Podsumowanie sesji na rynku Forex w USA, 3 grudnia – rynki czują się lepiej po szczycie G20, ale nie daj się ponieść

Szczyt G20 już się zakończył i zakończył się znacznie lepiej, niż spodziewało się wiele osób. Nie spotkaliśmy ze strony Donalda Trumpa żadnej ze zwykłych niespodzianek, które zaszokowałyby rynki, jak na kilku ostatnich szczytach. Była to ulga dla ryzykownych aktywów i ryzykownych walut, które otworzyły się dziś rano z rosnącą luką wzrostową. Chociaż skok nastąpił głównie z powodu rozejmu między USA a Chinami. Były komentarze z obu stron, że w końcu osiągnęli porozumienie, chociaż nie mamy jeszcze porozumienia. Nie wiemy więc, czy jest to oficjalna umowa, czy tylko ustne porozumienie między Donaldem Trumpem a prezydentem Chin Xi.

Niemniej jednak waluty ryzyka otworzyły się z wyższą luką wzrostową, zwłaszcza dolary towarowe od czasu AUD i NZD są dość wrażliwe na wiadomości związane z Chinami. Wzrost CAD był jeszcze większy, ale był inny powód.

Arabia Saudyjska i Rosja naciskają na cięcia ropy naftowej i wygląda na to, że zadecydują właśnie o tym na spotkaniu OPEC + w ten czwartek w Wiedniu. Ropa jest dziś o około 5% wyższa, więc to pomogło CAD. Chociaż Chiny i USA wyszły ze stwierdzeniami, które były nieco sprzeczne, więc rynek wstrzymuje teraz oddech, aby zobaczyć, czy wojna handlowa między USA a Chinami naprawdę się skończyła i wkrótce dojdziemy do porozumienia, czy to tylko tymczasowy rozejm. Jednak dziś nastroje są pozytywne, a komentarze premiera Włoch Tria o zmniejszeniu deficytu w przyszłorocznym budżecie jeszcze bardziej sprzyjają temu nastrojowi.

Sesja europejska

 • CAD i ropa wyżej na rozmowach o cięciu produkcji – Ceny ropy są dziś o prawie 5% wyższe po tym, jak przedstawiciele Arabii Saudyjskiej skomentowali, że prawdopodobnie zdecydują się na ograniczenie produkcji ropy. W ostatnich dniach słyszeliśmy podobne komentarze z Rosji, więc wygląda na to, że kartel OPEC + ograniczy produkcję na kolejnym czwartkowym posiedzeniu. W rezultacie CAD czuje się świetnie i wszedł w zwyżkowy trend, który myślę, że będzie trwał, jeśli OPEC zdecyduje się zmniejszyć produkcję.
 • Włoscy politycy w sprawie budżetu – Dziś rano usłyszeliśmy, jak premier Włoch Giuseppe Conte powiedział, że pracuje nad zmniejszeniem deficytu do 1,9-2,0% w przyszłorocznym budżecie. Ale wicepremier Salvini, który faktycznie ma większą władzę wraz z Di Maio, kontynuował później, mówiąc, że Komisja Europejska nie może prosić Włoch o 1,9% deficytu. Tak więc Włosi zgodzili się obniżyć deficyt do 2,2%, ale UE chce go obniżyć do 1,9%, czego nie jestem pewien, czy dostaną. Niemniej wypowiedzi Conte dzisiejszego ranka przyczyniły się do dalszej poprawy nastrojów, a europejskie akcje są w górę.
 • Dombrovskis z UE zgadza się z Conte – Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej kontynuował po tym, jak Conte powiedział, że ton zmienił się we Włoszech i że są w intensywnym kontakcie z Włochami, ale budżet Włoch nadal wymaga dość znacznych korekt.
 • Europejski PMI dla przemysłu – Raport PMI dla przemysłu z krajów europejskich wypadł dziś nieco lepiej niż oczekiwano, co jednak jest pozytywne po słabnącym trendzie. Ale włoska produkcja wykazała w tym miesiącu kolejny spadek. Hiszpański przemysł podskoczył najbardziej spośród krajów strefy euro.
 • PMI dla przemysłu w Wielkiej Brytanii – Brytyjska produkcja również znacznie spowolniła w tym roku. Ale dzisiaj podskoczył wyżej do 53,1 punktu PMI z 51,1 punktu poprzednio, więc jest to niezły zwrot. Chociaż GBP nie zwróciły uwagi na te liczby.
 • Premier Wielkiej Brytanii może być pewien, że pozostanie na stanowisku za dwa tygodnie – Premier Wielkiej Brytanii Theresa May skomentowała jakiś czas temu, mówiąc, że spodziewa się, że nadal będzie miała pracę za dwa tygodnie, po głosowaniu w parlamencie nad umową Brexit. Dodała, że ​​obecnie bardzo koncentruje się na uzyskaniu głosowania nad Brexitem, ale wciąż ma dużo więcej do zrobienia niż tylko Brexit..

Sesja w USA

 • Kaplan FED nie jest zbyt przekonany o gospodarce Stanów Zjednoczonych – Przewodniczący FED w Dallas, Robert Kaplan, powiedział jakiś czas temu, że gospodarka Stanów Zjednoczonych może wyglądać zupełnie inaczej do połowy 2019 r. Po ustąpieniu efektu stymulacyjnego. Dodał, że efekty stymulacyjne mogą maskować jakąś słabość gospodarki, ale odmówił komentarza na temat ścieżki podwyżek stóp..
 • Clarida z FED brzmi bardziej optymistycznie Wiceprzewodniczący FED, Richard Clarida, powiedział w rozmowie z Bloombergiem, że gospodarka USA jest w bardzo dobrej kondycji, a FED może działać przy inflacji powyżej 2%. Dodał, że wykres kropkowy nigdzie się nie wybiera, sugerując, że członkowie FED pozostają w takie samo stanowisko jak obecnie w przypadku podwyżek stóp procentowych. To dobra wiadomość dla dolara.
 • Donald Trump tweety o Chinach – Prezydent USA Trump właśnie teraz napisał na Twitterze, że on i prezydent Chin Xi to dwie osoby, które mogą przynieść masowe i pozytywne zmiany w handlu i nie tylko dla dwóch wielkich narodów. Wspomniał także o Korei Północnej. Amerykańscy rolnicy będą dużymi i szybkimi beneficjentami umowy handlowej z Chinami, które zamierzają natychmiast kupować produkty rolne. Dodał, że Stany Zjednoczone produkują najbezpieczniejsze i najczystsze produkty rolne, ale nie jestem tego taki pewien. Ameryka jest światowym liderem w dziedzinie żywności GMO, każdy o tym pamięta?
 • Kanadyjski PMI dla przemysłu  Sektor produkcyjny w Kanadzie w tym roku zwalniał, podobnie jak w pozostałej części świata. Chociaż widzieliśmy dziś wzrost produkcji we wszystkich głównych krajach oprócz Włoch, prawdopodobnie zobaczymy również dodatni wynik z Kanady.
 • PMI dla przemysłu w USA Amerykański przemysł jest w najlepszej kondycji spośród krajów rozwiniętych, osiągając obecnie 57,7 punktów PMI. Chociaż oczekuje się, że dzisiaj nieco spadnie do 57,5 ​​punktu, co nie byłoby dużym spadkiem, ale nadal możemy uzyskać dodatnią liczbę.
 • Wydatki na budowę w USA Wydatki budowlane w USA były dość niskie i wynosiły średnio około 0,0% -0,1%. Chociaż dzisiaj oczekuje się, że wydatki na budowę w październiku wzrosły o 0,4%, chociaż nie wstrzymuj oddechu.

Handel w zasięgu wzroku

Niedźwiedź USD / CAD

 1. Trend stał się niedźwiedzi
 2. Powrót do góry był zakończony
 3. Podstawy są niedźwiedzi

Zdecydowaliśmy się na sprzedaż, ponieważ powrót został zakończony na 15-minutowym wykresie

Poszliśmy krótko USD / CAD chwilę temu. Ta para walutowa straciła na wartości w ciągu weekendu, otwierając lukę spadkową o 50 pipsów niższą i przesuwając się dalej w dół. Fundamentals w końcu zwyżkowały dla CAD, gdy OPEC zdecydował się na ograniczenie produkcji, podczas gdy Stany Zjednoczone, Kanada i Meksyk podpisały umowę handlową. Spodziewałem się, że powrót zakończy się na wykresie H1 i osiągnę 200 SMA w tym przedziale czasowym, ale przy tak silnych ruchach musimy handlować mniejszymi wykresami ram czasowych. Zdecydowaliśmy się więc sprzedać tę parę, ponieważ powrót na wykresie 15-minutowym był kompletny, ponieważ stochastyczny został wykupiony. Ta transakcja poszła całkiem dobrze i zaksięgowaliśmy nasz zysk.

Na zakończenie

Szczyt G20 w końcu dobiegł końca i dokonaliśmy przełomu w kilku kwestiach. Wydaje się, że Chiny i USA dogadują się teraz, a nastroje znacznie się poprawiły, stawiając waluty ryzyka w trendzie wzrostowym, oprócz GBP, ale to już inna sprawa. Chociaż nie należy być zbyt pewnym odwrócenia nastrojów na rynku, ponieważ nadal nie mamy oficjalnej umowy, więc wojna handlowa się nie skończy, dopóki nie otrzymamy jej na piśmie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector