Prognoza tygodnia, 25–29 stycznia 2021 r .: Najważniejsze wydarzenia gospodarcze do obejrzenia w tym tygodniu

Szeroki dolar amerykański zakończy się w tym tygodniu na fali spadkowej, ponieważ inwestorzy nadal kibicują inauguracji administracji Joe Bidena, zwracając się ku bardziej ryzykownym walutom. Nowy prezydent Stanów Zjednoczonych, Joe Biden, nadal naciska na dodatkowe wydatki w wysokości do 2 bilionów dolarów, co z dnia na dzień przyspieszyło amerykańskie akcje i podważyło dolara, który jest bezpieczną przystanią. Oprócz tego pakiet stymulacyjny w wysokości 1,9 bln COVID-19 zaproponowany przez Bidena na początku miesiąca otrzyma niezbędne republikańskie poparcie w Kongresie, co wzbudziło nadzieje na ożywienie gospodarcze w USA po pandemii COVID-19..

Tak więc pozytywne zmiany w pakiecie stymulacyjnym COVID-19 i szczepionkach na koronawirusa odegrały główną rolę w osłabieniu bezpiecznego dolara amerykańskiego. Z drugiej strony, straty dolara mogą być krótkotrwałe, ponieważ niedawno opublikowane dane o bezrobociu w USA pokazały spadek liczby nowych bezrobotnych. Warto przypomnieć, że nastrojowe posunięcia zmniejszyły wzrosty dolara amerykańskiego od czasu przejęcia kontroli nad Kongresem przez Demokraci na początku miesiąca..

Spoglądając w nadchodzący tydzień, seria przemówień i roszczeń z tytułu bezrobocia, wraz z protokołami posiedzenia BoJ w zakresie polityki pieniężnej i oświadczeniem FOMC, może znaleźć się na wielu nagłówkach gazet, aby utrzymać rynki w ruchu. Na innej stronie będą również uważnie obserwowane napięcia geopolityczne i nagłówki koronawirusa (COVID-19), które odegrają kluczową rolę w określaniu poziomu ryzyka na rynku.

Najważniejsze wydarzenia gospodarcze do obejrzenia w tym tygodniu

1) – Protokół posiedzenia BoJ w sprawie polityki pieniężnej – poniedziałek – 23:50 GMT

Bank Japonii zazwyczaj publikuje ten raport, który bada ruchy gospodarcze w Japonii, bezpośrednio po faktycznym spotkaniu. Celem tych spotkań jest analiza sytuacji gospodarczej zarówno w Japonii, jak i poza nią, wskazując na nową politykę fiskalną. Jednak zmiany w tym raporcie mają wpływ na zmienność JPY. Mówiąc prościej, jeśli protokół z BoJ przedstawia jastrzębi prognozy na japońską gospodarkę, jest on postrzegany jako zwyżkowy dla JPY; i odwrotnie, gołębia perspektywa jest uważana za niedźwiedzia.

2) – Przemówienie prezesa EBC Lagarde’a – poniedziałek – 15:45 GMT

Jako szef Europejskiego Banku Centralnego, który zarządza krótkoterminowymi stopami procentowymi, Lagarde ma większe możliwości wpływania na wartość euro niż jakakolwiek inna osoba. Handlowcy rynkowi uważnie obserwują jej publiczne wystąpienia, ponieważ zazwyczaj dostarczają szczegółowych wskazówek dotyczących przyszłej polityki pieniężnej. Dlatego też, jeśli Lagarde przedstawia jastrzębie spojrzenie na europejską gospodarkę, to jest postrzegane jako bycze dla euro, podczas gdy gołębia perspektywa jest uważana za niedźwiedzia.3) – Aussie Consumer Price Index (k / k) – Wtorek – 19:30 GMT

Dane te są zwykle publikowane przez RBA i ponownie publikowane przez Australian Bureau of Statistics. Jest to miara zmian cen, która porównuje ceny detaliczne reprezentatywnego koszyka dóbr i usług. Jak wszyscy dobrze wiemy, inflacja wpływa niekorzystnie na siłę nabywczą Australijczyków. Tak więc CPI jest postrzegany jako kluczowy wskaźnik mierzący inflację i zmiany w trendach zakupowych. Ogólnie rzecz biorąc, odczyt w górę jest postrzegany jako pozytywny dla AUD; z drugiej strony, negatywny odczyt jest postrzegany jako niedźwiedzi dla australijskiej waluty.

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: 1,6%

DEV: 2,50

MINUSY: 1,5%

DATA: 28.10.2020 00:30


4) – Średni CPI obcięty RBA (QoQ):

Dane te są zwykle publikowane przez RBA i ponownie publikowane przez Australian Bureau of Statistics. Jest to badanie ruchów cen poprzez porównanie cen detalicznych reprezentatywnego wyboru towarów i usług. Za średnią obciętą przyjmuje się średnią ważoną centralnego 70% rozkładu kwartalnej zmiany cen wszystkich składników wskaźnika CPI, przy czym stawki roczne są oparte na złożonych obliczeniach kwartalnych.

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: 0,4%

DEV: 1,02

MINUSY: 0,3%

DATA: 28.10.2020 00:30

5) – Decyzja w sprawie stóp procentowych Fed – środa – 14:00

Podobnie jak inne banki centralne, amerykański bank centralny organizuje regularne spotkania dotyczące polityki gospodarczej, podczas których członkowie zarządu wdrażają różne środki, z których najistotniejszym jest oprocentowanie kredytów i pożyczek udzielanych bankom komercyjnym. Rada Gubernatorów Rezerwy Federalnej spotyka się w odstępach od 5 do 8 tygodni, po czym ogłasza swoje ostatnie decyzje dotyczące stóp procentowych. Podwyżki stóp są uważane za oznakę zdrowej inflacji, więc mają tendencję do wzmacniania lokalnej waluty, dolara amerykańskiego. I odwrotnie, obniżki stóp są uważane za oznakę problemów gospodarczych i inflacyjnych, które z kolei osłabiają dolara. Jeśli stawki się nie zmieniają, uwaga zwraca się na ton komunikatu FOMC.

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: 0,25%

DEV: 0,00

MINUSY: 0,25%

TERMIN: 16.12.2020 19:00

ii) Oświadczenie o polityce pieniężnej Fed:

Bezpośrednio po decyzji Fed w sprawie stóp, FOMC publikuje oświadczenie nt. Polityki pieniężnej. Oświadczenie zwykle wpływa na zmienność USD i określa krótkoterminowy pozytywny lub negatywny trend. Ogólnie rzecz biorąc, jastrzębia perspektywa jest postrzegana jako byczy dla dolara amerykańskiego, a gołębie jest rozumiana jako negatywna lub niedźwiedzi.

Poprzednie wydanie

DEV: 0,57

MINUSY: 50 tys

DATA: 17.12.2020 00:30

6) – Wzrost PKB kw / kw – Czwartek – 8:30 GMT

Dane te są zwykle publikowane przez Biuro Analiz Ekonomicznych Stanów Zjednoczonych, które mierzy wartość pieniężną wszystkich towarów, usług i konstrukcji wyprodukowanych w kraju we wcześniej ustalonym okresie. PKB w ujęciu rocznym jest miarą brutto aktywności rynkowej, ponieważ pomaga zmierzyć szybkość, z jaką gospodarka danego kraju rośnie lub kurczy się. Ogólnie rzecz biorąc, trend wzrostowy jest rozumiany jako wzrostowy dla waluty USD; alternatywnie niższy odczyt jest postrzegany jako negatywny lub niedźwiedzi dla waluty amerykańskiej.

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: 33,4%

DEV: 0,39

MINUSY: 33,1%

TERMIN: 22.12.2020 13:30ii) – Stopa bezrobocia:Dane te są zwykle publikowane przez Departament Statystyki Pracy Stanów Zjednoczonych, który mierzy liczbę bezrobotnych podzieloną przez całkowitą cywilną siłę roboczą. Podwyżki stóp wskazują na brak ekspansji na amerykańskim rynku pracy, co osłabia gospodarkę USA. Niskie odczyty są zatem postrzegane jako pozytywne lub zwyżkowe dla waluty amerykańskiej; i odwrotnie, wysokie liczby są postrzegane jako ujemne (lub spadające) w stosunku do dolara.

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: 900 K

DEV: -0,11

MINUSY: 910 tys

7) – Produkt krajowy brutto (m / m) – piątek – 8:30 GMT

Statistics Canada publikuje te dane, które są miarą całkowitej wartości wszystkich towarów i usług wyprodukowanych w Kanadzie. PKB rozumiane jest jako miara brutto kanadyjskiej aktywności gospodarczej i zdrowia. Krótko mówiąc, wysoka wartość ma pozytywny wpływ na CAD, podczas gdy niskie liczby są uważane za ujemne w przypadku waluty kanadyjskiej.

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: 0,4%

DEV: –

CONS: –

DATA: 23.12.2020 13:30

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector