Podsumowanie sesji na rynku Forex w USA, 28 czerwca – Nikt nigdzie nie idzie do końca szczytu G20

W ostatnich miesiącach dużo się działo na rynkach finansowych. Gospodarka światowa zaczęła ponownie się pogarszać po krótkotrwałym ożywieniu w I kw. Iw II kw., Globalne spowolnienie gospodarcze jeszcze przyspieszyło, a gospodarka amerykańska, która dobrze sobie radziła w 2018 r. dołączając do pozostałych głównych gospodarek. Wojna handlowa z Chinami również nasiliła się w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, co zaszkodziło nastrojom na rynkach finansowych, podczas gdy napięcia geopolityczne między USA a Iranem prawie doprowadziły do ​​kolejnej wojny na Bliskim Wschodzie. Tak więc na rynkach finansowych przez te dwa miesiące panował chaos.

Ale teraz szczyt G-20 w końcu się zbliża, co powinno dać nam pewną jasność co do tego, dokąd zmierzą się sprawy w nadchodzących miesiącach. Głównym tematem tego szczytu jest spotkanie prezydenta USA Trumpa z chińskim odpowiednikiem Xi. Chiny patrzą na to spotkanie, próbując oderwać się od taryf, ale nic nie jest pewne. Amerykański sekretarz ds. Handlu Mnuchin powiedział, że umowa handlowa została zawarta w 90%, ale podobnie jak umowa w sprawie Brexitu, która została ukończona w 95%, najważniejsze jest 5% lub 10%. Tak więc wszystkie te kwestie, w tym Brexit i Parlament Europejski, zostaną omówione na tym szczycie i wszyscy czekają, aby zobaczyć, co zostanie postanowione, zanim staną po jakiejkolwiek stronie na rynkach finansowych, i dlatego akcja cenowa jest dziś minimalna..

Sesja europejska

 • Wydatki konsumenckie we Francji i wstępny CPI – Wydatki konsumenckie spadały w ciągu trzech z ostatnich pięciu miesięcy od grudnia ubiegłego roku, ponieważ francuska gospodarka znacznie się osłabiła. Chociaż ostatnie dwa miesiące były pozytywne, wydatki wzrosły o 0,8% w marcu, jak pokazał raport z zeszłego miesiąca, ale dziś zostały skorygowane znacznie niżej do 0,3%. Dzisiejszy raport, który był za maj, miał wykazać 0,2% wzrost wydatków konsumenckich, ale wyniósł 0,4%, co jest wynikiem pozytywnym. Inflacja CPI w tym miesiącu również przekroczyła oczekiwania 0,0% i zamiast tego wzrosła o 0,2%, ale w zeszłym miesiącu została zrewidowana w dół z 0,2% do 0,1%.
 • PKB Wielkiej Brytanii – Brytyjski finał PKB za I kwartał wyszedł dzisiaj zgodnie z oczekiwaniami, pokazując 0,5% tempo wzrostu. Ogólny PKB jest wyższy w porównaniu z tym samym kwartałem rok temu, PKB Wielkiej Brytanii wzrósł o 1,8% do kwartału 1 (od stycznia do marca) 2019, z 1,4% w roku do czwartego kwartału (od października do grudnia) 2018 roku. potwierdzenie, że gospodarka Wielkiej Brytanii radziła sobie dobrze w pierwszym kwartale, ale to drugi kwartał będzie problematyczny. Oczekiwano, że deficyt na rachunku obrotów bieżących wzrośnie z około -23 miliardów do 32 miliardów funtów, ale wyniósł -30 miliardów.
 • CPI w strefie euro r / r – Raport o inflacji ze strefy euro został opublikowany dziś rano, a inflacja CPI pozostała na niezmienionym poziomie 1,2%. Ale podstawowy CPI, co jest ważniejsze, wzrósł o 3 punkty, osiągając 1,1% wobec oczekiwanego 1,0% i wzrost z 0,8% w zeszłym miesiącu. To szybkie odwrócenie sytuacji po spadku inflacji w zeszłym miesiącu, który jest pozytywny dla euro i EBC. Chociaż nie jest to duża liczba, przynajmniej bazowy CPI wzrósł powyżej 1,0%, co jest celem minimalnym i czerwoną linią dla EBC.
 • CPI we Włoszech m / m – Inflacja we Włoszech była w tym roku dodatnia, chociaż w zeszłym miesiącu została skorygowana w dół do 0,0% z 0,1%. Ale w tym miesiącu widzieliśmy kolejną liczbę dodatnią. Wskaźnik CPI we Włoszech również przekroczył oczekiwania na poziomie 0,0%, osiągając w tym miesiącu 0,2%. Inflacja r / r również była wyższa i wyniosła 0,8% wobec oczekiwanych 0,7%.
 • Uwaga Chin jest skierowana na spotkanie Trump-Xi – Ministerstwo Spraw Zagranicznych Chin poinformowało dziś rano, że w odpowiednim czasie poda informacje o spotkaniu Trump-Xi. Chiny mają nadzieję, że Stany Zjednoczone i Chiny spotkają się w połowie drogi, ale jak powiedziałem wcześniej, w tej sytuacji nie ma połowy drogi.

Sesja w USA

 • Trump Tweets na giełdzie – Prezydent USA Donald Trump jest w Japonii, więc spodziewaj się, że jego tweet wyjdzie wcześniej niż zwykle w ten weekend. Już dzisiaj napisał na Twitterze: „Giełda gwałtownie wzrosła od dnia po wygraniu wyborów, aż do dnia objęcia urzędu, z powodu entuzjazmu, że zostanę prezydentem. Ten duży wzrost na giełdzie należy mi przypisać. Jeśli Hillary wygra – wielki krach! ”
 • PKB Kanady – Raport o PKB z Kanady został opublikowany jakiś czas temu, a PKB wzrósł w kwietniu o 0,3%, wobec oczekiwanych 0,2%. PKB r / r wyniósł + 1,5%, nie spełniając oczekiwań na poziomie + 1,6%, ale był wyższy od poprzedniego miesiąca, który wyniósł + 1,4%. Produkcja towarów wykazała wzrost o 0,4% w kwietniu, w porównaniu z + 0,8% w marcu. Sektor usługowy wzrósł o + 0,2% z + 0,4% w marcu. Indeks cen surowców (RMPI) spadł o 2,3%, czyli lepiej niż oczekiwano 3% spadku. Jest to jednak po silnym wzroście o 5,6% w marcu. PKB w Kanadzie spadał w ostatnich miesiącach 2018 r., Ale teraz wydaje się, że kształtuje się pozytywny trend, który jest pozytywny dla CAD. USD / CAD stracił 20 pipsów po opublikowaniu raportu o PKB, ale teraz odtwarza niektóre z tych strat.
 • Wydatki i dochody osobiste w USA – Wydatki osobiste były dość słabe na początku tego roku, na co wpłynęła również postawa rządu. Chociaż w ciągu ostatnich trzech miesięcy wydatki wzrosły i liczba z ostatniego miesiąca, która była za kwiecień, została skorygowana do 0,6% z 0,3% początkowo. Wydatki miały wzrosnąć o 0,5% w maju, ale nie spełniły oczekiwań na poziomie 0,4%, co jest mimo wszystko dobrą liczbą. Dochody osobiste również okazały się dodatnie, pokazując 0,5% w maju wobec oczekiwanych 0,3%, podobnie jak w kwietniu.

Niedźwiedzi USD / CAD

 1. Wyższe cofnięcie jest zakończone na wykresie H4
 2. MA spychają tę parę w dół
 3. Podstawy są niedźwiedzi dla tej pary

W tym tygodniu korekta była naprawdę słaba

Kurs USD / CAD stał się spadkowy w zeszłym tygodniu, szczególnie po spotkaniu FED w zeszłą środę i stracił w tym czasie około 350 pipsów od góry do dołu. Wzrost cen ropy naftowej pomógł również CAD, który obecnie pozostaje zwyżkowy, a USD / CAD pozostaje spadkowy. Fundamenty również spadają, a dzisiejszy pozytywny odczyt PKB z Kanady spowodował, że ta para jest o 20 pipsów wyższa. Średnie kroczące również obniżają cenę, więc wszystko jest niedźwiedzi dla tej pary.

Na zakończenie

Szczyt G20 już się rozpoczął, ale nie otrzymaliśmy z niego jeszcze żadnych znaczących wiadomości. Przypuszczam, że odprawiają dziś rytuały kurtuazyjne, zanim zaczną się rozmowy dorosłych. Trump napisał dziś na Twitterze o zwyżkach na giełdach, ale jeśli on i prezydent Chin Xi nie dojdą w ten weekend do porozumienia, rynki akcji znowu zaczną spadać, co byłoby zabawne. Ale miejmy nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me