Prognoza tygodnia, 22-26 lutego 2021: Najważniejsze wydarzenia gospodarcze do obejrzenia w przyszłym tygodniu

Szeroki dolar amerykański zakończy ten tydzień na kursie spadkowym, w obliczu rozczarowujących danych z amerykańskiego rynku pracy, które spowodowały, że znikną nadzieje na szybkie ożywienie po pandemii COVID-19. Nadzieje na amerykański pakiet stymulacyjny wzrosły po tym, jak USA opublikowały rozczarowujące dane, które natychmiast wzbudziły więcej wątpliwości co do ożywienia gospodarczego w USA po COVID-19 i osłabiły dolara. Jednak utrata wartości dolara amerykańskiego może być krótkotrwała lub przejściowa, ponieważ pogorszenie nastrojów na rynku skłania inwestorów do inwestowania w bezpieczne aktywa, takie jak dolar amerykański. Seria decyzji, wraz z zeznaniami przewodniczącego Fed Powella i konferencją prasową RBNZ, mogłaby znaleźć się na wielu nagłówkach gazet, aby utrzymać rynki w ruchu. Oprócz tego, bacznie śledzone będą również napięcia geopolityczne i wiadomości dotyczące szczepionki przeciwko koronawirusowi (COVID-19), a także amerykańskiego pakietu pomocy przeciwko COVID-19, ponieważ mogą one odgrywać kluczową rolę w określaniu poziomu ryzyka na rynku..

Najważniejsze wydarzenia gospodarcze do obejrzenia w tym tygodniu

1) Klimat biznesowy Ifo w Niemczech – poniedziałek – 16:00 GMT

Dane te są udostępniane przez Instytut Ifo. Cieszy się dużym uznaniem ze względu na dużą liczebność próby i historyczną korelację z warunkami gospodarczymi w Niemczech i strefie euro. Po wydaniu ma tendencję do wywierania silnego wpływu na rynek. Warto również wspomnieć, że jest to kluczowy wskaźnik kondycji gospodarczej – przedsiębiorstwa błyskawicznie reagują na warunki rynkowe, a zmiany ich nastrojów mogą być wczesnym sygnałem przyszłej aktywności gospodarczej, takiej jak wydatki, inwestycje czy zatrudnienie. Oprócz tego Instytut przeprowadza ankietę wśród ponad 7 000 firm, aby ocenić sytuację biznesową i ich krótkoterminowe planowanie. Dodatni wzrost gospodarczy postrzegany jest jako pozytywny dla euro; i odwrotnie, niski odczyt jest rozumiany jako ujemny dla waluty EUR.

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: 90.1

DEV: -1,86

MINUSY: 91,8

DATA: 25.01.2021 09:00

2) GBP – Stopa bezrobocia ILO (3 miesiące) – wtorek – 07:00 GMT

Dane te są publikowane przez Urząd Statystyk Narodowych. Mierzy liczbę bezrobotnych podzieloną przez całkowitą cywilną siłę roboczą. Jest to kluczowy wskaźnik dla gospodarki Wielkiej Brytanii. Wysokie liczby wskazują na brak ekspansji na brytyjskim rynku pracy. Wyższy odczyt prowadzi zatem do osłabienia brytyjskiej gospodarki. Niska wartość jest postrzegana jako bycza dla GBP; i odwrotnie, wysoka wartość jest uważana za ujemną lub niedźwiedzia dla waluty GBP.

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: 5%

DEV: -0,57


MINUSY: 5,1%

DATA: 26.01.2021 07:00

3) Przemówienie gubernatora BOC Macklema – wtorek – 12:30 GMT:

Tiff Macklem został wybrany na prezesa Banku Kanady 3 czerwca 2020 r. Jako Gubernator jest również Przewodniczącym Rady Dyrektorów Banku. Zanim został mianowany szefem BOC, Macklem przez sześć lat pracował jako dziekan Rotman School of Management na Uniwersytecie w Toronto. Poza tym pracował już jako starszy zastępca prezesa Banku Kanady od lipca 2010 do maja 2014.

Macklem był również pierwszym przewodniczącym Stałego Komitetu ds. Wdrażania Standardów Rady Stabilności Finansowej w latach 2009–2013. Jako prezes Banku Kanady, który zarządza krótkoterminowymi stopami procentowymi, ma większy wpływ na wartość kanadyjskiej waluty niż ktokolwiek inny. jeszcze. Jastrzębi ton jest byczy dla waluty, podczas gdy gołębi ton jest rozumiany jako niedźwiedzi dla waluty CAD.

4) Decyzja w sprawie stopy procentowej RBNZ – wtorek – 20:00 GMT:

Bank Rezerw Nowej Zelandii ogłasza tę decyzję. Jeśli RBNZ jest jastrzębi co do perspektyw inflacji w gospodarce i podnosi stopy procentowe, jest postrzegany jako byczy dla waluty NZD; odwrotnie, jeśli perspektywa RBNZ jest gołębia i obniżają stopy procentowe, jest to postrzegane jako niedźwiedzie dla waluty NZD.

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: 5%

DEV: -0,57

MINUSY: 5,1%

DATA: 26.01.2021 07:00

ii) Konferencja prasowa RBNZ:

Zaraz po podjęciu przez Bank Rezerwy decyzji dotyczącej polityki gospodarczej, prezes Reserve Bank organizuje konferencję prasową dotyczącą polityki pieniężnej. Jego komentarze zwykle wpływają na zmienność kursu NZD i określają krótkoterminowy pozytywny lub negatywny trend.

5) Zapasy ropy naftowej – środa – 10:30 GMT

Dane te są udostępniane przez Energy Information Administration (EIA). Jest to kluczowy wskaźnik, który wpływa głównie na dolara kanadyjskiego ze względu na duży sektor energetyczny Kanady. Mierzy nierównowagę podaży i popytu na rynku, prowadzącą do zmian w poziomach produkcji i zmienności cen. Jeśli wartość „Rzeczywista” jest mniejsza niż „Prognoza”, jest postrzegana jako bycza dla waluty USD.

6) Roczny produkt krajowy brutto – czwartek 8:30 GMTDane te są zwykle publikowane przez US Bureau of Economic Analysis, które pokazuje wartość pieniężną wszystkich towarów, usług i konstrukcji wyprodukowanych w kraju w danym okresie. PKB w ujęciu rocznym to całkowita miara aktywności rynkowej, ponieważ pokazuje tempo, w jakim gospodarka danego kraju poprawia się lub pogarsza. Krótko mówiąc, wysokie liczby są postrzegane jako zwyżkowe dla waluty USD; i odwrotnie, niski odczyt jest niedźwiedzi dla USD

RZECZYWISTE: 4%

DEV: 0,00

MINUSY: 4%

DATA: 28.01.2021 13:30

7) CHF Produkt Krajowy Brutto s.a. (QoQ) (Q4) – Piątek – 08:00

Te dane są zwykle publikowane przez szwajcarskie statystyki. Pokazuje wartość pieniężną wszystkich towarów, usług i konstrukcji wyprodukowanych w Szwajcarii w danym okresie. PKB Szwajcarii jest miernikiem aktywności rynkowej brutto, ponieważ pokazuje tempo, w jakim szwajcarska gospodarka poprawia się lub pogarsza. Krótko mówiąc, wysokie wartości są postrzegane jako bycze dla CHF, a niskie odczyty są postrzegane jako niedźwiedzie.

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: 7,2%

DEV: 4,93

MINUSY: 5,9%

DATA: 12.01.2020 06:45

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector