Prognozy dotyczące spowalniających rynków kryptowalut

Jeśli chodzi o rynki kryptowalut i ich nieodłączną wysoką zmienność, powszechne jest skupianie się na codziennych wahaniach cen. Często mogą one spaść tak łatwo, jak mogą wzrosnąć, co może być ogromnym zmartwieniem dla każdego, kto dopiero staje się aktywny w tej domenie, na przykład w roli kogoś, kto zaczyna inwestować w bitcoiny. Dla niektórych zmiany mogą być zbyt duże, aby znieść, dlatego nierzadko zdarza się, że ludzie wychodzą z rynków po zaledwie kilku stresujących tygodniach ciągłego śledzenia cen kryptowalut.

Jednak eksperci mają radę dla wszystkich, którzy znaleźli się w takiej sytuacji lub tych, którzy po prostu zastanawiają się nad wniesieniem swoich pieniędzy na ten obszar inwestycyjny. Mimo że łączna kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut wzrosła powyżej 100 miliardów dolarów w 2017 r., Rynki należy postrzegać w odniesieniu do ich długoterminowej ścieżki i trajektorii.

Zamiast tego ryzykują, że zostaną zbyt pochłonięci chwilą, a to może być notorycznie problematyczne dla każdego, kto chce osiągnąć długoterminowy zysk w tym przedsięwzięciu. Bez względu na to, czy nastrój zmieni się w byczy, czy zbyt łatwo się wystraszy, wyniki są w zasadzie takie same: utrata zysku i napięta dynamika, która jest bardzo nieprzyjemna dla większości inwestorów.

Aby uniknąć tej pułapki inwestycji w kryptowaluty, oto załamanie potencjalnej przyszłości rynków, zwłaszcza teraz, gdy w końcu nadeszło oczekiwane spowolnienie wzrostu.

Skupiamy się na technologii, a nie na cenach

Technologia blockchain, która zapewnia środki do istnienia rynków kryptowalut, jest rewolucyjna i istnieje w tej kwestii konsensus w całej branży. Zdolność blockchain do projektowania i obsługi rozproszonych systemów księgi oznacza, że ​​kontrola mechanizmów pieniężnych jest po raz pierwszy gwarantowana przez podmiot niebędący człowiekiem, wraz z zapewnieniem dużej przejrzystości tego samego procesu.

Jest to niewiarygodne nie tylko w przypadku walut, cyfrowych i tradycyjnych, ale także w przypadku wielu innych form masowego nagrywania. Dzięki blockchain systemy, które istnieją od dziesiątek, jeśli nie setek lat, można teraz zaktualizować i usprawnić do poziomu, który jest nieosiągalny w żaden inny sposób. To jest powód, dla którego tak wiele osób, firm, a nawet krajowe banki centralne z taką częstotliwością i zapałem przyjmują technologię blockchain.

Jednocześnie inwestujący na rynku kryptowalut, niezależnie od tego, czy wybrali bitcoin lub ethereum jako największe waluty cyfrowe, jakąś inną formę zdarzeń, czy nawet ICO Ventures, kładzie bardzo mały nacisk na tę samą technologię. Tutaj pojęcie technologii jest w zasadzie podsumowane pytaniem, czy platforma, z której korzystają, jest stabilna i zabezpieczona przed potencjalnymi atakami osób trzecich. Jeśli są one na miejscu, blockchain jest w zasadzie nieistotny ze względu na swój potencjał i możliwości.

Jest jednak duży problem z tą formą myślenia i jest on bezpośrednio związany ze sposobem, w jaki ludzie tracą pieniądze w krótkim okresie. Mówiąc metaforycznie, to tak, jakby obserwować fenomen pojazdu mechanicznego i wierzyć, że najważniejsze w nim są koła, ponieważ wykonują one faktyczną podróż w stosunku do drogi..

Tutaj również wielką wiadomością nie jest aktualna wartość bitcoina, ale fakt, że ta forma środków pieniężnych może z powodzeniem istnieć na świecie. W tym właśnie tkwi nieodłączna wartość tego samego zjawiska i kluczowy powód, dla którego ludzie powinni w nie inwestować. Podczas gdy ceny będą się zmieniać i wahać, ta czysta wartość innowacyjna będzie nadal kształtować współczesny świat w nadchodzących dziesięcioleciach.

Ethereum kontra Bitcoin

Wielu inwestorów na rynkach kryptowalut docenia znaczenie długoterminowego myślenia i kluczową rolę, jaką ta technologia będzie odgrywać, ale nadal chcą zrozumieć, co czeka tę domenę. Jeśli chodzi o najbliższą przyszłość, jednym z najważniejszych czynników z pewnością będzie sieć ethereum.

Wzrost atrakcyjności kryptowaluty ETH jest również bardzo wyraźny w 2017 r. Zaledwie dwa lata od jej uruchomienia sieć przeżyła wielki kryzys i zdołała się z niego wydostać, mimo że oznaczało to rozłam w sieci. . Teraz powoli nadrabia zaległości do rynkowej wartości bitcoina, mimo że zaledwie sześć miesięcy temu było za nim wiele kilometrów.

Nie jest przesadą nazywanie go aktywnym pretendentem do najwyższej pozycji. Ponadto, gdy obecne spowolnienie ponownie się podniesie, istnieje pewność, że przyciągnie dużo pieniędzy do ETH, zwłaszcza teraz, gdy kwestia rozmiaru bloku zaczyna się ponownie..


Potencjalna wyprzedaż

Oczywiście w tej samej społeczności kryptowalut istnieją całkowicie uzasadnione obawy, a jednym z nich jest potencjał do dużego okresu wyprzedaży. W tym przypadku wspomniana wcześniej debata na temat skalowania jest jednym z głównych czynników wpływających na umysły inwestorów. Szansa na rozwidlenie sieci zwiększa czułość, a wraz z nią szanse na duży zrzut.

Dla wielu traderów i ekspertów najbardziej krytyczny moment nastąpi najprawdopodobniej na początku sierpnia. W tym konkretnym momencie na całym rynku może nastąpić bardzo niestabilny okres, który może wiązać się z dużymi stratami na całej planszy, co z pewnością zaostrzy wszelkie istniejące problemy w poszczególnych sieciach..

Trudno sobie wyobrazić, jak nie doprowadziłoby to do wystraszenia się traderów i gotowości do porzucenia wielu aktywów, a tym samym do zminimalizowania strat. Skutek takiej decyzji wpłynąłby na całą domenę kryptograficzną i spowodowałby spadek większości, jeśli nie wszystkich walut cyfrowych o znaczny procent.

Powody do nadziei

Oczywiście stan walut cyfrowych nie jest problematyczny, nawet w perspektywie krótkoterminowej. Wraz z uzyskaniem pełnej legitymacji prawnej w miejscach takich jak Japonia i wraz z odblokowywaniem giełd przez Chiny, biznes kwitnie w dziedzinie kryptowalut.

Podczas gdy lato z pewnością przynosi pewnego rodzaju niestabilność dla bitcoina, który jest używany przez miliony do wszystkiego, co dzieje się w Internecie Hazard BTC w eksperymentach z blockchainem trend wzrostu kryptowalut nie ustanie. Dlatego postrzeganie długoterminowego obrazu będzie dominującym nastawieniem wszystkich tych, którzy zamierzają zrobić to w tej dziedzinie..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector