Prognoza tygodnia, 1–5 marca 2021 r .: Najważniejsze wydarzenia gospodarcze do obejrzenia w tym tygodniu

Kurs dolara amerykańskiego o szerokich podstawach prawdopodobnie zakończy ten tydzień na fali zwyżkowej w obliczu gwałtownego wzrostu rentowności amerykańskich obligacji w ciągu nocy. Należy zauważyć, że obligacje rządowe, a zwłaszcza amerykańskie obligacje skarbowe, stały się centralnym punktem rynków na całym świecie po tym, jak handlowcy zaczęli wyceniać wcześniejsze zacieśnienie monetarne, niż zasygnalizowane przez Rezerwę Federalną i jej odpowiedniki. Poza tym wzrosty dolara amerykańskiego mogą być również związane z wiadomościami o amerykańskim ostrzeżeniu handlowym dla Chin i ataku rakietowym na wspieraną przez Iran grupę bojowników, co utrzymywało nastroje rynkowe pod presją i przyczyniło się do Dolar.

W oczekiwaniu na nadchodzący tydzień seria wskaźników PMI dla przemysłu i stóp bezrobocia, wraz z oświadczeniem o stawkach RBA i spotkaniami OPEC JMMC, może znaleźć się na wielu nagłówkach gazet, aby utrzymać rynki w ruchu. Oprócz tego, nagłówki handlowe między USA i Chinami, bójka między USA a Iranem i nagłówki dotyczące koronawirusa będą również uważnie śledzone, ponieważ mogą odegrać kluczową rolę w określaniu poziomów ryzyka na rynku..

Najważniejsze wydarzenia gospodarcze do obejrzenia w tym tygodniu

1) PMI ISM dla przemysłu w USA – poniedziałek – 15:00 GMT:

ISM Manufacturing PMI – te dane są zazwyczaj publikowane przez Institute for Supply Management (ISM) Manufacturing Index, który pokazuje warunki biznesowe w amerykańskim sektorze produkcyjnym. Jest to jeden z wiodących wskaźników ogólnej sytuacji gospodarczej w Stanach Zjednoczonych. Wynik powyżej 50 jest postrzegany jako pozytywny (lub uparty) dla dolara; i odwrotnie, wynik poniżej 50 jest postrzegany jako niedźwiedzi dla waluty.

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: 58,7

DEV: -0,64

MINUSY: 60

DATA: 02.01.2021 15:00

2) UK Markit Manufacturing PMI – poniedziałek – 9:30 GMT

Markit Manufacturing PMI – dane te są publikowane przez Chartered Institute of Purchasing & Ekonomia podaży i Markit. Mierzy warunki ekonomiczne w brytyjskim sektorze produkcyjnym. Warto wspomnieć, że sektor usług w Wielkiej Brytanii nie wpływa na to ani pozytywnie, ani negatywnie. Inwestorzy chcą widzieć najwyższe możliwe liczby, które są traktowane jako uparty dla GBP. Jednak każdy odczyt powyżej 50 wskazuje na ekspansję branży; odwrotnie, odczyt poniżej 50 wskazuje na skurcz.

Z prognozowanego widoku oczekuje się, że dane przyjdą na poziomie 57,3 – tak samo jak w poprzednim odczycie – co może nie nadać znaczącego impetu funtowi brytyjskiemu.

Poprzednie wydanie


RZECZYWISTE: 54,9

DEV: 1,92

MINUSY: 53,2

DATA: 19.02.2021 09:30

3) Decyzja w sprawie stopy procentowej RBA – wtorek – 15:30 GMT

Decyzja w sprawie stóp procentowych RBA – taką decyzję podejmuje Bank Rezerw Australii. Jeśli RBA jest jastrzębi co do perspektyw inflacji w gospodarce i podwyższa stopy procentowe, jest postrzegany jako byczy dla waluty AUD. I odwrotnie, jeśli RBA ma gołębie zdanie na temat perspektyw inflacji i utrzymuje bieżącą stopę procentową lub ją obniża, jest to postrzegane jako niedźwiedzie dla AUD.

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: 0,1%

DEV: 0,00

MINUSY: 0,1%

DATA: 02.02.2021 03:30

ii) Oświadczenie o stopie RBA – Jak już wspomnieliśmy, decyzje dotyczące tej stopy procentowej podejmuje Zarząd Banku Rezerw i wyjaśniane są w komunikacie medialnym. Decyzja jest ogłaszana o godzinie 14:30 po każdym posiedzeniu Zarządu. Jest to podstawowe narzędzie wykorzystywane przez Zarząd RBA do komunikacji z inwestorami w zakresie polityki pieniężnej. Zawiera wyniki ich decyzji w sprawie stóp procentowych oraz komentarz dotyczący warunków ekonomicznych, które wpłynęły na ich decyzję. Oprócz tego omawia również perspektywy gospodarcze i daje nowe wskazówki dotyczące wyników przyszłych decyzji.

4) Produkt krajowy brutto (k / k) – środa – 0:30 GMT

Produkt krajowy brutto (k / k) – dane te są zwykle publikowane przez Australian Bureau of Statistics. Bada całkowitą wartość wszystkich towarów i usług wyprodukowanych w Australii. PKB jest uważany za kluczowy miernik aktywności gospodarczej i zdrowia. Trend wzrostowy ma pozytywny lub zwyżkowy wpływ na AUD, podczas gdy trend spadkowy jest postrzegany jako niedźwiedzi dla australijskiej waluty.

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: 3,3%

DEV: 1,66

MINUSY: 2,6%

DATA: 12.02.2020 00:30

5) ISM Services PMI – środa – 15:00 GMT

ISM Services PMI – te dane są zwykle publikowane przez Institute for Supply Management (ISM). Mierzy warunki biznesowe w amerykańskim sektorze nieprodukcyjnym. Warto zauważyć, że sektor pozaprodukcyjny nie wpływa na to ani pozytywnie, ani negatywnie w porównaniu do PKB czy ISM Produkcja. Wynik powyżej 50 jest postrzegany jako pozytywny (lub byczy) dla USD; I odwrotnie, wartość poniżej 50 jest postrzegana jako niedźwiedzia dla dolara.

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: 58,7

DEV: 1,50

MINUSY: 56,8

DATA: 02.03.2021 15:00

6) Spotkania OPEC JMMC – czwartek – cały dzień

W spotkaniach tych biorą udział przedstawiciele 13 państw członkowskich OPEC i 11 innych krajów bogatych w ropę. Celem tych spotkań jest koordynacja i ujednolicenie polityk naftowych krajów członkowskich oraz zapewnienie stabilizacji rynków ropy naftowej w celu zapewnienia wydajnych, ekonomicznych i regularnych dostaw ropy do konsumentów. Omawiają wiele kwestii dotyczących rynków energii i, co najważniejsze, są zgodni co do tego, ile ropy będą produkować. Po zakończeniu spotkania urzędnicy zwykle przez cały dzień rozmawiają z dziennikarzami. Formalne oświadczenie dotyczące zmian w polityce i realizacji celów jest wydawane po zakończeniu spotkań.

7) Zmiana zatrudnienia poza rolnictwem – piątek – 13:30 GMT

Te dane są zwykle publikowane przez Biuro Statystyki Pracy Stanów Zjednoczonych. Pokazuje liczbę nowych miejsc pracy utworzonych w poprzednim miesiącu we wszystkich pozarolniczych przedsiębiorstwach. Miesięczne zmiany listy płac mogą być niezwykle niestabilne ze względu na jego ścisły związek z decyzjami dotyczącymi polityki gospodarczej banku centralnego. Wysoki odczyt jest uważany za byczy dla USD, podczas gdy niski odczyt jest uważany za niedźwiedzi.

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: 49 K

DEV: -0,01

MINUSY: 50 tys

DATA: 02.05.2021 13:30

8) Stopa bezrobocia – piątek – 13:30 GMT

Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy publikuje te dane. Odzwierciedla liczbę bezrobotnych podzieloną przez całkowitą cywilną siłę roboczą. Jest to jeden z kluczowych wskaźników dla gospodarki USA. Przedstawia odsetek osób aktywnie poszukujących pracy i chętnych do pracy. Wzrost kursu wskazuje na brak ekspansji na amerykańskim rynku pracy. Wzrost stopy bezrobocia prowadzi do osłabienia gospodarki USA. Niska wartość jest postrzegana jako bycza dla USD; i odwrotnie, jeśli wartość rośnie, jest postrzegana jako ujemna lub niedźwiedzi dla waluty USD.

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: 6,3%

DEV: -0,80

MINUSY: 6,7%

DATA: 02.05.2021 13:30

1m

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector