Prognoza tygodnia, 14-18 grudnia 2020 r .: Najważniejsze wydarzenia gospodarcze do obejrzenia w tym tygodniu

Szeroki dolar amerykański zakończy w tym tygodniu tendencję spadkową, ponieważ rozpowszechnianie szczepionek i luźna polityka pieniężna mają tendencję do osłabiania dolara. Optymizm dotyczący szczepionek na koronawirusa został wzmocniony po rozpoczęciu procesu szczepień przez Wielką Brytanię. Oprócz Wielkiej Brytanii, Kanada zatwierdziła również w środę swoją pierwszą szczepionkę przeciwko COVID-19 i powiedziała, że ​​szczepienia rozpoczną się w przyszłym tygodniu. To również zachęciło inwestorów do inwestowania w bardziej ryzykowne aktywa, co oczywiście jest sprzeczne z bezpiecznymi aktywami. Poza tym nadzieje na ostateczne zatwierdzenie amerykańskiego pakietu stymulacyjnego wzrosły po tym, jak USA opublikowały rozczarowujące dane, które natychmiast wzbudziły większe wątpliwości co do ożywienia gospodarczego po COVID-19 w Stanach Zjednoczonych i osłabiły dolara amerykańskiego..

Patrząc w nadchodzący tydzień, seria PMI dla przemysłu i roszczeń z tytułu bezrobocia, wraz z protokołami z posiedzeń polityki pieniężnej i oświadczeniem FOMC, może znaleźć się na wielu nagłówkach gazet, aby utrzymać rynki w ruchu. Napięcia geopolityczne i nagłówki gazet na temat koronawirusa również będą uważnie śledzone, ponieważ mogą odegrać kluczową rolę w określaniu poziomu ryzyka na rynku.

Najważniejsze wydarzenia gospodarcze do obejrzenia w tym tygodniu

1) Europejska produkcja przemysłowa s.a. (M / m) – poniedziałek – 10:00 GMT 

Dane te są publikowane przez Eurostat, który mierzy wielkość w kategoriach branż, takich jak fabryki i produkcja. Każdy trend wzrostowy uważany jest za inflacyjny, co wskazuje na potrzebę wzrostu stóp procentowych. Zwykle wysoki wzrost produkcji przemysłowej jest postrzegany jako pozytywny lub byczy dla waluty EUR. I odwrotnie, niska produkcja przemysłowa jest postrzegana jako negatywna lub niedźwiedzia.

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: -0,4%

DEV: -0,62

MINUSY: 0,7%

TERMIN: 12.11.2020 10:00

2) Protokół z posiedzenia w sprawie australijskiej polityki pieniężnej – wtorek – godz

Protokoły te są publikowane dwa tygodnie po decyzji w sprawie stóp procentowych. Na ogół przedstawiają pełne sprawozdanie z dyskusji na temat polityki, w tym różnice. Oprócz tego rejestrują również głosy poszczególnych członków Komitetu. Jeśli RBA jest jastrzębi co do perspektyw inflacji australijskiej gospodarki, rynki widzą większą możliwość wzrostu kursu, co zwykle wzmacnia walutę AUD. I odwrotnie, jeśli RBA jest gołębi co do perspektyw inflacji dla australijskiej gospodarki, rynki widzą większą możliwość obniżek stóp, co jest postrzegane jako niedźwiedzi lub negatywny sentyment do dolara australijskiego.

3) Niemiecki Flash PMI dla przemysłu – środa – 8:30 GMT

Dane te są zwykle publikowane przez Markit Economics, która bada warunki biznesowe w sektorze produkcyjnym. PMI dla przemysłu jest głównym wskaźnikiem warunków biznesowych i ogólnej sytuacji gospodarczej Niemiec, ponieważ sektor wytwórczy stanowi dużą część całkowitego PKB. Wyniki powyżej 50 są postrzegane jako pozytywne lub optymistyczne dla waluty EUR; I odwrotnie, wyniki poniżej 50 są postrzegane jako niedźwiedzie lub negatywne dla euro.

