Prognoza tygodnia, 15–19 lutego 2021 r .: Najważniejsze wydarzenia gospodarcze do obejrzenia w tym tygodniu

Szeroki dolar amerykański zdołał powstrzymać spadkową passę z poprzedniej sesji i nie może się doczekać zakończenia tego tygodnia na dobrej drodze, być może ze względu na pogorszenie nastrojów na rynku, które skłania inwestorów do lokowania swoich pieniędzy w bezpieczne aktywa. jak dolar amerykański. Jednak wzrost wartości dolara może być krótkotrwały lub przejściowy, ponieważ nowe oznaki osłabienia na amerykańskim rynku pracy obniżyły oczekiwania inwestorów dotyczące tempa ożywienia gospodarczego w USA po pandemii..

Innym czynnikiem, który może również ograniczać wzrosty dolara, mogą być doniesienia sugerujące, że szef Fed Jerome Powell podkreślał potrzebę utrzymania akomodacyjnej polityki pieniężnej przez jakiś czas. Zgodnie z najnowszym raportem, prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell ogłosił w Klubie Ekonomicznym w Nowym Jorku, że „cierpliwie akomodacyjna polityka pieniężna” jest bardzo ważna dla ożywienia rynku pracy i całej gospodarki po zastoju w ostatnich miesiącach..

W perspektywie przyszłego tygodnia seria PMI dla przemysłu i roszczeń z tytułu bezrobocia, wraz z oświadczeniami dotyczącymi polityki pieniężnej i protokołami posiedzeń FOMC, może znaleźć się na wielu nagłówkach gazet, aby utrzymać rynki w ruchu. Napięcia geopolityczne i nagłówki gazet dotyczące koronawirusa (COVID-19) będą również uważnie śledzone za oceanem, ponieważ mogą odegrać kluczową rolę w określaniu poziomu ryzyka na rynku.

Najważniejsze wydarzenia gospodarcze do obejrzenia w tym tygodniu

1) – Protokół z posiedzenia w sprawie polityki pieniężnej – poniedziałek – godz. 19:30 czasu polskiego

Protokoły są zazwyczaj publikowane kilka tygodni po decyzji w sprawie stóp procentowych. Zapewniają szczegółowy zapis ostatniego posiedzenia Rady RBA i pomagają mierzyć bieżące warunki gospodarcze, które mają wpływ na ich decyzje dotyczące ustalania stóp procentowych. Mówiąc prościej, jeśli RBA jest jastrzębi co do perspektyw inflacji dla gospodarki, rynki widzą większą możliwość wzrostu stóp, co jest korzystne dla AUD. I odwrotnie, gołębi ton jest postrzegany jako niedźwiedzi dla Australijczyków.

2) – EUR Produkt krajowy brutto s.a. (QoQ) – wtorek – 17:00 GMT

Dane te są zazwyczaj publikowane przez Eurostat. Jest miarą całkowitej wartości wszystkich towarów i usług wyprodukowanych w strefie euro. PKB rozumiany jest jako kompleksowa miara aktywności gospodarczej i kondycji strefy euro. Zwykle tendencja wzrostowa pozytywnie wpływa na euro; z drugiej strony trend spadkowy jest uważany za niedźwiedzi dla wspólnej waluty.

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTY: –

DEV: –

MINUSY: -0,7%

DATA: 15.02.2021 10:00

3) – Sprzedaż detaliczna (m / m) – środa – 8:30 GMT

Te dane są publikowane przez US Census Bureau. Mierzy całkowite wpływy ze sklepów detalicznych. Miesięczne zmiany procentowe odzwierciedlają tempo zmian takiej sprzedaży. Zmiany w sprzedaży detalicznej są powszechnie uważane za ważny wskaźnik wydatków konsumenckich. Dlatego wysokie dane są postrzegane jako bycze dla dolara, podczas gdy niskie dane są postrzegane jako ujemne (lub niedźwiedzie) dla dolara..


Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: -0,7%

DEV: -0,97

MINUSY: 0%

DATA: 15.01.2021 13:30

4) – Protokół posiedzenia FOMC – środa – 14:00 GMT

Po decyzji Fed w sprawie stóp, FOMC publikuje komunikat o polityce pieniężnej. Raport ten ma tendencję do wpływania na zmienność USD i określa krótkoterminowy trend wzrostowy lub spadkowy. Dlatego jastrzębia prognoza jest postrzegana jako pozytywna lub byczy dla dolara amerykańskiego; i odwrotnie, gołębi pogląd jest postrzegany jako negatywny lub niedźwiedzi dla USD.

5) – Zmiana zatrudnienia w Australii – środa – 19:30 GMT

Dane te są zwykle publikowane przez Australijskie Biuro Statystyczne, które mierzy liczbę osób zatrudnionych w Australii. Krótko mówiąc, wzrost tego wskaźnika pozytywnie wpływa na wydatki konsumentów, co ma tendencję do pobudzania wzrostu gospodarczego. Dlatego wysokie liczby są uważane za bycze dla Australijczyka; i odwrotnie, niskie wartości są postrzegane jako ujemne (lub niedźwiedzie) dla AUD.

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: 50 K

DEV: 0,00

MINUSY: 50 tys

DATA: 21.01.2021 00:30

ii) – Stopa bezrobocia:

Te dane są zwykle publikowane przez Australijskie Biuro Statystyczne. Mierzy liczbę bezrobotnych podzieloną przez całkowitą cywilną siłę roboczą. Wysokie liczby wskazują na brak ekspansji na australijskim rynku pracy. Wzrost prowadzi do osłabienia gospodarki australijskiej, a spadek wartości jest postrzegany jako byczy dla australijskiej waluty; i odwrotnie, wzrost jest uważany za ujemny lub niedźwiedzi dla waluty AUD.

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: 6,6%

DEV: -0,37

MINUSY: 6,7%

DATA: 21.01.2021 00:30

6) – Roszczenia z tytułu bezrobocia – Czwartek – 8:30 GMT

Dane te są publikowane przez Departament Pracy Stanów Zjednoczonych, który mierzy liczbę osób składających po raz pierwszy wnioski o państwowe ubezpieczenie na wypadek bezrobocia. Wyższa niż oczekiwano liczba wskazuje na słabość na amerykańskim rynku pracy, co negatywnie wpływa na siłę i kierunek amerykańskiej gospodarki. I odwrotnie, niskie odczyty są postrzegane jako pozytywne lub bycze dla dolara.

 Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: 812 K

DEV: -0,65

MINUSY: 830 tys

DATA: 02.04.2021 13:30

           

7) – Niemiecki Flash PMI dla przemysłu – piątek – 3:30 GMT

Te dane są zwykle publikowane przez Markit Economics, która bada warunki biznesowe w europejskim sektorze produkcyjnym. Jednak wskaźnik PMI dla przemysłu jest postrzegany jako kluczowy wskaźnik koniunktury i ogólnej koniunktury w Niemczech, ponieważ sektor produkcyjny dominuje w dużej części całkowitego PKB. Tak więc wysoki odczyt, powyżej 50, jest postrzegany jako wzrostowy dla euro, a niski odczyt, poniżej 50, jest postrzegany jako niedźwiedzi dla waluty EUR..

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: 57.1

DEV: 0,09

MINUSY: 57

DATA: 02/01/2021 08:55

 ii – Francuski Flash Services PMI

Te dane są również publikowane przez Markit Economics, na podstawie wielu menedżerów biznesowych w firmach produkcyjnych i usługowych z sektora prywatnego. Dane te są generalnie publikowane trzeciego dnia roboczego każdego miesiąca. Każdy wynik jest ważony zgodnie z wielkością przedsiębiorstwa i jego wkładem w łączną produkcję przemysłową lub usługową dla podsektora, do którego należy ta firma. Wyniki przedstawiane są za pomocą zadawanych pytań, pokazując odsetek respondentów zgłaszających poprawę, pogorszenie lub brak zmian od poprzedniego miesiąca. Liczba powyżej 50,0 wskazuje na rozwój branży; podobnie, wartość poniżej 50,0 pokazuje kurczenie się branży.

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: 46,7

DEV: -0.06

MINUSY: 46,8

DATA: 02/03/2021 08:55

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector