogóle się nie odbędzie. Jest nadzieja, że ​​rozmowy handlowe wznowią się w drodze do porozumienia. Ale Trump opublikował całkiem pozytywny tweet w tej sprawie, więc oto idzie:
 • tweet atutowy

Niedźwiedzi EUR / USD

 1. Trend znów stał się niedźwiedzi
 2. Podstawy są gołębie
 3. EBC stał się dziś jeszcze bardziej gołębi
 4. MA obniżają cenę

50 i 20 SMA obniżają cenę

Kurs EUR / USD był dość zwyżkowy w ostatnich dwóch tygodniach, ponieważ dolar zaczął spadać po słabszych danych ekonomicznych z USA w ostatnich miesiącach. Jednak większy trend spadkowy powrócił dla tej pary, a wskaźniki fundamentalne nadal się pogarszają dla euro, takie jak duży spadek nastrojów ekonomicznych w ZEW, jaki widzieliśmy dziś rano w Niemczech i strefie euro. EBC również stał się dziś jeszcze bardziej gołębi, co oznacza nadchodzącą obniżkę stóp w tym roku i ta para straciła około 60 pipsów. Stawia niewielką korektę wyżej, co jest dobrą okazją do sprzedaży, ponieważ średnie kroczące szybko się zbliżają.

Na zakończenie

Donald Trump rozpoczął dziś dzień wcześnie, uderzając w EBC za zmianę w gołębi, co spowodowało spadek euro i wzrosty na europejskich giełdach. Trump nienawidzi, że FED znajduje się w fazie zacieśniania stóp procentowych, więc dzisiejsze tweety są skierowane do FED, który spotka się jutro, bardziej niż do EBC. Tak więc spodziewam się, że FED też zabrzmi trochę gołębi, ale nie jestem pewien co do lipcowej obniżki stóp.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me