Poprzednie wydanie


RZECZYWISTE: 57,8

DEV: -0.06

MINUSY: 57,9

DATA: 12.01.2020 08:55

 

4) Sprzedaż detaliczna (m / m) – środa – 13:30 GMT

Dane te są publikowane przez US Census Bureau, które mierzy łączne wpływy ze sklepów detalicznych. Miesięczne zmiany procentowe odzwierciedlają tempo zmian takiej sprzedaży. Zmiany w sprzedaży detalicznej są szeroko obserwowane, ponieważ są uważane za ważny wskaźnik wydatków konsumenckich. Dlatego wysokie dane są postrzegane jako bycze dla waluty USD; i odwrotnie, niskie dane są ujemne lub niedźwiedzie dla dolara amerykańskiego.

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: 0,3%

DEV: -0,05

MINUSY: 0,5%

TERMIN: 17.11.2020 13:30

5) Decyzja w sprawie stóp procentowych Fed – środa – 19:00 GMT

Narodowy Bank Centralny organizuje regularne spotkania dotyczące polityki gospodarczej, podczas których członkowie zarządu omawiają różne środki. Najważniejszym z nich jest oprocentowanie kredytów i pożyczek dla banków komercyjnych. W Stanach Zjednoczonych Rada Gubernatorów Rezerwy Federalnej spotyka się w odstępach od 5 do 8 tygodni, po czym ogłasza swoje ostatnie decyzje. Podwyżki stóp zwykle wzmacniają dolar, co jest postrzegane jako oznaka znacznej inflacji. I odwrotnie, obniżki stóp są uważane za oznakę problemów gospodarczych i inflacyjnych, a to ma tendencję do osłabiania dolara.

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: 0,25%

DEV: 0,00

MINUSY: 0,25%

TERMIN: 11.05.2020 19:00

Oświadczenie FOMC:

Zaraz po decyzji Fed, FOMC publikuje komunikat o polityce pieniężnej. Komunikat ma tendencję do wpływania na zmienność USD i określa krótkoterminowy trend wzrostowy lub spadkowy. Dlatego jastrzębia prognoza jest postrzegana jako pozytywna lub byczy dla waluty USD. I odwrotnie, gołębi pogląd jest postrzegany jako negatywny lub niedźwiedzi.

 6) Oświadczenie w sprawie polityki pieniężnej EBC i konferencja prasowa – czwartek – 13:30 GMT

Po decyzji EBC dotyczącej polityki gospodarczej prezes EBC wygłasza konferencję prasową na temat polityki pieniężnej. Komentarze te zwykle wpływają na zmienność waluty EUR i wyznaczają krótkoterminowy trend wzrostowy lub spadkowy. Jak jastrzębia opinia prezydenta jest postrzegana jako pozytywna dla euro; podobnie gołębia perspektywa jest negatywna lub niedźwiedzi w przypadku euro.

7) Zmiana zatrudnienia w Australii – czwartek – 0:30 GMT

Dane te są zwykle publikowane przez Australijskie Biuro Statystyczne, które mierzy liczbę osób zatrudnionych w Australii. Krótko mówiąc, wzrost tego wskaźnika pozytywnie wpływa na wydatki konsumentów, co ma tendencję do pobudzania wzrostu gospodarczego. Dlatego wysokie wartości są uważane za bycze dla AUD, a niskie dane są postrzegane jako ujemne (lub spadające) dla AUD.

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: 178,8 K

DEV: 2,32

MINUSY: -30 tys

DATA: 19.11.2020 00:30

Zwykle dane te są publikowane przez Australijskie Biuro Statystyczne, które mierzy liczbę bezrobotnych podzieloną przez całkowitą cywilną siłę roboczą. Wysokie liczby wskazują na brak ekspansji na australijskim rynku pracy. Ten wzrost prowadzi do osłabienia gospodarki australijskiej. Niższa wartość jest postrzegana jako pozytywny sentyment do AUD. I odwrotnie, wzrost jest uważany za ujemny lub niedźwiedzi w przypadku dolara australijskiego.

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: 7%

DEV: -0,57

MINUSY: 7,2%

DATA: 19.11.2020 00:30

8) Deklaracja polityki pieniężnej BOJ – piątek

Niniejsze oświadczenie zostało wydane przez Radę Polityki Banku Japonii. Przedstawiając wynik głosowania Komitetu w sprawie stóp procentowych i innych środków politycznych oraz warunki gospodarcze wpływające na jego decyzje, niniejsze oświadczenie dostarcza wielu wskazówek dotyczących przyszłych zmian w polityce pieniężnej.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector