Prognoza tygodnia, 15-19 marca: Najważniejsze wydarzenia gospodarcze do obejrzenia w tym tygodniu

Szeroki dolar amerykański zakończy w tym tygodniu zwyżkowy kurs, ponieważ rentowności USA zdołały powstrzymać wcześniejsze straty po gwałtownym spadku z rocznych maksimów. Warto przypomnieć, że dolar amerykański spadł wczoraj na całym rynku, ponieważ rentowności obligacji skarbowych USA spadły po dalszym wzroście od początku tego roku. Od dziś rentowności amerykańskich obligacji skarbowych przestały spadać, więc ci, którzy nie skorzystali z okazji na zakup dolara, gdy rentowności rosły, ponownie zobaczyli możliwość jego zakupu. Referencyjna rentowność 10-letnich obligacji skarbowych odbiła się w ciągu dnia o około 1,54% po trzydniowym spadku z rocznego maksimum 1,6250%.

Oprócz tego wzrosty dolara amerykańskiego mogą być również związane z pogorszeniem nastrojów na rynku, co zwiększyło popyt na bezpiecznych przystaniach na rynku i przyczyniło się do umocnienia dolara. Patrząc w nadchodzący tydzień, seria oświadczeń dotyczących sprzedaży detalicznej i polityki pieniężnej, wraz ze zmianami zatrudnienia i CPI, może znaleźć się na wielu nagłówkach gazet, aby utrzymać rynki w ruchu. Za oceanem będą również uważnie obserwowane pogawędki wokół amerykańskiego pakietu stymulacyjnego i nagłówki napięć geopolitycznych, ponieważ mogą one odgrywać kluczową rolę w określaniu poziomu ryzyka na rynku.

Najważniejsze wydarzenia gospodarcze do obejrzenia w tym tygodniu

1) Sprzedaż detaliczna CNY – poniedziałek, 02:00 GMT

Dane te są publikowane przez National Bureau of Statistics of China, które mierzy całkowite wpływy detalicznych towarów konsumpcyjnych. Pokazuje całkowitą ilość dóbr konsumpcyjnych, które różne branże dostarczają do gospodarstw domowych i grup społecznych różnymi kanałami. Jednak zmiany w sprzedaży detalicznej są powszechnie uważane za główny wskaźnik wydatków konsumenckich. W związku z tym wartość „Rzeczywista” wyższa niż „Prognoza” jest postrzegana jako bycza dla CNY; i odwrotnie, niska wartość jest postrzegana jako ujemna (lub niedźwiedzia) dla CNY.

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: 4,6%

DEV: -0,95

MINUSY: 5,5%

DATA: 18.01.2021 02:00

2) Sprzedaż detaliczna w USA (m / m) – wtorek, 12:30 GMT

Te dane zostały opublikowane przez US Census Bureau, które mierzy całkowite wpływy sklepów detalicznych. Miesięczne zmiany procentowe pokazują tempo zmian w takiej sprzedaży. Jednak zmiany w sprzedaży detalicznej są powszechnie uważane za główny wskaźnik wydatków konsumenckich. W związku z tym wartość „Rzeczywista” większa niż „Prognoza” jest postrzegana jako bycza dla dolara amerykańskiego; i odwrotnie, niski wynik jest postrzegany jako negatywny (lub niedźwiedzi) dla dolara amerykańskiego

RZECZYWISTE: 5,3%

DEV: 5,82


MINUSY: 1,1%

DATA: 17.02.2021 13:303) Decyzja w sprawie stóp procentowych Fed – środa, godz. 18:00 GMTi) Decyzja w sprawie stóp procentowych Fed – krajowy bank centralny organizuje spotkanie dotyczące polityki gospodarczej, na którym członkowie zarządu podejmują różne środki, z których najważniejszym jest stopa procentowa, jaką będzie pobierał od kredytów i pożyczek dla banków komercyjnych. W Stanach Zjednoczonych Rada Gubernatorów Rezerwy Federalnej spotyka się w odstępach od 5 do 8 tygodni, podczas których ogłasza swoje ostatnie decyzje. W ten sposób podwyżka stóp zwykle wzmacnia dolara, ponieważ jest postrzegana jako oznaka znacznej inflacji. Z drugiej strony, obniżka stóp jest uważana za oznakę problemów gospodarczych i inflacyjnych, które mają tendencję do osłabiania waluty USD.

RZECZYWISTE: 0,25%

DEV: 0,00

MINUSY: 0,25%

DATA: 27.01.2021 19:00 ii) – Komunikat FOMC – Zaraz po decyzji Fed, FOMC publikuje oświadczenie w sprawie polityki pieniężnej. Oświadczenie ma tendencję do wpływania na zmienność USD i określa krótkoterminowy trend wzrostowy lub spadkowy. Dlatego jastrzębia prognoza jest postrzegana jako pozytywna lub byczy dla waluty USD; i odwrotnie, gołębi pogląd jest postrzegany jako negatywny lub niedźwiedzi w przypadku waluty USD.

4) Zmiana zatrudnienia w Australii – czwartek, 0:30 GMT

i) Zmiana zatrudnienia w Australii – dane te są publikowane przez Australijskie Biuro Statystyczne, które mierzy liczbę osób zatrudnionych w Australii. Krótko mówiąc, wzrost tego wskaźnika pozytywnie wpływa na wydatki konsumentów, które mają tendencję do pobudzania wzrostu gospodarczego. W związku z tym wysokie wartości są uważane za bycze dla waluty AUD; i odwrotnie, niskie wartości są postrzegane jako ujemne (lub niedźwiedzie) dla waluty AUD.

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: 29,1 tys

DEV: -0,13

MINUSY: 40 tys

DATA: 18.02.2021 00:30

ii) Stopa bezrobocia – dane te są publikowane przez Australijskie Biuro Statystyczne, które mierzy liczbę bezrobotnych podzieloną przez całkowitą liczbę cywilnych pracowników. Jednak wysokie dane wskazują na brak ekspansji na australijskim rynku pracy. W ten sposób wzrost prowadzi do osłabienia gospodarki australijskiej. Tak więc spadek liczby jest postrzegany jako pozytywny nastrój dla waluty AUD; i odwrotnie, wzrost jest uważany za ujemny lub niedźwiedzi dla waluty AUD.

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: 6,4%

DEV: -0,34

MINUSY: 6,5%

DATA: 18.02.2021 00:30

5) Decyzja w sprawie stopy procentowej BoE – czwartek, 12:00 GMT

Bank Anglii ogłasza tę decyzję. Jeśli Bank Anglii jest jastrzębi co do perspektyw inflacyjnych gospodarki Wielkiej Brytanii i podnosi stopy procentowe, przyjmuje się, że kurs GBP jest optymistyczny. I odwrotnie, jeśli Bank Anglii jest gołębi co do perspektyw inflacyjnych gospodarki Wielkiej Brytanii i utrzymuje bieżącą stopę procentową lub obniża stopę procentową, przyjmuje się, że jest to niedźwiedzie dla waluty GBP.

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: 0,1%

DEV: 0,00

MINUSY: 0,1%

DATA: 02.04.2021 12:00

6) Oświadczenie w sprawie polityki pieniężnej BOJ – piątek, wstępna

Niniejsze oświadczenie zostało wydane przez Radę Polityki Banku Japonii. Komunikując wyniki głosowania komisji na temat stóp procentowych i innych środków politycznych oraz warunków ekonomicznych wpływających na ich decyzję, oświadczenie zawiera wiele wskazówek dotyczących przyszłych zmian w polityce pieniężnej. Dlatego jastrzębia prognoza jest postrzegana jako pozytywna lub byczy dla waluty JPY; i odwrotnie, gołębi pogląd jest postrzegany jako negatywny lub niedźwiedzi w przypadku waluty JPYii) Decyzja w sprawie stóp procentowych BoJ

Bank Japonii ogłasza tę decyzję. Jeśli Bank Japonii jest jastrzębi co do perspektyw inflacji japońskiej gospodarki i podnosi stopy procentowe, przyjmuje się, że waluta JPY jest zwyżkowa. I odwrotnie, jeśli BoJ jest gołębi co do perspektyw inflacji japońskiej gospodarki i utrzymuje bieżącą stopę procentową lub obniża stopę procentową, jest to rozumiane jako niedźwiedzie dla waluty JPY.

RZECZYWISTE: -0,1%

DEV: 0,00

MINUSY: -0,1%

DATA: 21.01.2021 03:00

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector