Proste sposoby na zabezpieczenie wygranych Bitcoin w portfelach

Portfel bezpieczeństwa

Jeśli chodzi o obsługę bitcoinów, bezpieczeństwo portfeli jest najważniejsze. W Internecie jest wiele historii o ludziach, którym wyczyszczono portfele bez ich wiedzy.

Być może jednym z incydentów, który stał się najniższym punktem istnienia kryptowaluty, jest zniknięcie 850 000 BTC z Mt. Gox na początku 2014 roku. Około 750 000 z tej kwoty pochodziło z portfeli klientów w Wymiana bitcoinów.

Należy jednak zauważyć, że takie oszustwo nie dotyczy wyłącznie Bitcoina. Istnieje wiele przypadków, które w historii wyróżniają się milionami dolarów lub ogromnymi przesyłkami cennych minerałów, które zostały utracone przez złodziei i oszustwa.

I dlatego, podobnie jak w przypadku pieniędzy fiducjarnych, odpowiedzialność za dbanie o bitcoiny spoczywa na Tobie. Możesz przekazać to innym, ale, jak to jest powiedziane gdzie indziej, odpowiedzialność się kończy na tobie.

Aby zacząć chronić swoje bitcoiny, musisz zrozumieć, że istnieją głównie dwa rodzaje portfeli Bitcoin: zimne i ciepłe.

CoinbaseMusisz zachować równowagę między wygodą a bezpieczeństwem

Zimne portfele to takie, które nie są w żaden sposób połączone z Internetem. Obejmują portfele papierowe i portfele cyfrowe w urządzeniach niepodłączonych do Internetu.

Takie portfele są uważane za najbezpieczniejsze. Nie oznacza to jednak, że w ogóle nie są podatni na ataki. Jeśli ktoś oprócz Ciebie ma do nich fizyczny dostęp, istnieje prawdopodobieństwo, że zostaną narażeni.

Z drugiej strony ciepłe portfele to takie, które są połączone z siecią. W większości przypadków są przechowywane w chmurze. Najlepszymi przykładami takich portfeli są te na Blockchain.info i Coinbase.

Tak, nawet te na dysku lokalnym należą do tej kategorii, o ile komputer jest połączony z Internetem. Z tego prostego powodu, że przestępcy mogą uzyskać do nich zdalny dostęp, ciepłe portfele są uważane za mniej bezpieczne z tych dwóch.

Zimne i ciepłe portfele mają zalety i wady

Każdy z tych dwóch rodzajów portfeli ma swoje zalety i wady. Na przykład zimny portfel jest bezpieczniejszy, ale jest mniej wygodny. Nie możesz go wykorzystać na codzienne wydatki, takie jak opłacenie obiadu w ulubionej restauracji czy nawet napiwki kelnerowi. Dba o to ciepły portfel, taki jak ten w telefonie komórkowym.

Niemniej jednak można uzyskać to, co najlepsze z każdego z tych portfeli.

Ponieważ zimny portfel jest bezpieczniejszy, jest to najwygodniejsze miejsce do przechowywania dużych sum bitcoinów. Z drugiej strony ciepłe portfele zapewniają miejsce do przechowywania bitcoinów na codzienne wydatki.


Jednak niezależnie od tego, czy Twoje bitcoiny są trzymane w ciepłym czy zimnym portfelu, musisz podjąć dalsze kroki, aby poprawić ich bezpieczeństwo i zapobiec Naruszenie bezpieczeństwa Bitcoin.

Zdecydowanie zaleca się przechowywanie zimnego portfela w bezpiecznym sejfie, zwłaszcza jeśli zawiera on znaczną liczbę bitcoinów. W międzyczasie użytkownicy ciepłych portfeli mogą korzystać z funkcji takich jak szyfrowanie, wielokrotne uwierzytelnianie i bezpieczne hasła. Ważne jest również ich tworzenie kopii zapasowych.

Bezpieczeństwo portfeli Bitcoin jest niezbędne nawet w grach hazardowych online

Chociaż nie wyeliminujesz całkowicie prawdopodobieństwa wyczyszczenia portfela, stosując te środki, znacznie je zminimalizujesz, szczególnie gdy grasz w Bitcoin.

Gracze w Kasyno Bitcoin lub w internetowych bukmacherach zwykle używa się ciepłych portfeli, ponieważ są one łatwiejsze i wygodniejsze w użyciu. Kilka witryn hazardowych Bitcoin udostępnia wygenerowany adres portfela i kod QR, które służą graczom korzystającym z mobilnego portfela Bitcoin..

Jednak, jak wspomniano wcześniej, głównym wrogiem ciepłych portfeli jest bezpieczeństwo, stąd wzrost popyt na portfele sprzętowe Bitcoin.

Istnieją kluczowe punkty, o których należy pamiętać, aby chronić swoje portfele Bitcoin przed możliwymi włamaniami i nieautoryzowanym dostępem, ale podczas hazardu z bitcoinami należy upewnić się, że trzymasz tylko tyle monet, aby służyły jako bankroll na tę sesję hazardową. W rzeczywistości większość graczy przenosi BTC ze swojego zimnego portfela do ciepłego portfela przeznaczonego do hazardu Bitcoin, a nawet rozważa pomysł portfele biologiczne do gier hazardowych Bitcoin.

W końcu ostatnią rzeczą, na którą chciałbyś się stać, to wygrać mnóstwo ogromnych wypłat w połączeniu z wieloma bonusami w kasynie Bitcoin tylko po to, aby dowiedzieć się kilka godzin później, że wszystkie te słodkie wypłaty zniknęły.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map