Prognoza tygodnia, 9-13 listopada: Pięć najważniejszych wydarzeń gospodarczych do obejrzenia w tym tygodniu

Szeroki dolar amerykański ustabilizował się wobec wielu walut pod koniec tygodnia, ale inwestorzy rynkowi spodziewają się większych strat, ponieważ wrogie wybory prezydenckie w USA zmniejszyły nadzieje na silny bodziec wspierający gospodarkę. Inwestorzy spekulują, że następnym prezydentem zostanie przywódca demokratów Joe Biden, ale z drugiej strony republikanie prawdopodobnie utrzymają kontrolę nad Senatem, co utrudni demokratom uchwalenie pakietu wydatków fiskalnych.

Patrząc w nadchodzący tydzień, seria PMI dla przemysłu i usług, wraz z oświadczeniem polityki pieniężnej RBNZ i przemówieniem gubernatora BoE Bailey, może znaleźć się na wielu nagłówkach gazet, aby utrzymać rynki w ruchu. Napięcia geopolityczne i nagłówki gazet na temat koronawirusa również będą uważnie śledzone, ponieważ odgrywają kluczową rolę w określaniu poziomu ryzyka na rynku.

Pięć najważniejszych wydarzeń gospodarczych do obejrzenia w tym tygodniu

1 – Niemieckie saldo handlowe – poniedziałek – 12:00

Eurostat ma w poniedziałek opublikować bilans handlowy Niemiec. Te istotne dane, które są oficjalnie publikowane przez Statistisches Bundesamt Deutschland, mierzą równowagę między eksportem i importem wszystkich towarów i usług. Zatem wartość dodatnia oznacza nadwyżkę handlową, a wartość ujemna deficyt handlowy. Dane te można również uznać za jedno z kluczowych zdarzeń, które generują pewną zmienność dla wspólnej waluty. Jeśli w zamian za niemiecki eksport pojawi się stabilny popyt, przełoży się to na dodatni wzrost salda handlowego, co powinno być korzystne dla wspólnej waluty..

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: 15,7 mld EUR

DEV: -0,53

MINUSY: 18,2 mld EUR

DATA: 10.08.2020 06:00

Oczekuje się, że dane o bilansie handlowym w Niemczech wzrosną z 15,7 mld do 17,2 mld, co może wesprzeć euro.

Sentix Investor Confidence (listopad)

Z drugiej strony Sentix Investor Confidence to miesięczne badanie, które odzwierciedla nastroje rynkowe dotyczące bieżącej sytuacji gospodarczej i oczekiwań na kolejny semestr. Jednak indeks, który jest zwykle publikowany przez Sentix GmbH, pochodzi z 36 różnych wskaźników. Zazwyczaj wyższa liczba jest postrzegana jako pozytywna lub bycza dla strefy euro; podobnie niższa wartość jest postrzegana jako ujemna lub niedźwiedzi w przypadku waluty EUR.

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: -8,3

DEV: 0,27


MINUSY: -9,5

DATA: 10.05.2020 08:30

Oczekuje się, że zaufanie inwestorów Sentix spadnie z -8,3 do -15,0, co ma tendencję do osłabiania waluty EUR.

2) Przemówienie gubernatora BoE Baileya – poniedziałek 10:35

Andrew Bailey jest prezesem Banku Anglii. Objął to stanowisko 16 marca 2020 roku, pod koniec sezonu Marka Carneya. Przed wyborem Bailey pracował jako dyrektor naczelny Financial Conduct Authority. Warto wspomnieć, że ten brytyjski bankier centralny był również zastępcą prezesa Banku Anglii od kwietnia 2013 r. Do lipca 2016 r. I głównym kasjerem Banku Anglii od stycznia 2004 r. Do kwietnia 2011 r. Jednak każdy gołębi ton ze strony Andrew Baileya może negatywnie wpływają na walutę kraju, ponieważ gołębie popierają niskie stopy procentowe i ekspansywną politykę pieniężną, ponieważ cenią takie wskaźniki jak niskie bezrobocie niż utrzymywanie inflacji na niskim poziomie. Z drugiej strony jastrzębie są dokładnym przeciwieństwem gołębi.

3) Dane o stopie bezrobocia – wtorek 12:00

Dane MOP dotyczące stopy bezrobocia, które są zwykle publikowane przez krajowe statystyki, to liczba bezrobotnych podzielona przez całkowitą liczbę cywilnych pracowników. Jest uważany za jeden z kluczowych wskaźników dla gospodarki Wielkiej Brytanii. Jeśli stopa rośnie, oznacza to brak ekspansji na brytyjskim rynku pracy. To z kolei osłabia gospodarkę Wielkiej Brytanii. Podobnie, jeśli liczba spada, jest dodatnia (lub zwyżkowa) dla waluty GBP.

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: 4,5%

DEV: 0,97

MINUSY: 4,3%

DATA: 13.10.2020 06:00

Z prognozowanego punktu widzenia oczekuje się, że dane dotyczące stopy bezrobocia wzrosną z 4,5 do 4,7%, co ma tendencję do osłabiania kursu GBP.

Zmiana liczby wnioskodawców

Z drugiej strony, Claimant Change jest publikowany przez National Statistics i reprezentuje liczbę bezrobotnych w Wielkiej Brytanii. Jednak wzrost tego wskaźnika ma negatywne konsekwencje dla wydatków konsumpcyjnych, co hamuje wzrost gospodarczy. Wysokie wartości są postrzegane jako ujemne (lub niedźwiedzie) dla funta brytyjskiego; podobnie niski odczyt jest postrzegany jako pozytywny (lub byczy).

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: 28 tys

DEV: -0,16

MINUSY: 78,8 tys

DATA: 13.10.2020 06:00

4) Zestawienie stawek RBNZ – środa 18:00

Zestawienie stóp RBNZ zawiera wyjaśnienia decyzji w sprawie stóp procentowych oraz komentarze dotyczące warunków ekonomicznych, które miały na to wpływ.

Decyzja w sprawie stóp procentowych RBNZ:

Bank Rezerw Nowej Zelandii ma opublikować decyzję w sprawie stóp procentowych RBNZ. Jeśli RBNZ jest jastrzębi w odniesieniu do perspektyw inflacji dla gospodarki i podnosi stopy procentowe, jest to dodatnie lub bycze dla waluty tego kraju.

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: 0,25%

DEV: 0,00

MINUSY: 0,25%

DATA: 23.09.2020 02:00

Oświadczenie o polityce pieniężnej:

Bank Rezerw Nowej Zelandii zwykle publikuje kwartalne oświadczenie o polityce pieniężnej (MPS). Każda Deklaracja Polityki Pieniężnej musi określać: w jaki sposób Bank Rezerwy proponuje osiągnąć swoje cele, w jaki sposób proponuje formułowanie i wdrażanie polityki pieniężnej w ciągu najbliższych pięciu lat; oraz w jaki sposób polityka pieniężna była wdrażana od ostatniego oświadczenia o polityce pieniężnej.

Indeks cen konsumpcyjnych (m / m) – Czwartek 6:30 

Indeks cen konsumpcyjnych jest zwykle publikowany przez Biuro Statystyki Pracy Stanów Zjednoczonych. Jest to miara ruchów cen, dokonywana przez porównanie cen detalicznych reprezentatywnego koszyka towarów i usług. Siła nabywcza dolara waha się ze względu na inflację. CPI jest jednym z wiodących wskaźników pomiaru inflacji i zmian trendów zakupowych. W związku z tym wysoki odczyt jest postrzegany jako pozytywny (lub byczy) dla złotówki, a niski odczyt jest postrzegany jako negatywny (lub niedźwiedzi) dla USD..

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: 0,2%

DEV: 0,00

MINUSY: 0,2%

DATA: 13.10.2020 12:30

Z prognozowanego punktu widzenia oczekuje się, że wskaźnik cen konsumpcyjnych pozostanie na niezmienionym poziomie 0,2%.

Wstępne roszczenia dla bezrobotnych

Wstępne wnioski dla bezrobotnych, które są zwykle publikowane przez Departament Pracy Stanów Zjednoczonych, są miarą liczby osób składających po raz pierwszy wnioski o stanowe ubezpieczenie od bezrobocia. Jednak wyższa niż oczekiwano liczba wskazuje na słabość tego rynku, która ma tendencję do osłabiania wzrostu gospodarki USA. W związku z tym niskie liczby są traktowane jako dodatnie lub bycze za grosze.

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: 751 K

DEV: 0,39

MINUSY: 732 tys

TERMIN: 11.05.2020 13:30

Z prognozowanego punktu widzenia oczekuje się, że liczba osób bezrobotnych spadnie z 751 tys. Do 745 tys., Co może wzmocnić dolara amerykańskiego.

5) Produkt krajowy brutto Piątek 3:00

Produkt krajowy brutto jest zwykle publikowany przez Eurostat. jest miarą całkowitej wartości wszystkich towarów i usług wyprodukowanych lub dostarczonych w strefie euro. Jednak PKB jest uważany za wiodącą miarę aktywności gospodarczej i kondycji strefy euro. Zwykle wysoki odczyt ma pozytywny wpływ na wspólną walutę; podobnie niska wartość jest postrzegana jako ujemna lub niedźwiedzi w przypadku EUR.

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: 12,7%

DEV: 22,45

MINUSY: 9,4%

TERMIN: 30.10.2020 10:00

Z prognozowanego punktu widzenia oczekuje się, że produkt krajowy brutto pozostanie na niezmienionym poziomie 12,7%.

Zmiana zatrudnienia (r / r)

Zmiana zatrudnienia jest zwykle publikowana przez Eurostat. Odzwierciedla zmianę liczby osób zatrudnionych w Europie. Zatem wzrost tego wskaźnika ma pozytywne konsekwencje dla wydatków konsumenckich, które stanowią podstawę wzrostu gospodarczego. Dlatego wysoki odczyt jest postrzegany jako pozytywny dla wspólnej waluty; podobnie niski odczyt jest postrzegany jako negatywny (lub niedźwiedzi) dla EUR.

Poprzednie wydanie

RZECZYWISTE: -3,1%

DEV: -0,38

MINUSY: -2,9%

DATA: 08.09.2020 09:00

Z prognozowanego punktu widzenia oczekuje się, że produkt krajowy brutto wzrośnie z -2,9% do 0,7%, co może wzmocnić nastroje wokół euro. Powodzenia chłopaki i miłego weekendu!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector