Prognoza tygodnia, 16-20 listopada: Pięć najważniejszych wydarzeń gospodarczych do obejrzenia w przyszłym tygodniu!

Szeroki dolar amerykański prawdopodobnie zakończy ten tydzień na bessie, ponieważ inwestorzy nadal kibicują optymizmowi z powodu potencjalnej szczepionki przeciwko wysoce zakaźnemu koronawirusowi, który utrzymuje bezpieczną przystań dolara amerykańskiego pod presją, jednocześnie łagodząc ryzyko wzrost aktywów. Oprócz tego znaczące straty w rentowności obligacji amerykańskich i polityka Rezerwy Federalnej polegająca na przedłużonym okresie niskich stóp procentowych oraz nadzieje na globalne ożywienie gospodarcze po COVID-19 również odegrały ważną rolę w osłabieniu dolara.

Patrząc w nadchodzący tydzień, seria spotkań dotyczących zmiany zatrudnienia i stopy bezrobocia, wraz z protokołami z posiedzenia RBA w sprawie polityki pieniężnej i posiedzeń G20, może znaleźć się na wielu nagłówkach gazet, aby utrzymać rynki w ruchu. Napięcia geopolityczne i nagłówki gazet na temat koronawirusa również będą uważnie śledzone, ponieważ mogą odegrać kluczową rolę w określaniu poziomu ryzyka na rynku.

Pięć najważniejszych wydarzeń gospodarczych do obejrzenia w tym tygodniu

1. Sprzedaż produkcyjna CAD (m / m) – poniedziałek – 6:30 GMT

Dane dotyczące sprzedaży w przemyśle są zwykle publikowane przez Statistics Canada, który mierzy ogólną sprzedaż w Kanadzie. Można to postrzegać jako oczekiwany popyt rynkowy. Mówiąc prościej, rosnąca liczba towarów, w tym niesprzedanych zapasów, wskazuje na spadek popytu rynkowego, który jest postrzegany jako ujemny lub (niedźwiedzi) dla waluty CAD. Poza tym spadające liczby sprzedaży również zapowiadają niedźwiedziość dla CAD. Podobnie rosnące liczby sprzedaży są postrzegane jako pozytywne (lub byczy) dla CAD.

Innymi słowy, dane są głównym wskaźnikiem kondycji gospodarczej. Jednak warunki rynkowe bardzo szybko wpływają na producentów. Jednocześnie zmiany w ich sprzedaży mogą być wczesnym sygnałem przyszłych działań, takich jak wydatki, zatrudnienie i inwestycje.

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: -2%

DEV: -0,13

TERMIN: 16.11.2020 12:30

2. Sprzedaż detaliczna w USA (m / m) – wtorek 6:30 czasu GMT

Dane te są zwykle publikowane przez US Census Bureau, które mierzy łączne wpływy ze sklepów detalicznych. Miesięczne zmiany procentowe pokazują tempo zmian takiej sprzedaży. Jednak zmiany w sprzedaży detalicznej są powszechnie uważane za główny wskaźnik wydatków konsumenckich. Tak więc, jeśli „Rzeczywista” jest wyższa niż „Prognoza”, jest postrzegana jako bycza dla dolara. I odwrotnie, niski wynik jest postrzegany jako ujemny (lub niedźwiedzi) dla dolara amerykańskiego.

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: 1,9%

DEV: 0,25


DATA: 17.11.2020 12:30

Opis sprzedaży detalicznej z wył. Samochody (m / m)

Te dane są zwykle publikowane przez US Census Bureau. Zwykle przedstawia wszystkie towary sprzedawane przez sprzedawców detalicznych, na podstawie próby sklepów detalicznych różnych typów i rozmiarów, z wyłączeniem sektora samochodowego. Należy zauważyć, że wskaźnik sprzedaży detalicznej jest uważany za wiodący wskaźnik zaufania konsumentów. Jednak ten raport jest raportem „wstępnym”, który może się nieco zmienić po obliczeniu ostatecznych liczb. Zatem liczby wyższe od prognoz wskazują na postęp we wzroście gospodarczym, który jest uważany za wzrostowy dla dolara amerykańskiego.

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: 1,5%

DEV: 0,20

TERMIN: 16.11.2020 12:30

3. Przemówienie BoE Haldane’a – Przesłuchania dotyczące raportu dotyczącego polityki pieniężnej – środa – 14:00 GMT

Andrew G Haldane jest głównym ekonomistą w Banku Anglii i dyrektorem wykonawczym ds. Statystyki i analizy monetarnej. Oprócz tego Andrew G Haldane jest również członkiem Komitetu Polityki Pieniężnej Banku. W najbliższą środę wygłosi przemówienie, aby zdać sprawozdanie na temat inflacji i perspektyw gospodarczych przed Komisją Skarbu Parlamentu. Jednak dyskusje, które potrwają tylko kilka godzin, mogą wywołać znaczną zmienność na rynku. Tak więc, jeśli dyskusje są bardziej jastrzębie niż oczekiwano, jest to postrzegane jako pozytywne lub (byczy) dla waluty GBP. Podobnie, jeśli są bardziej gołębie, niż przewidywano, jest to postrzegane jako niedźwiedzie dla waluty.

Ponadto członkowie BOE MPC głosują nad tym, gdzie ustawić podstawowe stopy procentowe dla kraju, a ich publiczne zaangażowanie jest zwykle wykorzystywane do dostarczania szczegółowych wskazówek dotyczących przyszłej polityki pieniężnej..

 

4. Dane dotyczące zmian zatrudnienia w Australii – czwartek – 12:30 czasu GMT

Dane te są zazwyczaj publikowane przez Australijskie Biuro Statystyczne, które bada zmiany w liczbie osób zatrudnionych w Australii. Te dane ekonomiczne są publikowane pod koniec miesiąca. Jeśli dane wskazują na wzrost, ma to pozytywny wpływ na wydatki konsumpcyjne, co pobudza wzrost gospodarczy. Tak więc, jeśli „Rzeczywista” jest większa niż „Prognoza”, jest postrzegana jako bycza dla waluty AUD; i odwrotnie, niższe wartości są postrzegane jako ujemne (lub niedźwiedzie) dla waluty AUD.

 

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: -29,5 K

DEV: 0,06

DATA: 19.11.2020 00:30

Dane dotyczące stopy bezrobocia w Australii:

Dane te są zazwyczaj publikowane przez Australijskie Biuro Statystyczne, które mierzy liczbę bezrobotnych podzieloną przez całkowitą liczbę cywilnych pracowników. Jednak liczba bezrobotnych jest głównym sygnałem ogólnego stanu gospodarki, ponieważ wydatki konsumpcyjne są wyjątkowo skorelowane z warunkami na rynku pracy. Stąd wzrost stopy wskazuje na brak ekspansji na australijskim rynku pracy. W rezultacie, jeśli „Rzeczywista” jest mniejsza niż „Prognoza”, jest ona postrzegana jako dodatnia (lub bycza) dla australijskiej waluty. I odwrotnie, wysokie odczyty są postrzegane jako ujemne (lub niedźwiedzie) dla dolara australijskiego.

 

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: 6,9%

DEV: -0,25

DATA: 19.11.2020 00:30

5. Spotkanie G20 – piątek 

Na posiedzeniu G-20 prezesi banków centralnych i ministrowie finansów z systematycznie ważnych gospodarek uprzemysłowionych i wschodzących gromadzą się, aby omówić najważniejsze kwestie wpływające na gospodarkę światową. Handlowcy powinni uważnie obserwować to wydarzenie, które nadaje rynkom nowy wymiar. Państwa G20 prawdopodobnie będą omawiać wpływ COVID-19 na grupy gospodarcze oraz potencjalne sposoby walki ze spowolnieniem gospodarczym i przezwyciężenia go. Obserwujmy te wydarzenia, aby dowiedzieć się więcej o trendach na rynku Forex. Powodzenia i miłego weekendu!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector