Powyżej progu ceny bitcoinów wynoszącego 2 000 USD

W tej chwili cena jednego bitcoina wynosi około 1996 USD, ale nikt nie spodziewa się, że liczba ta utrzyma się znacznie dłużej. Albo cena spadnie do około 1900 USD, gdy napotka opór i wzrośnie z powrotem do poprzedniego mocnego punktu, albo nieuniknione nastąpi w ciągu najbliższych kilku godzin – BTC przekroczy próg 2000 USD i zdoła podwoić swoją wartość w 2017 r..

Dla większości społeczności bitcoin ruch w górę będzie symbolicznym wielkim zwycięstwem, które jest wyraźnym dowodem na to, że wiele dużych podmiotów postrzega BTC jako legalną alternatywę dla tradycyjnych walut. Ta zmiana nastąpiła już w Japonii, ale odbyła się w bardzo subtelny sposób. Pojawił się bez wielkich nagłówków gazet o drastycznych zmianach legislacyjnych lub czymś w tym rodzaju, a zamiast tego przyjął formę ogromnego napływu funduszy do kryptowaluty.

Wiele z tych pieniędzy pochodziło od większych podmiotów finansowych i biznesowych, podążając śladem wielu prywatnych miliarderów, którzy zaczęli kupować cyfrową walutę. Poza wzrostem bitcoinów, eter odnotował również znaczny wzrost, jeśli chodzi o cenę, wraz z innymi walutami cyfrowymi altcoin.

Jednak większość uwagi skupia się na bitcoinie jako głównym pretendencie do najsilniejszej globalnej waluty cyfrowej w nadchodzącej dekadzie. Ponieważ w najbliższej przyszłości przechodzi przez punkt 2k, czego można oczekiwać od reszty obszaru finansowego, ale także od całego globalnego społeczeństwa w reakcji na to osiągnięcie?

Kapitalizacja rynkowa wzrośnie

Niezależnie od ceny w dowolnym momencie, wartość rynkowa wszystkich walut cyfrowych opartych na łańcuchu bloków będzie tylko rosła. Do tego doszło długi proces, w którym sąsiednie rynki zaczęły wkraczać w ten obszar, powoli, ale pewnie, inwestując coraz więcej w BTC, a ostatnio także w eter.

Teraz wartość całego rynku z altcoinami, zcash i każdą inną kryptowalutą wynosi ponad 60 miliardów dolarów, co jest imponującą ceną. Cena bitcoina, która przekracza 2000 USD, przyciągnie jeszcze więcej pieniędzy, nawet jeśli jest niestabilna.

Oczywiście prowadzi to do wielu wątpliwości, co stanie się wtedy z tą samą walutą cyfrową. W pewnym momencie na rynku pojawią się inwestycje venture capital w bitcoiny, co również będzie oznaczać dużą zmianę. Chociaż nie ma wątpliwości, że przez jakiś czas nie będą one powszechne, nadchodzący okres z pewnością zapewni duże pole do przetestowania tej koncepcji..

Nabycie przez użytkownika końcowego pozostanie wątpliwe

W miarę upływu czasu, społeczność blockchain regularnie skupia się na zjawisku pozyskiwania użytkowników końcowych w celu korzystania z walut cyfrowych. W fazie początkowej proces pozyskiwania jak największej liczby zwykłych użytkowników na platformę, niezależnie od tego, czy był to bitcoin, czy inny blockchain, był postrzegany jako najważniejszy.

W międzyczasie wielki biznes wszedł w ramy, a ostatnio mniej więcej wyłącznie zepchnął cenę BTC do rekordowego poziomu, na którym jest obecnie. Po raz kolejny, bazując na tym sukcesie, wielu próbowało ustalić, że bitcoin jest u progu powszechnej popularności. Innymi słowy, to tylko kwestia czasu (przypuszczalnie krótkiego), zanim stanie się rzeczą domową.

Ale istnieje wiele czynników historycznych, które umieszczają to wewnątrz kategorii „może być”, a nie „lada chwila teraz”. Problem polega na tym, że BTC zapewnia szereg korzyści, których ogromna większość populacji po prostu nie potrzebuje ani nie docenia. Równolegle ze scenariuszem PayPal jest zjawisko dobrego dzwonka pogodowego, mimo że wielu (najprawdopodobniej niesłusznie) postrzega to jako wskaźnik przyszłego ruchu BTC jako regularną opcję płatności.

Problem polega na tym, że podczas gdy PayPal stanowił alternatywę dla wolniejszej i bardziej skomplikowanej transakcji kartą bankową, portfele bitcoin nie robią tego samego dla PayPal. Anonimowość i unikanie tradycyjnego sektora finansowego nie jest czymś, czego większość zwykłych użytkowników chce w życiu.

Biorąc pod uwagę ten czynnik, nie byłoby zaskoczeniem, gdyby za dekadę wartość rynku bitcoin była znacznie większa niż obecnie, podczas gdy jego baza użytkowników pozostała stosunkowo niewielka (nigdzie w pobliżu tego, co PayPal działa teraz jako pula użytkowników)..

Zagadnienia geopolityczne


W percepcji globalnych przywódców politycznych bitcoin jest jednym z tych zjawisk, których po prostu nie chcesz na ich boisku. Jest zdecentralizowany, globalny i niezwiązany ze wszystkimi częściami standardowej usługi finansowej. Jednocześnie paranoiczny sposób myślenia postrzega go jako coś, co jest nadal albo kontrolowane przez kogoś, albo otwarte na wprowadzenie tej kontroli, co jest nieprawdą, ale nadal dominuje w świadomości elit politycznych..

To jest powód, dla którego UE chce ustanowić prawo wymagające, aby wszystkie portfele cyfrowe były połączone z tożsamością ich posiadaczy lub dlaczego Chiny rozprawiają się ze swoimi giełdami BTC. W nadchodzących latach to się nie zmieni dla wielkich narodów świata i ta sama mentalność pozostanie mniej więcej na swoim miejscu, nawet jeśli ustawodawca nadrobi wyraźną potrzebę uznania bitcoina.

Mimo wszystkich działań lobbingowych i PR nie będzie żadnych większych zmian w tym względzie dla społeczności bitcoinów, niezależnie od ich sukcesu. Bitcoin nie ma osoby ani osób, które mogłyby zawrzeć umowę na zapleczu z podmiotem politycznym. To sprawia, że ​​należy się tego nieco obawiać i rozumieć go tylko w niewielkim stopniu przez establishment polityczny.

Jedyną dużą globalną organizacją polityczną, która wydaje się planować nowy kurs, jest ONZ. Jako ich ostatnie Pokazy przedsięwzięć WFP, ta organizacja chce zarówno korzystać z systemu blockchain, ale także wykorzystywać obecne kryptowaluty działające na świecie.

Jest to prawie na pewno właściwe podejście, głównie dlatego, że uwzględnia realia świata, które nie zmienią się z dnia na dzień. Chociaż rządy są bardziej niż chętne do eksperymentowania z blockchain, nadal niechętnie postrzegają bitcoin lub inną cyfrową walutę jako legalne przedsiębiorstwa FinTech. Istnieje silne poczucie, że nawet BTC, które jest stabilne i kosztuje więcej niż 2 tysiące dolarów, nie zmieni tej mentalności w najbliższym czasie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector