Prognoza tygodnia, 18 – 22 stycznia 2021: Najważniejsze wydarzenia gospodarcze do obejrzenia w tym tygodniu

Kurs dolara amerykańskiego o szerokich podstawach zakończy się w tym tygodniu na kursie zwyżkowym, ponieważ inwestorzy zaczęli preferować bezpieczne aktywa w następstwie nastrojów rynkowych bez ryzyka. Jednak wzrosty dolara amerykańskiego wydają się być względnie niezmienione przez gołębie komentarze prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella, wskazujące, że stopy procentowe nie wzrosną w najbliższym czasie. Tymczasem ujawnienie szczegółów pakietu stymulacyjnego o wartości 1,9 biliona dolarów prezydenta elekta Joe Bidena nie przyniosło znaczącego wsparcia dolarowi. Jednak indeks dolara amerykańskiego odreagował po osiągnięciu najniższego poziomu od marca 2018 r. W zeszłym tygodniu, ponieważ perspektywa dodatkowego bodźca ciążyła na obligacjach rządowych USA, które po raz pierwszy od marca spowodowały, że benchmark 10-letnich obligacji skarbowych przekroczył 1%..

Patrząc w nadchodzący tydzień, seria danych dotyczących PKB i roszczeń z tytułu bezrobocia, wraz z oświadczeniami dotyczącymi polityki pieniężnej i przemówieniem prezydenta elekta Bidena, może znaleźć się na wielu nagłówkach gazet, aby utrzymać rynki w ruchu. Napięcia geopolityczne i nagłówki gazet dotyczące koronawirusa (COVID-19) będą również uważnie śledzone za oceanem, ponieważ mogą odegrać kluczową rolę w określaniu poziomu ryzyka na rynku.

 

Najważniejsze wydarzenia gospodarcze do obejrzenia w tym tygodniu

 

1: – Produkt krajowy brutto (r / r) – poniedziałek – 2:00 GMT

Dane te są zwykle publikowane przez Narodowe Biuro Statystyki Chin. Bada wartość brutto towarów i usług w Chinach. Wskaźnik ten przedstawia szybkość, z jaką chińska gospodarka rośnie lub kurczy się. To wydarzenie gospodarcze ma duży wpływ na rynek Forex, ponieważ gospodarka chińska ma znaczący wpływ na gospodarkę światową. Wysokie wartości są postrzegane jako bycze dla CNY; i odwrotnie, niskie wartości są postrzegane jako negatywne dla CNY.

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: 4,9%

DEV: -0,61

MINUSY: 5,2%

DATA: 19.10.2020 02:00

2: – Indeks cen konsumpcyjnych (m / m) – Wtorek – 7:00 GMT

Dane te są zwykle publikowane przez Statistisches Bundesamt Deutschland, które bada średnią zmianę cen wszystkich towarów i usług kupowanych przez gospodarstwa domowe na cele konsumpcyjne. CPI jest uważany za kluczowy wskaźnik do pomiaru inflacji i zmian w trendach zakupowych. Wysokie liczby są postrzegane jako pozytywne lub zwyżkowe w przypadku euro, podczas gdy niskie liczby są postrzegane jako ujemne (lub niedźwiedzie) w przypadku euro.

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: 0,5%

DEV: -1,58

MINUSY: 0,6%

DATA: 01.06.2021 13:00

3: – Raport polityki pieniężnej Banku Kanady – środa – 15:00 GMT

Bank of Canada publikuje studium zmian gospodarczych w kanadyjskiej gospodarce. Raport ten wskazuje na oznaki nowej polityki fiskalnej. Wszelkie zmiany w tym raporcie mają wpływ na CAD. Jeśli Bank Kanady wykazuje jastrzębią perspektywę, uważa się, że jest on optymistyczny dla waluty CAD; i odwrotnie, gołębie nastawienie jest postrzegane jako negatywne dla dolara kanadyjskiego.

ii) Zestawienie stawek BoC:

To stwierdzenie jest głównym środkiem przekazu używanym przez Bank of Canada (BoC) do interakcji z inwestorami w odniesieniu do decyzji dotyczących polityki pieniężnej, w szczególności tych dotyczących stóp procentowych. Niniejsze oświadczenie zawiera wyniki ich decyzji w sprawie stóp procentowych oraz komentarze na temat warunków ekonomicznych, które mają wpływ na ich decyzję.

4: – Konferencja prasowa BoC – środa – Wstępnie

Gubernator BOC i starszy zastępca gubernatora zwykle organizują tę konferencję prasową po opublikowaniu raportu polityki pieniężnej BOC. Konferencja prasowa składa się z dwóch części. Najpierw wygłaszane jest przygotowane oświadczenie, a następnie konferencja jest otwarta na pytania ze strony prasy. Pytania zwykle prowadzą do nieskryptowanych odpowiedzi, które powodują dużą zmienność rynku. Warto również wspomnieć, że ta konferencja prasowa jest dostępna w formie audycji internetowej na stronie BOC.

5: – Zmiana zatrudnienia – czwartek – 0:30 GMT

Australijskie Biuro Statystyki zazwyczaj publikuje te dane, które mierzą zmianę liczby osób zatrudnionych w Australii. W ten sposób wzrost wskaźnika ma pozytywne konsekwencje dla wydatków konsumpcyjnych, co stymuluje wzrost gospodarczy. Dlatego wysokie wartości są postrzegane jako pozytywne lub optymistyczne dla AUD; i odwrotnie, niski wynik jest ujemny dla Australijczyka.

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: 90 K

DEV: 0,57

MINUSY: 50 tys

DATA: 17.12.2020 00:30

ii) Stopa bezrobocia – Te dane są zwykle publikowane przez Australijskie Biuro Statystyczne. Mierzy liczbę bezrobotnych podzieloną przez całkowitą cywilną siłę roboczą. Podwyżki stóp wskazują na brak ekspansji na australijskim rynku pracy, co z kolei osłabia australijską gospodarkę. W związku z tym niski odczyt jest postrzegany jako pozytywny lub uparty dla AUD; i odwrotnie, wysoki wynik jest postrzegany jako ujemny (lub niedźwiedzi) dla dolara australijskiego.

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: 6,8%

DEV: -0,65

MINUSY: 7%

DATA: 17.12.2020 00:30

6: – Oświadczenie w sprawie polityki pieniężnej BoJ – czwartek – Wstępne

Niniejsze oficjalne oświadczenie dotyczące polityki pieniężnej jest publikowane przez Radę Polityki Banku Japonii. Jest to podstawowe narzędzie używane przez BOJ do komunikowania się z inwestorami na temat polityki pieniężnej. Po ogłoszeniu wyników głosowania komisji w sprawie stóp procentowych i innych środków polityki, oświadczenie zawiera wskazówki dotyczące przyszłych zmian w polityce pieniężnej. Warunki ekonomiczne również wpływają na ich decyzje. Zatem bardziej jastrzębi niż oczekiwano jest postrzegany jako byczy lub pozytywny dla JPY.

7: – Oświadczenie w sprawie polityki pieniężnej EBC i konferencja prasowa – Czwartek – 13:30 GMT

Po decyzji EBC dotyczącej polityki gospodarczej prezes EBC wygłasza konferencję prasową poświęconą polityce pieniężnej. Jej komentarze zwykle wpływają na zmienność euro i determinują krótkoterminowe pozytywne lub negatywne nastawienie. Jastrzębia perspektywa jest postrzegana jako pozytywna lub byczy dla euro, a gołębia perspektywa jest postrzegana jako negatywna lub niedźwiedzi w przypadku euro.

8: – Niemiecki Flash PMI dla przemysłu – piątek – 8:30 GMT

Te dane są zwykle publikowane przez ekonomię Markit. Bada europejskie warunki biznesowe sektora produkcyjnego. PMI dla przemysłu jest postrzegany jako kluczowy wskaźnik warunków biznesowych i ogólnej kondycji gospodarczej Niemiec, ponieważ sektor wytwórczy dominuje w dużej części całkowitego PKB. Wysoki odczyt, powyżej 50, jest postrzegany jako wzrostowy dla euro, podczas gdy niski, poniżej 50, jest postrzegany jako niedźwiedzi dla euro.

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: 58,3

DEV: -0,26

MINUSY: 58.6

DATA: 01.04.2021 08:55

ii) Francuski Flash Services PMI:

Te dane są zwykle publikowane przez Markit Economics, na podstawie dużej liczby dyrektorów biznesowych w prywatnych przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych. Dane są zwykle publikowane trzeciego dnia roboczego każdego miesiąca. Każdy wynik jest ważony zgodnie z wielkością przedsiębiorstwa i jego udziałem w całkowitej produkcji przemysłowej lub usługowej, z uwzględnieniem podsektora, do którego należy ta firma. Wyniki przedstawiane są za pomocą zadawanych pytań, pokazując odsetek respondentów zgłaszających poprawę, pogorszenie lub brak zmian od poprzedniego miesiąca. Wartość powyżej 50,0 wskazuje na rozwój branży, podczas gdy wartość poniżej 50,0 wskazuje na kurczenie się branży. 

 

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: 49.1

DEV: -0,43

MINUSY: 49,8

DATA: 01.06.2021 09:00

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me